21 września 2018 Jonasza, Mateusza, Hipolita

Uczta Kultur Wschodu – program

dodał 2017-08-25
Uczta Kultur Wschodu – program

Znamy już program XV Uczty Kultur Wschodu, która odbędzie się w Parku Ekologicznym w dniu 2 września. O godzinie 15:00 organizatorzy zapraszają na warsztaty rękodzieła wschodniosłowiańskiego. Na godzinę 17:00 zaplanowano uroczyste otwarcie imprezy w trakcie, której wystąpią zespoły: Motorrolla (Kijów), Horpyna (Olsztyn), Słowiańska Dusza (Gdańsk) i Harazd (Pieniężno). W niedzielę 3 września o godzinie 12:00 w sali widowiskowej POK otwarta zostanie wystawa poświęcona 70 – leciu Akcji Wisła. Wykład wygłosi dr Paweł Pietnoczko z Olsztyna. Niedzielną uroczystość zakończy koncert artystyczny. jp

0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Sipowicz   2017-09-03

Ale, takie działania mniejszości obywatelskiej mogą być tolerowane, o ile dotyczą kultywacji religii, folkloru, języka, kuchni, itp., jeżeli natomiast wchodzi się w obszary wrażliwe dla danego narodu, wśród którego przyszło danej mniejszości żyć, to trzeba się zastanowić, ponieważ tolerancja ma swoje granice. Przede wszystkim, trzeba się publicznie pokajać za ludobójstwo, a nie iść w zaparte i szukać najróżniejszych wymówek i wytłumaczeń. Wiem, to trudne, ale nie niemożliwe!


#Sipowicz   2017-09-03

Co, to jest nielojalność mniejszości obywatelskiej. To taka sytuacja, kiedy dana diaspora postanawia w sposób pokojowy zawładnąć wszelkimi obszarami życia publicznego pewnych landów kraju, w którym przyszło jej żyć. W szczególności dotyczy to tych mniejszości, które czują nienawiść lub żal, np. za przegraną konfrontację zbrojną. Wówczas, na zasadzie kumoterstwa i celowego działania, zaczyna się systematyczne opanowywanie różnych instytucji, obiektów użyteczności publicznej, firm, itp.


#Siekierka   2017-09-01

no to o co ci chodzi, skoro płacą sponsorzy , to inne grupy narodowościowe także mogłyby być zaproszone. Nie ściemniaj, nie kombinuj Bronka. Poza tym... czy urząd miasta jest jednym ze sponsorów?


#Bronka   2017-09-01

Dla zainteresowanych, kochani wszystko odbywa się na koszt sponsorów.Zainteresuj się a zobaczysz kto daje. nie można mieć do nikogo pretensji, chcą to dają nie chcą to nie. A ty piszący dałbyś gdyby do ciebie się zwrócono? To nie narzekajmy, ze nie zapraszamy innych narodowości. Do zobaczenia nad jeziorkiem.


#Bronka   2017-09-01

Dla zainteresowanych, kochani wszystko odbywa się na koszt sponsorów.Zainteresuj się a zobaczysz kto daje. nie można mieć do nikogo pretensji, chcą to dają nie chcą to nie. A ty piszący dałbyś gdyby do ciebie się zwrócono? To nie narzekajmy, ze nie zapraszamy innych narodowości. Do zobaczenia nad jeziorkiem.


#Podpis   2017-08-31

To nie żaden Polak, to jakis prowokator z PO.


#Mania   2017-08-30

Do Polak: Bardzo łatwo się pisze w Internecie anonimowo prawda? NIe rozumiem jak można mieć w sobie tyle agresji, nienawiści i przede wszystkim niesprawiedliwości. Pamiętaj tylko o jednym, że Polacy są też w wielu krajach - pracują i uczą się, są za granicą całymi rodzinami. Piszesz won z Polski... to właśnie to co piszesz jest chore!!!


#Podpis   2017-08-30

ooj ty chyba nie Polak, uspokój się. To sa obywatele polscy. Ale bywaja tez np. studenci z Ukrainy- banderowcy. Tych - owszem, nalezy wydalić z Polski.


