21 lutego 2018 Eleonory, Fortunata, Roberta

Veolia chce inwestować

dodał Ponad tydzień temu, 2018-02-09
Veolia chce inwestować

Niedawno pisałem o walce ze smogiem w Pasłęku i brakiem niezbędnych w związku z tym inwestycji jedynego dostawcy ciepła, czyli firmy Veolia. Okazuje się, że firma chce inwestować i jest do tego przygotowana. Potrzebni są tylko nowi klienci. Trwają właśnie rozmowy na temat nowych przyłączy na ulicy Chrobrego, Aptecznej, Dąbrowskiego, Drzymały, Piłsudskiego i pl. św. Wojciecha. Pomaga w tych działaniach miasto proponując dotacje dla podmiotów, które przyłączą się do sieci ciepłowniczej. Remontowana oraz modernizowana kotłownia przy ul. Ogrodowej ma jeszcze zapas mocy (około 2 – 3 MW) i jest w stanie sprostać kolejnym zamówieniom na ciepło. Natomiast budowa nowej sieci ciepłowniczej możliwa będzie tylko w przypadku pozyskania większej liczby odbiorców np. na osiedlu Północ (ponad 300 dymiących kominów). Przedstawiciele firmy Veolia uważają, że wytwarzanie ciepła z wykorzystaniem jako paliwa węgla jest opłacalne i konkurencyjne w stosunku do ceny oleju opałowego i gazu.

jp

0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Marpas   Ponad tydzień temu, 2018-02-11

ale kopci wiegiel i tyle...szkoda ze nie ma gazu ziemnego w Pasleku...


#Niezadowolony   Ponad tydzień temu, 2018-02-11

Węgiel bardziej opłacalny niż gaz.....cóż za ekonomia....nic dziwnego, że Pasłęczanie tak drogo płacą za ogrzewanie w stosunku do innych, nawet pobliskich miast. Firma nie chce zainwestować pieniędzy w modernizację. A pokazany na zdjęciach sprzęt pewnie wójka Stalina pamięta...


#Odesłany z kwitkiem   Ponad tydzień temu, 2018-02-10

Szkoda klawiatury na tą firmę i na niby starania Burmistrza żeby pomóc ludziom podłączać się do sieci.


#Widok z ulicy   Ponad tydzień temu, 2018-02-09

KIEROWNIK, zgadza się ale puki co należy im się bo kopcą, palą byle czym albo wogóle nie palą ponieważ ich nie stać na opał a budynki w ten sposób niszczeją ,powstaje wielki grzyb, to widać z ulicy. Mieszkania należą do wspólnoty i ZGKi M - mu.


#Mieszkańcy   Ponad tydzień temu, 2018-02-09

A co z blokami 5,6,7,8.9 na Westerplatte zrezygnowaliśmy z pieca i nie dostalismy żadnej dotacji ( a tyle się mówi że się należy )skoro nie mają pieniędzy na dotację dlaczego nie zrekompensują np: opłatą za czynsz.A jeśli chodzi o przyłącza wystarczy pociągnąć ze szkoły jedynki, mieli by problem rozwiązany tym bardziej ze te bloki są w samym centrum.


#Kierownik#Mieszkańcy  Ponad tydzień temu, 2018-02-09

do wyburzenia


#Nick   Ponad tydzień temu, 2018-02-09

Co gruby się tak napinasz z ta Veolia obiecali ci kasę na kobyły??


#Potencjalny odbiorca   Ponad tydzień temu, 2018-02-09

Mogę przedstawić pismo odmowne Veoli na podłączenie .Od wielu lat staram się o przyłączenie , ale to ich nie interesuje.


#Smog   Ponad tydzień temu, 2018-02-09

Szukajcie urzednicy pieniedzy, 3000 dotacji to kpina.Poważne inwestycje ekologiczne i grzewcze to decyzje stragiczne włodarzy dla rozwoju miasta.


#Zniesmaczony   Ponad tydzień temu, 2018-02-09

Wolne żarty.... z tymi inwestycjami i tym przedsiębiorstwem. Od ponad roku próbuję się podłączyć. Infrastruktura niby przygotowana, wniosek złożony, brak jakiejkolwiek dobrej woli ze strony Veoli do podjęcia rozmów (chodząc do ich biura kolana mi już wysiadły) I nawet dotacji żadnej nie chciałem.


#Węgiel czysta ekologia   Ponad tydzień temu, 2018-02-09

co to za bzdury a szczególnie te 100 tys dotacji na CAŁY PASŁĘK I GMINĘ


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 8 marca (czwartek) 2018 r . o...


Zagrają dla Przemka

Pozostało16 dni

Już dziś serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert dla Przemka z Zielonki...


Wiosna Teatralna

Pozostało27 dni

Od 20 do 29 marca 2018 odbędzie się "VII Pasłęcka Wiosna Teatralna". W programie...