19 kwietnia 2018 Adolfa, Tymona, Leona

Przypominamy - Spotkanie z Szymonem Hołownią

dodał 2017-12-18
Przypominamy - Spotkanie z Szymonem Hołownią

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na kolejne z zaplanowanych na grudzień spotkań. Tym razem, w czwartek 21 grudnia o godz. 16:00, będziemy gościć Szymona Hołownię, dziennikarza, publicystę, autora książek.

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książek-cegiełek, z których dochód przeznaczony będzie dla podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka, instytucji założonej przez Szymona Hołownię, wpierającej m.in. ośrodek dożywiania w Ntamugendze, wioskę trędowatych w Togo czy hospicjum w Rwandzie.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Zaczytajmy się”, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Pasłęku, a dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wstęp wolny, zapraszamy!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Fan chrapana   2017-12-19

Chrapan będzie? To idę żeby dziad za mocno nie pojechał.


#Abc   2017-12-19

I co z tego,że pseudokatolik,jego sprawa,a może wielu chce właśnie posłuchać tego pseudokatolika i z nim np.o tym podyskutować. Całe szczęście,że jeszcze mogę sama o sobie decydować i iść posłuchać kogo chcę,bo może w niedługim czasie i to będzie mi zabronione.


#Set#Abc  2017-12-19

a idx, czy ja pisze, że masz nie iść? idź i posłuchaj sprzedawczyka


#Nn   2017-12-19

szymon to, moim zdaniem, pseudokatolik. TVN-owski wyrobnik.


#Oj biedaku biedaku umysłowy#Nn  2017-12-19

ogarnij się człowiecze bez imienia i bez twarzy


#Grab   2017-12-19

Prawo dysponowania naszymi podatkowymi pieniędzmi dajemy partiom przy urnie wyborczej. Która partia wygrywa, ta decyduje. Tak jest ustanowione prawo i nic na to nie poradzisz. Przed tym dysponowała PO, teraz PiS. Więc nie pajacuj. Jeśli nie podoba Ci się obecny stan, pracuj nad jego zmianą ale póki co - musisz się podporządkować obowiązującemu prawu, które upoważnia ministra do decydowania w ramach prawa na co może wydać pieniądze. Koniec, kropka.


#DozorcaPodatkowy#Grab  2017-12-19

Jak byś nie zauważył, to właśnie wyrażam swoje niezadowolenie dotyczące finansowania osób zacofanych (S. Żeromski już o tym mówił na przełomie wieków, ale niestety nadal Polacy tego nie rozumieją). Także jak widzisz pośrednio nad tym pracuję ;) To że jest inny układ przy korycie, nie znaczy, że lokalnie nie możemy przeciwdziałać marnowaniu pieniędzy na takie osoby, które ciągną Polskę w stronę guseł i zabobonów. Zaproszenie wyszłio lokalnie, to tak gdybyś nie wiedział, kto ma wpływ na wydawanie owych środków pieniężnych. Miłego dnia.


#DozorcaPodatkowy   2017-12-18

Do #Bbb , uważasz, że odpowiedziałaś na zadane pytanie, czy masz problem z jego zrozumieniem? Co do deklaracji odnośnie ucięcia ręki to nie byłbym na Twoim miejscu taki pewien, zatem uważaj co deklarujesz ;)


#Maria#DozorcaPodatkowy  2017-12-18

Nikt jak widać nie odpowiada na Twoje pytania, bo są bezsensowne. Nie masz wpływu na to, gdzie rozchodzą się Twoje podatki i tu Cię boli. Ciebie nawet za darmo nigdzie nie zapraszają.


#DozorcaPodatkowy#Maria  2017-12-18

Mario, oczywiście, że mnie to boli, są to moje ciężko zarobione pieniądze i wolałbym, żeby były wydawane na inne cele niż promowanie ludzi, którzy nigdy nawet nie sprawdzili w co tak naprawdę wierzą. Proponuję poczytanie trochę histori, szczególnie tej z czasów imperiów rzymskiego i greckiego, to niekiedy otwiera oczy na to, z czego powstały bajki głoszone przez pana Holownie.


#Spokojny   2017-12-18

Tu nie chodzi o pieniądze z ministerstwa, czyli nasze podatkowe. Przecież bywały tu inne osoby, również finansowane z naszych pieniędzy które nie wszystkim odpowiadały a nie było takiego protestu. Hołownia angażuje się w pomoc biednym dzieciom z Afryki, co również prawdopodobnie nie przeszkadzałoby. Tu chodzi o to, że Hołownia jest katolikiem i to czynnym. A tego to już niektórzy zdzierżeć nie mogą, oj nie mogą. Jak to? Zabobonnik się lansuje? Genderysta mógłby ale katolik? I stąd ta nagła troska o "moje pieniądze".


#DozorcaPodatkowy   2017-12-18

Hej Lajla, a co jest złego w tym, że nie chcę aby moje pieniądze były wydawane na takich nawiedzonych pajaców jak Holownia?


#Bbb#DozorcaPodatkowy  2017-12-18

idź na spotkanie, posłuchaj co facet ma do Powodzenia i wtedy sie okaże, ktory z was jest większym pajacem. Dam sobie rękę uciąć, że to nie będzie on.


#Kolega   2017-12-18

do #Laila Zawsze podziwiałem osoby (żart), które chcą coś powiedzieć, ale nie opierają swoich wypowiedzi na faktach, a co gorsze nie mają żadnych sensownych argumentów. Jak chcesz coś napisać i zaistnieć to napisz dlaczego ja też mam płacić na lansującego się Hołownię?


#DozorcaPodatkowy   2017-12-18

To jakiś żart, że z moich podatków dofinansowuje się tego nawiedzonego pajaca? Ludzie w jakim świecie my żyjemy, żeby z podatków dawać pieniądze na promowanie guseł i zabobonów w XXI wieku?


#Lajla#DozorcaPodatkowy  2017-12-18

żartem jest to, że takie barany mają prawo głosu...


#Wanda   2017-12-18

szymonem*


#Lol   2017-12-18

chyba całe życie jest Szymon-faktycznie gapy!


#Kolo   2017-12-18

Szymon czy Krzysztof.w Tytule Krzysztof w artykule Szymon.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało50 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...