#POLAK :)   2017-08-30

Do Bronka : pamiętaj ukraince są falszywi ! To klika która trzyma się razem . Zobacz ilu ukraińców jest zatrudnionych w Pasleku na wysokich stanowiskach. Polaka nie zatrudnią ale ukraińca tak... Chore to jest. Won z POLSKI jak się nie podoba a nie czczą banderowskie świnie... ZNAJDZIE SIĘ KIJ NA BANDEROWSKI RYK :)


#Siekierka   2017-08-30

a kto opłaca tych, co teraz wystapią? Kto im zapewni lokum i wyzywieie? Ile dostaną za występ ?


#Bronka   2017-08-30

bo zwyczajnie komputer to nie jest ich zabawką, nie te czasy. Mam propozycję nie chcesz napisać niić dobrego , bo jesteś z natury zgorzkniały i złośliwy to nie pisz . Zacznij pisać książki, tam potrzeba duża liter i czasami bzdur. Zaprosić inne nacje ze wschodu jak najbardziej jestem za, ale kto załatwi i opłaci ich przyjazd,wyżywienie, zaopiekuje się gdy już nie będą występować, noclegi i oczywiście ułoży i zrealizuje cały program. Jeżeli potrafisz pismaku to proszę zrób a my chętnie przyjdzi


#Bronka   2017-08-30

Demokracja, demokracją, wolność, wolnością, ale dlaczego mali ludzie ukrywając się za anonimowością wypisują bzdury, rzucają kalumnie i psują smak każdej imprezy. Przecież pójście na taką imprezę jest dobrowolne chcesz idziesz .. A ktoś gdy kiedykolwiek organizował tak dużą imprezę wie jak ogromna to jest praca, należy podziękować wszystkim tym którzy dołożyli swoją cegiełkę,a nie rzucać kłody. A na marginesie ci co przeżyli akcję Wisła nie siedzą w internecie i nie wypisują bzdur,


#Z igły widły   2017-08-28

Pokićkało się ale sprawa tak drobna, że tego ...97 nie warto dowartościowywać, odpowiadając mu.


#Podpis   2017-08-28

wystarczy odświeżyć stronęi wpisuje się jeszcze raz , baz wpisywania kody czy czegokolwiek. Moge to wybaczyc seniorowi Grabowi, ale takiemu zasrancowi jak @188 to juz nie.


#Podpis   2017-08-28

ty zasrancu @188 jednak nie umiesz w internety.


#Podpis   2017-08-28

Może jeszcze powiesz, ze cztery razy kodu z obrazka nie wypisywałeś? Samo się może tylko zesrac.


#Coś tu się pokićkało   2017-08-28

Bywa i tak.


#Słusznie   2017-08-28

Nic dodać, nic ująć.


#Słusznie   2017-08-28

Nic dodać, nic ująć.


#Słusznie   2017-08-28

Nic dodać, nic ująć.


#C.d.   2017-08-28

Szkoda, że Ukraińcy nie chcą tego zrozumieć. Jedyną stratą było to, że wyrwano ich z ich małej ojczyzny. To wartośc jedynie sentymentalna. Pozostałe- warunki ekonomiczne czy demograficzne- zostały znacznie poprawione. Nikt ich nie przesladował, przeciwnie. spokojnie się bogacili. Dlatego pochwalając teraz banderowców szkodzą nam i sobie.


#C.d.   2017-08-28

c.d.Całkiem jeszcze na marginesie, wysiedlając Ukraińców właściwie uchroniono ich przed dalszymi stratami w ludziach i służeniem banderowskim bandom, które bez litości wykorzystywały ukraińska ludność czy to karmiąc się ich zapasami żywności czy tez wcielając młodych Ukraińców do swoich band a nawet zabijając coponiektórych Ukranców .


#Podpis   2017-08-28

do @córka lesniczego: zyskali przed wszystkim przestrzeń do rozwoju i bogacenia się. Dostali domy ziemie albo pracę na nowych terenach.Trzeba zobaczyc jaka bieda była na terenach z których ich wysiedlono.Tam nie dorobiliby się , nie wykształcili i t p. Dodatkowo tutaj często słuzyli w ORMO, UB czy innych organach. Wysługując się PRLowi zdobywali często uprzywilejowaną pozycję.


