23 kwietnia 2018 Jerzego, Wojciecha

WIZYTA STUDYJNA W GÓRNICZEJ I CHLEBOWEJ WIOSCE

dodał 2017-08-23
WIZYTA STUDYJNA W GÓRNICZEJ I CHLEBOWEJ WIOSCE

Czwórka mieszkańców Gminy Godkowo skorzystała z zaproszenia do udziału w szkoleniach z zakresu tworzenia ofert turystycznych wsi tematycznych  realizowanych w ramach operacji pn. Wsie Tematyczne Krainy Kanału Elbląskiego współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. W ramach projektu 17-18 sierpnia byliśmy z wizytą studyjną w Górniczej Wiosce w Pile nad Brdą. Odbyliśmy spotkanie z liderami Górniczej i Chlebowej Wioski. Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy wspaniałych  ludzi, którzy prowadzą wioski tematyczne i rozwijają swoje miejscowości dzięki własnej pracy, pomysłom i wytrwałości w dążeniu do celu.

Braliśmy czynny udział w warsztatach z tworzenia ozdób i biżuterii z wełny i filcu, w warsztatach rękodzielniczych, a także w warsztatach z pieczenia chleba, questach i grach terenowych. Zwiedzaliśmy przyrodniczo-historyczną ścieżkę edukacyjną i pozostałości podziemnej kopalni Montania z przewodnikiem i audio przewodnikiem. Mieliśmy spotkanie z duchem kopalni – Skarbnikiem, a także mieliśmy okazję uczestniczyć w Śląsko – Borowiackim weselu sztygara.
 Wróciliśmy zachwyceni, pełni nowych pomysłów i z zapałem do dalszej pracy.
Następne szkolenie biznesowe dotyczące tworzenia ofert turystycznych wsi tematycznych odbędzie się 21-23 września 2017r. w Karnitach gm. Miłomłyn.
Inf. Elżbieta Przybyłowska

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza 20 maja 2018 r. o godz. 16:00 do sali...