28 PaŸdziernika 2016
 

Czwartek godz. 17-sta wernisaż prac poplenerowych w galerii POK                                                                                                                                        W kinie: Wołyń oraz animacja Bociany                                                                                                                                        Radomniak - Polonia Pasłęk 3:2 (0:2) - niezły mecz Polonii                                                                                                                                        Nowe Prawo wodne - podrożeje woda                                                                                                                                        Śmieci obierze i wywiezie PUK                                                                                                                                        ks. Roman Żendarski kandydatem do tytułu Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Pasłęk                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Przetarg na dzierżawę nieruchomości...

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na dzierżawę nieruchomości.W dniu 25.11.2016 roku o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych...

Data dodania: 25-10-2016, 08:11

Na Polnej pośpiech i chaos…

30 października mija termin zakończenia prac remontowych na ulicy Polnej. Przypominamy, że inwestycja realizowana przez Zarząd Dróg Powiatowych finansowana jest ze środków gminy, urzędu...

Data dodania: 25-10-2016, 04:41

70 lat Biblioteki Publicznej…

Biblioteka Publiczna w Pasłęku obchodzi 70 – lecie działalności. Uroczystość jubileuszowa odbędzie się w dniu 14 listopada (poniedziałek) o godzinie 13:00 w siedzibie biblioteki. W...

Data dodania: 24-10-2016, 05:52

Hubertus w deszczu…

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła miłośnikom jazdy konnej w zabawie, jaką był wczorajszy Hubertus organizowany przez MOSiR i MKJ Nenia w Parku Ekologicznym. Ponad dwudziestu jeźdźców i...

Data dodania: 23-10-2016, 05:55

Po sesji – nagrody i wyróżnienia…

Na początku wczorajszej sesji Rady Miejskiej laureaci tegorocznego festynu sołectw odebrali z rąk burmistrza Wiesława Śniecikowskiego nagrody. Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej...

Data dodania: 22-10-2016, 08:42

1

2

3

4

5

Archiwum


Z Czarnymi Rudzienice o punkty…

Jerzy

Data dodania:piątek 28 pażdziernika 2016 godz: 04:46:51

Jest kolejna szansa na zdobycie kompletu punktów w meczu z Czarnymi Rudzienice. Najbliższy przeciwnik Polonii Pasłęk zajmuje 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Mecz rozegrany zostanie na stadionie w Pasłęku w sobotę o godzinie 15:00.
Dzięki pomocy życzliwych osób udało się spłacić zobowiązania klubu w stosunku do zespołu z Godkowa. Pozostał jeszcze dług w Warmińsko Mazurskim Związku Piłki Nożnej. Na razie nie grozi nam strata punktów z powodu zadłużenia.
jp
Odbiór odpadów za 1 listopada 2016 r…

Jerzy

Data dodania:piątek 28 pażdziernika 2016 godz: 04:43:34

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż odbiór odpadów, który zgodnie z obowiązującym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych przypada we wtorek 1 listopada 2016 r. (Wszystkich Świętych), odbędzie się w sobotę 29 października 2016 r. Tego dnia nastąpi odbiór odpadów z niżej wymienionych miejscowości: Anglity, Aniołowo, Bądy, Borzynowo, Dawidy, Gibity, Gulbity, Kajmy, Kawki, Kąty, Kopina, Krasin, Krosienko, Krosno, Kupin, Leszczyna, Łączna, Łukszty, Marianka, Nowe Kusy, Pólko, Robity, Rogowo, Rzeczna, Sokółka, Stare Kusy, Stegny, Wikrowo, Zielony Grąd. W sobotę 29 października 2016 r. odbędzie się również zastępczy odbiór makulatury z terenu miasta.
Będziemy pamiętać…

Jerzy

Data dodania:piątek 28 pażdziernika 2016 godz: 04:41:58

Dnia 25.10.2016r. odbyła się wycieczka edukacyjna uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku do byłego obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Celem wycieczki było przybliżenie historii więźniów, którzy tam przebywali. Pierwszy etap zwiedzania to zapoznanie z historią obozu i walką o przetrwanie przebywających w nim więźniów.
Śniadanie daje moc...