#POLAK :)   2017-08-28

JP to tez ukrainiec???


#POLAK :)   2017-08-28

Znajdzie się kij na BANDEROWSKI ryj :)


#Podpis   2017-08-28

Bardzo słusznie, Antoni!


#Antoni   2017-08-27

Do szanownej publiczności, której imprezeza się nie podoba. Nikt Was nie zmusza do przyjścia i słuchania. Jeśli się komuś podoba to niech przyjdzie i się dobrze bawi.


#Córka leśniczego   2017-08-26

no ciekawe co ?


#Gf   2017-08-26

Na akcji Wisła Ukraincy dużo zyskali.


#Podpis   2017-08-26

Zabronić Polakom na 3-go Maja festynów w Ciupagowie czy innym grenpojcie. Na The Four of July polskiego korowodu niet!


#POLKA 27   2017-08-26

Niech u siebie na Ukrainie organizują takie imprezy. My mamy swoje polskie zespoły i nie potrzebujemy słuchać Ukraincow! To jakieś jaja... Co roku to samo. Ktoś się musi za to wziąć,!


#Bogdan dziaslo   2017-08-25

grab jaki ty stary taki i glupi , gdyby nie twój wiek chętnie dokopałbym ci do dupy .Nie masz pojecia o czym stary capie piszesz


#Mania   2017-08-25

Bardzo się cieszę, że impreza wraca! To jest przede wszystkim dobra zabawa przy świetnej muzyce ale i poznanie kultury naszych sąsiadów. Ja jestem Polką i zawsze przychodzę z rodziną i znajomymi. Do zobaczenia! Mam nadzieję, że pogoda dopisze :)


#Nivea   2017-08-25

slawic gieroji beda?


#Grab   2017-08-25

okropnych piętn. Winę za to ponoszą Ukraińcy rządzący Ukrainą, którzy chcą o tych zbrodniach zapomnieć i pragną byśmy i my zapomnieli. A tak się nigdy nie da. Rozliczyli by się w końcu, pojednali z Polakami i nasi Ukraińcy nie musieli by się niczym krępować.


#Grab   2017-08-25

Że na tej imprezie występują tylko zespoły ukraińskie, to zrozumiałe - w naszej gminie mieszkają Ukraińcy. Ale dlaczego nie nazwano tej imprezy ukraińską, tylko wschodnią - to już mniej zrozumiałe. A tak naprawdę to jest dokładnie zrozumiałe - krępują się nazwać ją ukraińską, bo to Polakom kojarzy się z ukraińskimi zbrodniami. Jasne, że uczestnicy tej imprezy nie brali udziału w zbrodniach ale piętno pozostaje, którego się wstydzą. I to nie jest dobrze. Jako sąsiedzi, powinniśmy żyć bez żadnych


#AL   2017-08-25

Kultura wschodnia, kojarzyć się powinna z krajami położonymi na wschód od Bugu. Nie wiem, skąd przekonanie u naszych Rajców miejskich, że w/w miejscu zamieszkują tylko Ukraińcy. Może najwyższy czas zaprosić zespoły folklorystyczne z Białorusi, Litwy, Mołdawii a może i z Kazachstanu( tam mieszkają nasi rodacy).


#Szkoda słów   2017-08-25

Przestańcie już pieprzyć o tych akcjach ,Wołyniach bo to się już uszami wylewa ,było ,minęło ,musimy żyć dalej bo czas nie stoi w miejscu,a jak ktoś ma jakiś żal niech go wyleje na ulicy przez megafon i niech sobie ulży.


#Grab   2017-08-25

A czy na tej wystawie poświęconej akcji Wisła jest wyeksponowany powód jej przeprowadzenia?


#Tak pytam   2017-08-25

a o akcji Wołyń nic


#F2f5s5   2017-08-25

Szkoda ze nie ma gosci z innych wschodnich krajow


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało6 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...