16 stycznia 2018 Marcelego, Waldemara

Opinia marszałka negatywna

dodał Ponad miesiąc temu, 2017-12-10
Opinia marszałka negatywna

Otrzymaliśmy opinię marszałka województwa warmińsko mazurskiego w sprawie planowanej inwestycji Wipaszu. Poniżej znajdą Państwo plik z obszernym uzasadnieniem decyzji. Na dniach oczekiwana jest opinia Dyrektora Ochrony Środowiska. Stanowisko w sprawie zajmą taż zapewne mieszkańcy miejscowości sąsiadujących z kontrowersyjną inwestycją.

jpDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Zainteresowany tematem   Ponad miesiąc temu, 2017-12-10

Z przyjemnością się czyta taki artykuł. Nareszcie dobre informacje dla mieszkańców gminy w tej sprawie! P.S. Tak na marginesie zastanówmy się czemu ten instytut nie powstaje przy Mławie skoro już i tak jest tam ubojnia drobiu Wipasz. Najlepiej dla wszystkich gdyby instytut powstał przy zakładzie w Mławie. Firma zaoszczędzi na transporcie brojlerów co 6 tygodni do ubojni, a Pasłęk "odetchnie". " ZAKŁAD DROBIARSKI WIPASZ S.A. ul. Instalatorów 2 06-500 Mława tel. 23/654-06-50 Zakład Drobiarski Wipasz S.A. zajmuje sie ubojem i rozbiorem kurcząt brojlerów oraz przetwórstwem mięsa drobiowego. Zdolność produkcyjna zakładu to 150 ton mięsa drobiowego na dzień. Działa na terenie województwa mazowieckiego."


#GG   Ponad miesiąc temu, 2017-12-10

4 miliony kurczaków rocznie, i to tylko POCZĄTKOWO.


# myślenie nie boli#GG  Ponad miesiąc temu, 2017-12-10

4 milionow kurczakówi tylko 6 zbiorników bezodpływowych na 14 metrów kazdy. W projekcie zaniżona emisja gazów, zwiększone zagęszczenie kurczaków ( trzydzieci dziewięc brojlerów) na 1metr.


#Zażenowany   Ponad miesiąc temu, 2017-12-10

To są zwyczajne kłamliwe typy zachłanne na jak najwięcej kasy, obojętnie jakim i czyim kosztem. Dla nich nic i nikt się nie liczy, ważne tylko więcej, więcej, więcej kasy.


#Bb   Ponad miesiąc temu, 2017-12-10

to jakieś chłopki roztropki są a nie inwestorzy. Wymyślili i chcą robić, a w projekcie nic się nie zgadza, ani ilość gazów ani normy hodowlane. A wymylili nawet produkcje i maganyzowanie gazu, który wiadomo, że jesli przecieknie to zabija wokół życie, bo jest bezwonny. Jeśli się mylę, to proszę sprostować. Strach mieszkać w pobliżu.


#Jeść się odechciewa   Ponad miesiąc temu, 2017-12-10

Jak chce w takim "instytucie"założyć śmierdzący obóz koncentracyjny dla kur, to niech go buduje z dala od ludzkich siedzib. Hej, nie było to jak dawniej, kiedy biegało sobie nawet spore stado kur, żyjących po kurzemu. A teraz? Dobrze, że zlikwidowano stalinowskie łagry i hitlerowskie kacety dla ludzi, ale niestety, zaczęto budować niemiłosiernie śmierdzące europejskie obozy dla kur. Ot, postęp na miarę najnowocześniejszej ludzkości. Że chcemy się nażreć, to zrozumiałe, ale dlaczego musimy przy tym znęcać się nad naszym, żywym jeszcze, jedzeniem, hę?


#Marcin   Ponad miesiąc temu, 2017-12-10

Niech żyją zwierzątka dramat to jest jak się blokuje kolejne w Pasłęku inwestycje Brawo Brawo..!!!!


#Wyborca   Ponad miesiąc temu, 2017-12-10

To nie będzie żaden Instytut Badań, tylko zwykła ferma drobu. Jak to Wiśniewskiemu przejdzie, w zanadrzu ma jeszcze Instytut Badań Hodowli swiń. Najlepszym spososobem by ukrócić pomysły tego człowieka, jest przeprowadzenie referendum.


#Ja   Ponad miesiąc temu, 2017-12-10

Pamiętajmy przy wyborach kto nam chciał to kukułcze jajo podrzucić.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Zaproszenie na Jordan

Pozostało3 dni

Parafia kościoła greckokatolickiego w Pasłęku zaprasza w piątek 19 stycznia 2018...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na spotkanie z krawcem piszącym...