19 października 2017 Ziemowita, Jana, Pawla

PUTW rozpoczął nowy rok akademicki 2017/2018

dodał Ponad tydzień temu, 2017-10-11
W ubiegły czwartek słuchacze Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2017/2018. Ich gośćmi byli samorządowcy, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych, członkowie zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i osoby, które na co dzień wspierają działalność PUTW. Były kwiaty, życzenia pomyślności w realizacji założeń na nowy sezon, słowa wsparcia oraz deklaracje dalszej współpracy. Nowi słuchacze PUTW odebrali przy okazji legitymacje członkowskie, a ci wyróżniający się członkowie stowarzyszenia – podziękowania.

 

Po części oficjalnej dr Irena Sorokosz wygłosiła wykład inauguracyjny „Jak myślenie o sobie i innych zmienia nasze życie’’. Na koniec mieliśmy okazję usłyszeć nowy repertuar Perełek z PUTW, prowadzonych przez Katarzynę Żurkiewicz. Dodajmy jeszcze, że funkcję prezesa PUTW pełni Helena Mendelewska, a honorowy patronat nad stowarzyszeniem posiada Starostwo Powiatowe w Elblągu.

 

W PUTW nie ma nudy

W minionym roku akademickim członkowie PUTW uczestniczyli w różnych spotkaniach tematycznych, brali udział w warsztatach, zgodnych z ich zainteresowaniami, były też wycieczki, wyjazdy do teatru oraz imprezy okolicznościowe. Rozpoczęty właśnie rok akademicki też będzie ciekawy, bo studenci z PUTW nie mają zamiaru zwalniać tempa. W dalszym ciągu PUTW będzie uczestniczył w konkursach na realizację zadań publicznych, zlecanych przez poszczególne samorządy. Kontynuowana będzie również współpraca z młodzieżą (chociażby przy obchodach Dnia Seniora) oraz udział w społecznych akcjach (rajd rowerowy, WOŚP, czy udział w gminnych uroczystościach – to tylko niektóre z nich). Będą też spotkania klubowe, zajęcia gimnastyczne itp. Z pewnością na niejednym przeglądzie zobaczymy także aktywny chór Perełki z PUTW. O planach tych będziemy informowali Państwa na bieżąco. Tymczasem słuchaczom PUTW życzymy wytrwałości w realizacji zadań, wyznaczonych na rozpoczęty właśnie rok akademicki i przypominamy, że pierwszy wykład już jutro, tj. 12. października w Zespole Szkół o godz. 17.00. Właściciel biura detektywistycznego Tomasz Gaweł opowie o „wyłudzeniach na wnuczka”, a także o sposobach przeciwdziałania tym metodom.

aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

W niedzielę 22 października odbędzie się ostatni koncert w ramach V Pasłęckiego...


Miłośników jazzu, rocka i bluesa zapraszamy na koncert pt. „Zaduszki...


10 listopada 2017 r. na Stadionie Miejskim im. Jana Pawła II w Pasłęku odbędą się...


Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają 11 listopada na...