21 września 2018 Jonasza, Mateusza, Hipolita

Ponad 1 mln złotych strat

dodał 2017-09-23
Ponad 1 mln złotych strat

Trwa liczenie strat po ostatniej powodzi. Powodzią dotknięte zostały również inne gminy powiatu elbląskiego. Najbardziej ucierpiały gminy położone na Żuławach. Szacunkowe dane dotyczące majątku miasta i gminy Pasłęk mówią o stratach przekraczających milion złotych. Najwięcej zniszczeń dotyczy dróg, przepustów i mostów. Uruchomiono już pierwsze środki wojewody na pomoc dla powodzian. Gmina ubiega się też o pieniądze na naprawę zniszczeń. Czy wystarczy to na usunięcie szkód spowodowanych powodzią?

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#POSZKODOWANY   2017-09-28

Tak będzie za każdym razem kiedy popada nikt nic nie robi w tym kierunku 6 czy 7 lat temu wieś Stegny też pływała i co minęło 7 lat i nic nikt nie zrobił , jedynie tamy utworzone przez bobry zostały usunięte a trzeba rzekę pogłębić , poszerzyć utworzyć przez to wały ale po co lepiej po szkodzie debatować skąd teraz pieniądze , których notabene nie ma.Wiem ze ludzie poszkodowani nie dostali nic albo dostali tyle ze mogą ponton sobie kupić , kpina


#Nowy mieszkaniec   2017-09-23

Czy to prawda że jeziorko pasłęckie i zakrzewko 2 to są zbiorniki retencyjne? Jeżeli tak to czemu przez całe lato były pełne wody? Może dlatego stało się to co się stało? Słyszałem też że kiedyś tama mogła zatrzymać rzeķę bo było rozlewisko, teraz są tam pastwiska? Czy ktoś może mi odpowiedzieć na te pytania?


#Marian#Nowy mieszkaniec  2017-09-24

Przy takim przepływie w rzece, tj. 60 m sześciennych na sekundę, to nawet gdyby były oba jeziorka puste, to mniejsze, które ma ok. 50000 m sześciennych napełniło by się w 800 sekund, czyli w ok. 13,5 minuty, a większe w około 40 minut. Wysokie stany utrzymywały się przez kilka dni. Wniosek przy takiej katastrofalnej wodzie nic by to nie dało.


#No ba#Marian  2017-09-24

taaa... nie da się? Nic się nie da? gadasz jak popapraniec Tusk albo Bieńkowska. Taki mamy klimat, ale jaja ale jaja.


#Pasłaczan123#Nowy mieszkaniec  2017-09-23

Tamy były pozamykane podczas deszczów dlatego stały


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało6 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...