17 listopada 2018 Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Wakacje w Bibliotece Publicznej w Godkowie - relacje z dotychczasowych zajęć.

dodał 2018-07-18
Wakacje w Bibliotece Publicznej w Godkowie - relacje z dotychczasowych zajęć.
W Bibliotece Publicznej w Godkowie odbyły się warsztaty literacko-techniczno-plastyczne o tematyce morskiej „W morze, załogo!”, podczas których przybliżono dzieciom w przystępny sposób świat morza i jego mieszkańców , pracę marynarzy, rybaków, różne formy wzywania pomocy na morzu w trudnych sytuacjach oraz uświadomiono ważny problem zaśmiecania mórz i oceanów, zwłaszcza kawałkami plastiku, materiału niezwykle niebezpiecznego dla mieszkańców mórz. Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni twórczej, plastycznej, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej, wyrabianie postaw świadomego korzystania z piękna otaczającej nas przyrody i pożytecznego spędzania czasu.

Wykorzystując poznaną wiedzę i własną wyobraźnię dzieci wykonały makietę pt. „Rafa koralowa widziana oczami dziecka”, gdzie wykorzystano m.in. materiały recyklingowe. Celem tych zajęć było m.in. pokazanie, w jaki sposób różne materiały mogą stać się pożytecznym narzędziem w pracy, nauce i zabawie.


Podczas kolejnych zajęć wykonaliśmy portret pt. „Ośmiornica wypoczywająca na skale”. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością. Pokazały, że z pomocą tak prostych materiałów i wyobraźni można zdziałać „cuda”. Nasi młodzi artyści w formie prac plastycznych pokazali, ze posiadają również wiedzę o tym, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak wezwać pomoc oraz jak czynią to ludzie przebywający na morzu.

 

Bardzo nam miło, że dzieci zechciały spędzić swój wolny, wakacyjny czas w Bibliotece na zajęciach inspirowanych literaturą dziecięcą . Rodzicom serdecznie gratulujemy tak zdolnych pociech. No i oczywiście serdecznie zapraszamy do Biblioteki !!! Już realizujemy kolejne pomysły!

 

Opracowała: Paulina Basaj

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało4 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało5 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...