20 kwietnia 2018 Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Trening umiejętności praktykantów z ZSEiT przed wyjazdem do Włoch

dodał 2017-12-16
Trening umiejętności praktykantów z ZSEiT przed wyjazdem do Włoch

Organizowane w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku praktyki zagraniczne stały się nieodłączną, ważną i niezwykle atrakcyjną częścią kształcenia w szkole.

Zagraniczne praktyki służą zapoznaniu młodych techników ze specyfiką funkcjonowania przedsiębiorstw w krajach UE, poznaniu warunków pracy w wyspecjalizowanych zawodach, poprawie mobilności i kreatywności, przedsiębiorczości, zdobyciu przez uczniów doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku oraz kompetencji społecznych koniecznych do poruszania się na europejskim i krajowym rynku pracy.

Grupa 15 uczniów kształcąca się w zawodach technik przetwórstwa mleczarskiego oraz technik agrobiznesu jest w trakcie przygotowań do wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe do Włoch. Za nimi już warsztaty treningu personalnego oraz warsztaty doradztwa zawodowego.

Pierwsze z nich mały na celu wzajemne poznanie się, przygotowanie do umiejętnego radzenia sobie podczas dwutygodniowego rozstania z bliskimi, poznanie sposobów zachowania w sytuacjach stresowych, poznania zasad i technik umożliwiających łatwiejszą adaptację w nowym miejscu. Celem treningu było również wzmocnienie w uczniach poczucia własnej wartości i pewności siebie w nawiązywaniu kontaktów z przedstawicielami różnych narodowości.

Na warsztatach doradztwa zawodowego uczniowie m.in. przygotowali indywidualny plan działania, dokumenty aplikacyjne CV oraz list motywacyjny dla potencjalnego pracodawcy z Włoch.

Przed uczniami jeszcze wiele godzin zajęć. Najbliższe z nich rozpoczną się już po świątecznych feriach i dotyczyć będą kultury i obyczajów Włoch.

Działania realizowane są przez ZSEiT od sierpnia 2017 r. w ramach projektu „Aktywni zawodowo w Europie” programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Info ZSEiT: Bogumiła Olendzka - Kozicka

 

 

0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Zygfryd   2017-12-16

niech dziewczyny wyposażą się w bransoletki "antygwałtu"...


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało49 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...