21 kwietnia 2018 Anzelma, Bartosza, Feliksa

Ślubowanie klas I w ZSEiT

dodał 2017-10-04
Ślubowanie klas I w ZSEiT

28 września 2017 roku był bardzo uroczystym dniem w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Tego dnia uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

Tradycyjnie pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z zadaniami, które postawili przed nimi uczniowie drugich klas. Przygotowali oni 7 konkurencji, a pierwszaki wykazały się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru. Uczniowie wykonywali koci makijaż, rysowali karykatury wychowawców i przeprowadzali z nimi wywiady. Wychowawcy z kolei ćwiczyli swoje umiejętności kulinarne, ubijając pianę z białek. Najwięcej punktów zdobyła klasa I SB /stolarz/, która wylosowała słodką nagrodę.

Następnie klasy z wychowawcami przystąpiły do rywalizacji sportowej. Było przeciąganie liny, bieg przez tor przeszkód, rzuty do kosza i ustawianie na skrzyni piramidy z jak największej liczby osób. Rywalizacja sportowa była zacięta, najwięcej emocji wywoływało przeciąganie liny. Konkurencje sportowe wygrała klasa I technikum.

W tegorocznych otrzęsinach udział wzięły cztery klasy pierwsze ZSEiT: Szkoła Branżowa I Stopnia stolarz oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, technikum kształcące w zawodach – technik agrobiznesu i technik żywienia i usług gastronomicznych, i liceum ogólnokształcące o nachyleniu obronnym.

Uczniowie klas pierwszych oceniają dzień pozytywnie. Podobały im się konkurencje sportowe, które dostarczyły mnóstwa pozytywnych emocji. Otrzęsiny stały się okazją do integrowania zespołów klasowych.

Info ZSEiT : Wioletta Wierzbicka

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało48 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...