Anna

Data dodania:czwartek 27 pażdziernika 2016 godz: 09:05:36

Wczoraj uczniowie z Zielonki Pasłęckiej uczyli się jak przygotować zdrowe śniadanie. Akcja, której patronem jest Agencja Rynku Rolnego objęła trzy szkoły z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. W przygotowaniu zdrowego śniadania pomagały nauczycielki i uczennice Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych  z Olsztyna, a o dobranie właściwych składników zadbała dietetyk Elwira Leśkiewicz-Nowak z Naturhause, która promowała wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe. I tak, podczas wspólnej pracy nad śniadaniem, powstały kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki  oraz mus truskawkowy. Dyrektor oddziału terenowego ARR w Olsztynie Dariusz Wasiela przyznał, że wciąż ma nowe pomysły na podobne akcje w różnych szkołach. Każda z nich ma być niepowtarzalna, przez co ciekawa dla jej uczestników.
Weekend i halloween w kinie...

Anna

Data dodania:czwartek 27 pażdziernika 2016 godz: 08:50:04

W najbliższy weekend Kino Zamkowe proponuje miłośnikom dużego ekranu projekcje dwóch filmów. Pierwszy z nich to animacja Bociany, w której to główni bohaterowie  zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej. Jednak po przypadkowym uruchomieniu pewnej maszyny, muszą wypełnić nową misję pod tajemniczo brzmiącą nazwą „narodziny”. Drugą propozycją kinową jest film Wołyń. To dramat historyczny, który rozgrywa się w małej wiosce, zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Akcja filmu obejmuje okres 6 lat, od wiosny 1939 do lata 1945 roku. Oczami głównej bohaterki Zosi Głowackiej obserwujemy toczące się wypadki zapoczątkowane wybuchem II wojny. Dodatkowo Kino Zamkowe zaprasza także w poniedziałek. Z okazji halloween zostanie wyświetlony film Blair Witch, opowiadający o grupie studentów udającej się do lasów owianych złą sławą wiedźmy z Blair. Szczegóły tutaj.
aw
Lingo School przedstawia...

Materiały partnera

Data dodania:czwartek 27 pażdziernika 2016 godz: 08:18:36

INTELEKTUALNE WYTWORY KUBY – CRITICAL OR CONSPIRACY THEORY? Hi, it’s Kuba here. Ok back to English Few weeks ago, I saw a movie The Big Short. The movie, which is based on actual events, tells a story of a few man who predicted the financial crash at Wall Street in 2008. I’m not going to tell you exactly what the movie is about because I don’t want to spoil it for those who haven’t seen it yet. I’m also not going to offer you details about the financial crisis itself because, to be honest, I didn’t understand most of the financial matters that were discussed in the movie. Let me just briefly tell you what happened in America in 2008 and before.
(Cały odcinek do pobrania w pliku pdf poniżej).
Dodatkowa komunikacja autobusowa…

Jerzy

Data dodania:czwartek 27 pażdziernika 2016 godz: 05:22:39

PKS uruchamia w dniach 30 października - 2 listopada linię autobusową na trasie ul. Ogrodowa – Dworzec PKP – Plac Tysiąclecia – Cmentarz komunalny. Cena biletu za przejazd wynosi 2 złote. Na zdjęciu obok rozkład jazdy autobusów w poszczególnych dniach.
jp
Ruszyła budowa nowej ulicy…

Jerzy

Data dodania:czwartek 27 pażdziernika 2016 godz: 05:07:15

Rozpoczęły się prace przy budowie ulicy Firmowej. Praktycznie część ulicy już jest, dokładnie 57 mb. Do końca czerwca 2017 roku powstanie 414 m nowej jezdni wraz z chodnikami oraz całą infrastrukturą (kanalizacja burzowa i sanitarna, sieć wodociągowa i oświetlenie). Nowa część ulicy umożliwi dojazd do terenów, na których powstanie hala produkcyjna i warsztat. Inwestycja kosztowała nas będzie ponad 1,5 mln złotych.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Fitness na rowerach Spinningowych z Małgosią...

Treningi na rowerach stacjonarnych – specjalne rowery pozwalają na trening przypominający przejazd przez górskie trasy. Jest bardzo bezpieczny ponieważ w sali, nie grożą nam żadne wypadki... więcej »

Poszukuję pracy

Pełna zapału do pracy kobieta poszukuje zajęcia. Podejmę się każdej pracy. Najchętniej, z racji posiadanego doświadczenia, zajmę się opieką nad osobą starszą lub pomogę w obowiązkach domowych... więcej »

Lokal do wynajęcia

Posiadam lokal do wynajęcia o powierzchni 60 mkw. w Pasłęku przy ul. Kościuszki 8. Lokal składa się z powierzchni handlowej, zaplecza i łazienki.  Więcej informacji udzielę telefonicznie: tel.... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 130983066 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:53

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl