26 września 2018 Wawrzynca, Kosmy, Damiana

Zebrania sprawozdawcze w OSP w Mariance oraz Aniołowie

dodał 2018-02-27
Zebrania sprawozdawcze w OSP w Mariance oraz Aniołowie

23 lutego br. odbyło się zebranie w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mariance. Jednostka obecnie liczy 18 członków czynnych. W roku sprawozdawczym OSP uczestniczyła w obchodach Dnia Strażaka oraz zawodach sportowo pożarniczych, w ubiegłym roku jednostka OSP wyjeżdżała 3 razy do działań ratowniczo gaśniczych, oraz pomagała w dostarczaniu wody pitnej na terenie gminy Pasłęk. Natomiast 24 lutego br. podsumowania swojej działalności dokonała OSP w Aniołowie. Ochotnicza Straż Pożarna w Aniołowie liczy 28 członków czynnych, Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Chłopców i Dziewcząt. W roku sprawozdawczym OSP uczestniczyła w zawodach sportowych, zbiórkach szkoleniowych oraz prowadziła działania ratownicze podczas ubiegłorocznej powodzi w Aniołowie.

W zebraniach uczestniczyli: strażacy miejscowych OSP, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, przedstawiciele Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu - Krzysztof Bogusławski oraz Przemysław Siagło, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Elblągu Ryszard Janusz i jego zastępca Tomasz Kwietniewski, Komendant Gminny OSP Mirosław Czyszejuk. Burmistrz Pasłęka podziękował wszystkim strażakom za dotychczasową pracę na rzecz lokalnej społeczności. Przedstawił również budżet gminy z przeznaczeniem na działalność wszystkich OSP działających na terenie Gminy Pasłęk. W roku bieżącym na funkcjonowanie jednostek OSP przeznaczono ponad 200 tysięcy złotych.

Obecni na zebraniach przedstawiciele Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu przypomnieli wszystkim zebranym o obowiązku czyszczenia przewodów dymowych i wentylacyjnych w mieszkaniach oraz niebezpieczeństwie wynikającym z pożarów sadzy w kominie i sankcjach karnych z tego tytułu oraz zagrożeń wynikających z ulatniającego się czadu. W okresie zimowym Państwowa Straż Pożarna odnotowuje znaczny wzrost ilości interwencji wynikających z braku wykonywania przeglądów i czyszczenia przewodów dymowych przez osoby do tego uprawnione.

mc

0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Masakra   2018-02-27

Co to kutwa za umundurowanie na walnym zebraniu ???!!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Spektakl dla dzieci

Pozostało1 dzień

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...


Turniej koszykówki

Pozostało2 dni

W dniach 28-29 września 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Pasłęku...


Grupa Nordic Walking Pasłęk zaprasza na pieszą wędrówkę na trasie Suchacz –...