18 Sierpnia 2017
 

Konferencja na temat wykopalisk...                                                                                                                                        20 sierpnia kolejne Grand Prix Zakrzewka II                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Drugie badanie wody w Jeziorku Miejskim                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                        Polonia - Fortuna Dorotowo 1:0 (1:0)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych z wiosek...

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż dnia 26 sierpnia 2017 r. (sobota) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. przeprowadzi...

Data dodania: 18-08-2017, 10:11

W niedzielę będą utrudnienia w ruchu na Starówce...

W godzinach 13:40–14:10 ulicami Krasickiego i Chrobrego przejdzie korowód Jarmarku św. Bartłomieja. W tym czasie ruch pojazdów na Starym Mieście będzie utrudniony. Korowód wyruszy...

Data dodania: 18-08-2017, 08:50

VI Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku...

W najbliższą niedzielę na pasłęckiej starówce będzie można spotkać prawdziwych wojów i rycerzy, wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie nawiązujące do historii, obejrzeć...

Data dodania: 17-08-2017, 10:27

Wygrali zawodnicy z Kenii…

Wczorajszy VIII Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych zgromadził 97 biegaczy z różnych stron Polski i z zagranicy. Na trasie wiodącej ulicami Starego Miasta, z trudnym podbiegiem pod Bramę...

Data dodania: 16-08-2017, 06:04

Noc z organami Hildebrandta…

„Noc z organami Hildebrandta” w Kościele Św. Bartłomieja w Pasłęku to kolejne wydarzenie muzyczne realizowane w ramach V Pasłęckiego Festiwalu Organowego. Koncert, który...

Data dodania: 15-08-2017, 05:19

1

2

3

4

5

Archiwum


Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych z wiosek...

Anna

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 10:11:33

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż dnia 26 sierpnia 2017 r. (sobota) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. przeprowadzi zbiórkę odpadów budowlanych i rozbiórkowych tj. takich, które powstają podczas remontów, demontażu i prac modernizacyjnych przeprowadzanych na posesjach zamieszkałych (w mieszkaniach i domach).

W podanym wyżej terminie nastąpi odbiór przedmiotowych odpadów z terenu gminy Pasłęk (miejscowości wiejskie). Odbiór odpadów jest realizowany w ramach uiszczanej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów wywozu i utylizacji.
Ogłoszenie...

Anna

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 09:34:23

Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniach od 6. do 8. września 2017r. Wyjazd 6. września o godz. 8:30 (środa) z placu Straży Pożarnej w Pasłęku przy ul. Boh. Westerplatte, powrót 8. września (piątek) około godz. 22:00. Koszt 200 zł od osoby. Zapisy w Kancelarii parafii św. Józefa w Pasłęku, z przedpłatą 100 zł. Wyżywienie we własnym zakresie, noclegi w Domu Pielgrzyma.
Więcej informacji pod nr tel. 726-746-535.
W niedzielę będą utrudnienia w ruchu na Starówce...

Anna

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 08:50:41

W godzinach 13:40–14:10 ulicami Krasickiego i Chrobrego przejdzie korowód Jarmarku św. Bartłomieja. W tym czasie ruch pojazdów na Starym Mieście będzie utrudniony.
Korowód wyruszy spod Bramy Wysokiej. W trakcie przemarszu ruchem będzie kierować policja. Prosimy, by w tym czasie nie parkować aut na ul. Krasickiego i Chrobrego. Przypominamy również, że w czasie niedzielnej imprezy, w godzinach od 8.30 do około 22, parkingi pod zamkiem, na pl. św Wojciecha, będą całkowicie niedostępne dla pojazdów. Przepraszamy za czasowe niedogodności!
organizatorzy
Pasłęk Pomagamy zaprasza wspólne na gry i zabawy...

Anna

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 08:31:41

Stowarzyszenie Pasłęk Pomagamy zaprasza na III część projektu „Organizacja wolnego czasu dla dzieci i młodzieży poprzez gry i zabawy sportowe we współpracy z organizacjami senioralnymi”. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego. Zajęcia zaplanowano na środę 23. sierpnia o godz. 17-stej. Miejscem spotkania będzie Oratorium przy parafii św. Józefa w Pasłęku. Zabawę poprowadzi dj. Wstęp wolny.
aw
Apel o pomoc…

Jerzy

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 05:25:39

W wyniku kataklizmu jaki miał miejsce z 11 na 12 sierpnia na terenie województwa pomorskiego, kujawsko – pomorskiego i wielkopolskiego ucierpiało wielu ludzi. Doszło też do ogromnych strat w mieniu prywatnym i gospodarce. Zniszczeniu uległo wiele gospodarstw domowych i rolnych. Na odbudowę i naprawę potrzebne są środki finansowe. Stanisław Skaja, starosta szczególnie dotkniętego tragedią powiatu chojnickiego, zwraca się z apelem do samorządów o pomoc i wsparcie finansowe. W załączniku treść apelu starosty.
jp
Wiatraki – nowe zasady…

Jerzy

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 05:21:36

Szykują się zmiany w ustawie regulującej budowę farm wiatrowych. Od ponad roku wstrzymane zostały praktycznie wszystkie inwestycje dotyczące odnawialnych źródeł energii. Ministerstwo Energii proponuje zastąpienie zasady 10H (obecnie wiatraki mogą powstawać w odległości od zabudowań nie mniejszej niż dziesięciokrotność ich wysokości) nowym zapisem dotyczącym obliczania odległości wiatraków od budynków mieszkalnych. Według niektórych fachowców znowu będzie zagrożone zdrowie i życie osób narażonych na szkodliwe działanie farm wiatrowych.
jp
Administracja cmentarzy w rękach PUK…

Jerzy

Data dodania:piątek 18 sierpnia 2017 godz: 05:18:03

Rozstrzygnięto przetarg na administrowanie i utrzymanie cmentarzy komunalnych położonych w Pasłęku. Jak już informowaliśmy do przetargu przystąpiła tylko jedna firma. W dalszym ciągu sprawami związanymi z zarządzaniem naszymi nekropoliami zajmowało się będzie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o. o., ul. Piłsudskiego 6, 14-400 Pasłęk.
jp
VI Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku...

Anna

Data dodania:czwartek 17 sierpnia 2017 godz: 10:27:13

W najbliższą niedzielę na pasłęckiej starówce będzie można spotkać prawdziwych wojów i rycerzy, wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie nawiązujące do historii, obejrzeć historyczne inscenizacje, wziąć udział w biciu rekordu opasania pasłęckich murów łańcuchem rąk, zagrać w rozmaite gry czy spróbować zupy serowej. Zobacz program zbliżającego się Jarmarku św. Bartłomieja!
 
Program VI Jarmarku św. Bartłomieja w Pasłęku:

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

Zatrudnimy Pracowników Produkcyjnych

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d, poszukuje pracowników na stanowiska; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI PAKOWACZY... więcej »

Honda na sprzedaż

Sprzedam samochód marki HONDA CITY  1.4 Comfort. Rok produkcji 2008, auto jest czterodrzwiowe, benzyna, 60 tys. przebiegu. Pojazd w kolorze szampańskim, nie jest uszkodzony, bezwypadkowy,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 145920129 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:37

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl