22 października 2017 Halki, Filipa, Salomei

Odszedł na wieczną wachtę

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2017-09-23

Św.P. ppor. mar. Krzysztof Lachowicz, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, zmarł śmiercią tragiczną 9 września 2017 w trakcie międzynarodowych ćwiczeń wojennych Northern Coasts 2017 w Karskronie. W ćwiczeniach uczestniczyło pięć tysięcy żołnierzy, ponad 50 okrętów, a także samoloty i śmigłowce z 16 państw.

Św.P. Pasłęczanin ukończył Zespół Szkół w Pasłęku w 2009 roku i rozpoczął wojskowe studia na kierunku Nawigacji Morskiej na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, które ukończył uzyskując pierwszy stopień oficerski. Swoją pasję i dalszą edukację kontynuował poprzez pełnienie służby wojskowej na trałowcu OPR Mielno 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Ś.P ppor.mar. Krzysztof Lachowicz pełnił funkcję dowodzenia działem trałowca i tuż przed śmiercią uzyskał uprawnienia do pełnienia samodzielnej wachty morskiej.

 

Wielu z nas zapamięta Krzysztofa, jako wspaniałego syna, brata, kolegę, sportowca oraz żołnierza z pasją. Ostatnie pożegnanie z Św.P. ppor. mar. Krzysztofem Lachowicz odbędzie się w poniedziałek, 25 września 2017 roku w Kościele Świętego Bartłomieja w Pasłęku o godz. 12:00.


Miłośników jazzu, rocka i bluesa zapraszamy na koncert pt. „Zaduszki...


10 listopada 2017 r. na Stadionie Miejskim im. Jana Pawła II w Pasłęku odbędą się...


Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają 11 listopada na...


Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...