20 czerwca 2018 Diny, Bogny, Florentyny

Sposób PiS na samorządy

dodał 2017-06-08
Sposób PiS na samorządy

Do tej pory Regionalne Izby Obrachunkowe kontrolowały finanse samorządów pod kątem legalności działania. Skład izb powoływany był w połowie przez premiera i w połowie przez sejmiki wojewódzkie. Do sejmu trafiła właśnie nowelizacja ustawy o RIO, która zakłada, że cały skład izby na wniosek ministra spraw wewnętrznych powoła premier. RIO zyska też nowe uprawnienia. Będzie mogła dodatkowo kontrolować gminy pod kątem gospodarności i rzetelności. Przeciw takim rozwiązaniom protestują samorządowcy. Według nich RIO stanie się narzędziem walki politycznej. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Asas   2017-06-10

Jeżeli gminy działają transparentnie, uczciwie i to chyba nie mają się czego obawiać, zwykle na złodzieju czapka gore . Pozdrawiam


#Roman   2017-06-09

Do grab z godziny 10.24.51. W naszej gminie rządzi wójt wraz z sitwą z PiS pochodzącą. Ta sitwa także powinna odejść? Rządzą w miarę dobrze i rozsądnie. Nasz sołtys ma podobne zdanie, co moje. Nie polityka powinna rządzić, lecz młodzi inżynierowie, prawnicy, ekonomiści, geodeci, socjolodzy i nauczyciele itd., a nie uwikłani w politykę radni dowolnego szczebla.


#Podpis   2017-06-09

W ogóle w Pasłeku jest konserwowana i czyszczona kanalizacja burzowa? Bo zdaje się, że NIKT tego nie robił przez lata , aż całkiem została zapchana, czyli praktycznie ZNISZCZONA.


#Podpis   2017-06-09

Cieszę się, że ktos bedzie kontrolował czy gminy nie marnotrawią pieniędzy. Bo w Pasłeku lunapark zamiast na przykład remontu kanalizacji burzowej na starym mieście albo inną infrasrtukturą jest straszna rozrzutnościa i niegospodarnością. .


#Podpis   2017-06-09

do @ONA , o jakie okłamywanie chodzi..? Przeciez widac gołym okiem, że jest lepiej niż za kłamliwej PO.


#ONA   2017-06-09

To co się na ten czas dzieje w naszym kraju - to tylko rozgrywki polityczne w ,które wkręca się Polaków i tym samym sieje nienawiść do drugiego człowieka.Co za różnica jaka partia chce rządzić ,nam generalnie chodzi aby dobrze dla narodu.a że wybrańcy zaczynają nas okłamywać więc zaczyna być żle i to bardzo.


#Podatek od zwisu   2017-06-08

Jeszcze min. zdrowia musi ustalić odgórnie grafik seksualnego spółkowania dla małżeństw. A płaszczak niech wprowadzi bykowe dla kawalerów - a dla tych co mają już miękka faję i nic nie mogą - podatek od zwisu - Brawo, brawo PiS-dzielcy - dużo pracy będę miały niedługo komisje społeczne prowadzące tzw. de-PiS-yzację !


#Bogdan dziaslo   2017-06-08

proponuje wiezienie w kazdej gmine


#ZigiS   2017-06-08

Panie redaktorze przydałoby się więcej luzu no i obiektywizmu. G.P.pod pana redakcją staje się tubą antypisowskiej opozycji. w takim małym społeczeństwie to jest niepotrzebne


#Podpis   2017-06-08

do hahaha mój wiek 37 lat . Jestem zadowolony z obecnego rządu ! i oby tak dalej !


#Podpis   2017-06-08

Grab zmienił operatora?


#Grab   2017-06-08

I bardzo dobrze. Wiele sejmików opanowanych przez sitwy straci możność krycia kolesi.


#Podpis   2017-06-08

powtórzę za pierwszym komentatorem: ..No i dobrze - na kim czapka gore, niech się boi, bo większego bezprawia i złodziejstwa niż za rządów wiadomej koalicji nie było. W każdym obszarze mętna woda była, a teraz zaczyna się jej oczyszczanie..


#Mieszkaniec gminy   2017-06-08

Obecne RIO to nic innego jak kontrola wydatków i pieniędzy z podatków wniesionych przez mieszkańców gminy, subwencja to też podatek otrzymany z góry wniesiony wcześniej przez podatnika czyli mieszkańca tej ziemi, ziemi miejscowej na potrzeby gminne. Stwór komunistyczny często przymykający oko na nieprawidłowości chociażby w Godkowie na oczyszczalni i innych inwestycjach w gminach . Wiele jest przykładów negatywnej oceny pracy RIO na widoczne nieprawidłowości widziane okiem społeczeństwa a nieRIO


#Wyborca   2017-06-08

Chyba rządzący o starych dobrych Radach Narodowuch marzą. Jak mawiał Lenin, kontrola podstawą zaufania jest :) Tylko w zakurzonych pisowskich głowach takie pomysły mogły się urodzić.


#Hahaha   2017-06-08

Z końcówką 58,widać i czuć moherowy beret, nie zdziw się jak ci dupa za pisiorów zmoknie.


#Podpis   2017-06-08

brawo PIS !!!


#Podpis   2017-06-08

Głupoty gadasz, kukizku, bo wg obecnej konstytucji prezydent niewiele może i zależy, o jakim kaczorze myślałeś, Donaldzie...


#Kukizek   2017-06-08

kaczor na prezydenta, dopiero będzie dobrze


#Podpis   2017-06-08

No i dobrze - na kim czapka gore, niech się boi, bo większego bezprawia i złodziejstwa niż za rządów wiadomej koalicji nie było. W każdym obszarze mętna woda była, a teraz zaczyna się jej oczyszczanie.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

W ostatni weekend czerwca zapraszamy do Młynar na Ogólnopolski Przegląd Kultury...


W niedzielę 1. lipca o godz. 17:00 zapraszamy na koncert inaugurujący Artystyczne Lato...


To tytuł wyjątkowego koncertu, na który zaprasza Państwa już teraz burmistrz...