22 września 2018 Tomasza, Maurycego, Joachima

Zawór kulowy - dlaczego musisz go mieć w swojej łazience?

dodał 2017-10-03
Zawór kulowy - dlaczego musisz go mieć w swojej łazience?
Podczas remontowania bądź urządzania łazienki najczęściej skupiamy się na kwestiach estetycznych. Wybór odpowiednich płytek, koloru przewodniego czy tekstyliów okiennych zajmuje nam najwięcej czasu. Warto jednak wspomnieć o istotnych szczegółach, takich jak elementy armatury przemysłowej, które mają wpływ na bezpieczeństwo oraz funkcjonalność w pomieszczeniu. Jeden z nich to zawór kulowy. Dlaczego powinien on znaleźć się w Twojej łazience?

Czym w ogóle jest zawór kulowy?

To nic innego jak zawór obrotowy, posiadający w swoim wnętrz kulę bądź jej fragment, pozwalający na zamknięcie dopływu wody. Idealnie sprawdza się jako armatura zaporowa przy zamykaniu i otwieraniu przepływu. Najistotniejsze jego cechy to bez wątpienia trwałość i szczelność, dlatego warto zakupić go u zaufanych dostawców, jak medynski.pl/. Każdy zawór kulowy składa się z korpusu, wałka zwrotnego, uchwytu ręcznego i najważniejszej części - gniazda. Dzięki łatwej obsłudze oraz niskiej cenie są one podstawowym wyposażeniem domowej instalacji ciepłej i zimnej wody, instalacjach gazowych czy instalacjach centralnego ogrzewania. 

Przed czym chroni Cię zawór kulowy? 

Ten niepozornie wyglądający element armatury przemysłowej to Twój sprzymierzeniec, jeśli chodzi o:

    - ochronę przed zalaniem mieszkania w razie pęknięcia wężyków,

    - bezproblemową naprawę bądź wymianę baterii,

    - szybkie zamknięcie dopływu wody w domu czy mieszkaniu

Dzięki zaworom kulowym w prosty sposób możesz zamknąć dopływ wody, np. przed wyjazdem na wakacje. Ich podstawowa rola, czyli szczelnie odcięcie wody tuż przy wężykach, zapewnia wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo w danym pomieszczeniu. Obawa przed zalaniem mieszkania sąsiadowi podczas Twojej nieobecności czy wyzwanie w postaci zmiany baterii łazienkowej pozostanie więc już tylko wspomnieniem.

Pamiętaj, by podczas zakupu tego typu produktów zwracać uwagę przede wszystkim na ich jakość. Użyte materiały oraz doświadczenie producenta mają tutaj kluczowe znaczenie. Skup się na zaworach kulowych, jako obowiązkowym elemencie wyposażenia Twojej łazienki. Postaw na najwyższej jakości produkty i zniweluj niebezpieczeństwo zalania mieszkania sąsiadowi raz na zawsze!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało5 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...