Zadziwiający mózg nastolatka

dodał 2018-02-18
Zadziwiający mózg nastolatka
W piątek 16 lutego uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. "Zadziwiający mózg nastolatka", które prowadził edukator Interwencji Artystycznej ALPMIM z Krakowa.

 

Po aktywizującej rozgrzewce, w zajęciach wykorzystane zostały przedmioty, które stały się stymulatorami ułatwiającymi improwizację na tematy: kiedy marnujemy wolny czas i kiedy wykorzystujemy konstruktywnie czas? Uczniowie pracując w grupach przygotowali bardzo ciekawe prace plastyczne i inscenizacje ukazujące różne sposoby spędzania wolnego czasu z podziałem na te, które stymulują rozwój człowieka i te, które przyczyniają się do marnowania czasu.

Zajęcia zakończył multimedialny wykład prowadzącego na temat mózgu nastolatka, który przejawia brak synchronizacji w rozwoju sfery emocjonalnej i logicznej, co często jest powodem podejmowania irracjonalnych decyzji i nie rzadko uzależnienia. Według Jay N. Giedd „Brak synchronizacji w dojrzewaniu sieci nerwowych w mózgu czyni człowieka podatnym na podejmowanie ryzyka, ale także stwarza wyjątkowe możliwości rozwoju zdolności poznawczych i adaptacyjnych”.

Pedagog Marzena Konupek


W niedzielę 1. lipca o godz. 17:00 zapraszamy na koncert inaugurujący Artystyczne Lato...


To tytuł wyjątkowego koncertu, na który zaprasza Państwa już teraz burmistrz...


Już po raz piąty mieszkańcy Żuław będą mogli przekonać się, że słowiańska...