20 października 2018 Ireny, Kleopatry, Jana

Ślubowanie klas I w ZSEiT

dodał 2017-10-04
Ślubowanie klas I w ZSEiT

28 września 2017 roku był bardzo uroczystym dniem w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Tego dnia uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

Tradycyjnie pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z zadaniami, które postawili przed nimi uczniowie drugich klas. Przygotowali oni 7 konkurencji, a pierwszaki wykazały się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru. Uczniowie wykonywali koci makijaż, rysowali karykatury wychowawców i przeprowadzali z nimi wywiady. Wychowawcy z kolei ćwiczyli swoje umiejętności kulinarne, ubijając pianę z białek. Najwięcej punktów zdobyła klasa I SB /stolarz/, która wylosowała słodką nagrodę.

Następnie klasy z wychowawcami przystąpiły do rywalizacji sportowej. Było przeciąganie liny, bieg przez tor przeszkód, rzuty do kosza i ustawianie na skrzyni piramidy z jak największej liczby osób. Rywalizacja sportowa była zacięta, najwięcej emocji wywoływało przeciąganie liny. Konkurencje sportowe wygrała klasa I technikum.

W tegorocznych otrzęsinach udział wzięły cztery klasy pierwsze ZSEiT: Szkoła Branżowa I Stopnia stolarz oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, technikum kształcące w zawodach – technik agrobiznesu i technik żywienia i usług gastronomicznych, i liceum ogólnokształcące o nachyleniu obronnym.

Uczniowie klas pierwszych oceniają dzień pozytywnie. Podobały im się konkurencje sportowe, które dostarczyły mnóstwa pozytywnych emocji. Otrzęsiny stały się okazją do integrowania zespołów klasowych.

Info ZSEiT : Wioletta Wierzbicka

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Dzień dawcy szpiku w Pasłęku

Pozostało4 godziny 28 minut

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych...


Ostatni koncert Festiwalu

Pozostało1 dzień

W niedzielę 21 października o godz. 19:00 w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku...


Wojtek Strażak

Pozostało3 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...