22 września 2018 Tomasza, Maurycego, Joachima

Sposób PiS na samorządy

dodał 2017-06-08
Sposób PiS na samorządy

Do tej pory Regionalne Izby Obrachunkowe kontrolowały finanse samorządów pod kątem legalności działania. Skład izb powoływany był w połowie przez premiera i w połowie przez sejmiki wojewódzkie. Do sejmu trafiła właśnie nowelizacja ustawy o RIO, która zakłada, że cały skład izby na wniosek ministra spraw wewnętrznych powoła premier. RIO zyska też nowe uprawnienia. Będzie mogła dodatkowo kontrolować gminy pod kątem gospodarności i rzetelności. Przeciw takim rozwiązaniom protestują samorządowcy. Według nich RIO stanie się narzędziem walki politycznej. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Asas   2017-06-10

Jeżeli gminy działają transparentnie, uczciwie i to chyba nie mają się czego obawiać, zwykle na złodzieju czapka gore . Pozdrawiam


#Roman   2017-06-09

Do grab z godziny 10.24.51. W naszej gminie rządzi wójt wraz z sitwą z PiS pochodzącą. Ta sitwa także powinna odejść? Rządzą w miarę dobrze i rozsądnie. Nasz sołtys ma podobne zdanie, co moje. Nie polityka powinna rządzić, lecz młodzi inżynierowie, prawnicy, ekonomiści, geodeci, socjolodzy i nauczyciele itd., a nie uwikłani w politykę radni dowolnego szczebla.


#Podpis   2017-06-09

W ogóle w Pasłeku jest konserwowana i czyszczona kanalizacja burzowa? Bo zdaje się, że NIKT tego nie robił przez lata , aż całkiem została zapchana, czyli praktycznie ZNISZCZONA.


#Podpis   2017-06-09

Cieszę się, że ktos bedzie kontrolował czy gminy nie marnotrawią pieniędzy. Bo w Pasłeku lunapark zamiast na przykład remontu kanalizacji burzowej na starym mieście albo inną infrasrtukturą jest straszna rozrzutnościa i niegospodarnością. .


#Podpis   2017-06-09

do @ONA , o jakie okłamywanie chodzi..? Przeciez widac gołym okiem, że jest lepiej niż za kłamliwej PO.


#ONA   2017-06-09

To co się na ten czas dzieje w naszym kraju - to tylko rozgrywki polityczne w ,które wkręca się Polaków i tym samym sieje nienawiść do drugiego człowieka.Co za różnica jaka partia chce rządzić ,nam generalnie chodzi aby dobrze dla narodu.a że wybrańcy zaczynają nas okłamywać więc zaczyna być żle i to bardzo.


#Podatek od zwisu   2017-06-08

Jeszcze min. zdrowia musi ustalić odgórnie grafik seksualnego spółkowania dla małżeństw. A płaszczak niech wprowadzi bykowe dla kawalerów - a dla tych co mają już miękka faję i nic nie mogą - podatek od zwisu - Brawo, brawo PiS-dzielcy - dużo pracy będę miały niedługo komisje społeczne prowadzące tzw. de-PiS-yzację !


#Bogdan dziaslo   2017-06-08

proponuje wiezienie w kazdej gmine


#ZigiS   2017-06-08

Panie redaktorze przydałoby się więcej luzu no i obiektywizmu. G.P.pod pana redakcją staje się tubą antypisowskiej opozycji. w takim małym społeczeństwie to jest niepotrzebne


#Podpis   2017-06-08

do hahaha mój wiek 37 lat . Jestem zadowolony z obecnego rządu ! i oby tak dalej !


#Podpis   2017-06-08

Grab zmienił operatora?


#Grab   2017-06-08

I bardzo dobrze. Wiele sejmików opanowanych przez sitwy straci możność krycia kolesi.


#Podpis   2017-06-08

powtórzę za pierwszym komentatorem: ..No i dobrze - na kim czapka gore, niech się boi, bo większego bezprawia i złodziejstwa niż za rządów wiadomej koalicji nie było. W każdym obszarze mętna woda była, a teraz zaczyna się jej oczyszczanie..


#Mieszkaniec gminy   2017-06-08

Obecne RIO to nic innego jak kontrola wydatków i pieniędzy z podatków wniesionych przez mieszkańców gminy, subwencja to też podatek otrzymany z góry wniesiony wcześniej przez podatnika czyli mieszkańca tej ziemi, ziemi miejscowej na potrzeby gminne. Stwór komunistyczny często przymykający oko na nieprawidłowości chociażby w Godkowie na oczyszczalni i innych inwestycjach w gminach . Wiele jest przykładów negatywnej oceny pracy RIO na widoczne nieprawidłowości widziane okiem społeczeństwa a nieRIO


#Wyborca   2017-06-08

Chyba rządzący o starych dobrych Radach Narodowuch marzą. Jak mawiał Lenin, kontrola podstawą zaufania jest :) Tylko w zakurzonych pisowskich głowach takie pomysły mogły się urodzić.


#Hahaha   2017-06-08

Z końcówką 58,widać i czuć moherowy beret, nie zdziw się jak ci dupa za pisiorów zmoknie.


#Podpis   2017-06-08

brawo PIS !!!


#Podpis   2017-06-08

Głupoty gadasz, kukizku, bo wg obecnej konstytucji prezydent niewiele może i zależy, o jakim kaczorze myślałeś, Donaldzie...


#Kukizek   2017-06-08

kaczor na prezydenta, dopiero będzie dobrze


#Podpis   2017-06-08

No i dobrze - na kim czapka gore, niech się boi, bo większego bezprawia i złodziejstwa niż za rządów wiadomej koalicji nie było. W każdym obszarze mętna woda była, a teraz zaczyna się jej oczyszczanie.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało5 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...