2 Maja 2016
 

Od 1 maja 2016 rozpoczyna pracę wiceburmistrz Pasłęka                                                                                                                                        Festyn ekologiczny - 28 maja w Parku Ekologicznym                                                                                                                                        Trwa V Wiosna Teatralna                                                                                                                                        Samorząd województwa przeznaczył 18 tys. złotych na pmoc dla pogorzelców z Pólka                                                                                                                                        22 maja (niedziela) pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II                                                                                                                                        Projekt nowej ustawy antyterorystycznej - możliwość eliminowania niewygodnych portali z internetu                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Śmiertelny wypadek w Wysokiej...

Tuż po godzinie 16-stej w miejscowości Wysoka (gm. Rychliki) doszło do wypadku, w którym zginęła kierująca vw golfem kobieta. Auto jechało od strony Marwicy. Po wjechaniu na kostkę...

Data dodania: 30-04-2016, 16:59

Majówka z POK...

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższą niedzielę na majówkową imprezę na placu św. Wojciecha. W programie od godz. 16-stej występy grup tanecznych (sekcja baletu klasycznego i...

Data dodania: 26-04-2016, 09:01

Duathlon przy pięknej pogodzie…

Pogoda dopisała uczestnikom II Pasłęckiego Duathlonu Śladami Stanisława Pankalii, który odbył się w minioną sobotę w Parku Ekologicznym. Uczestnicy mieli do pokonania 3 km biegu, 15 km...

Data dodania: 24-04-2016, 05:59

Wspaniali...

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Wiesław Śniecikowski wręczył pamiątkowe statuetki laureatom gminnego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. "Wspaniali" to młodzi ludzie,...

Data dodania: 23-04-2016, 09:13

Apel do ludzi dobrej woli...

W związku z pożarem, jaki miał miejsce 31 marca 2016r. w Pólku, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pasłęku zwraca się z prośbą o wsparcie dla rodzin, które straciły dorobek życia....

Data dodania: 04-04-2016, 06:09

1

2

3

4

5

Archiwum


Polna - 922 tys. od wojewody…

Jerzy

Data dodania:niedziela 1 maja 2016 godz: 05:37:19

28 kwietnia zatwierdzona została „lista zmieniona nr 1 zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Na pozycji 20 widnieje zadanie pn. Przebudowa ul. Polnej od ul. 3 Maja do ul. Ogrodowej. Dotacja wojewody do wspólnej inwestycji powiatu i gminy wynosi 922 tys. złotych.
jp
Cenny remis Polonii…

Jerzy

Data dodania:niedziela 1 maja 2016 godz: 05:34:26

Polonia Pasłęk zremisowała w wyjazdowym meczu z Mamrami Giżycko 0:0. Po tym meczu Polonia zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów.
Skład: Stupak, Skolimowski, Kurgan, Czerniewski, Smolak, Piotrowski, Musiński, Lender, Sawicki, Konczewski, Kopycki. Grali po zmianach: Lesniewski, Szydłowski, Zaborny, Klonowski.
MP
Uwaga wędkarze…

Jerzy

Data dodania:niedziela 1 maja 2016 godz: 05:32:31

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pasłęku informuje, że w dniu 2 maja 2016r. (poniedziałek) można będzie nabyć karnety na połów ryb w Zakrzewku II w siedzibie Ośrodka przy ulicy Kraszewskiego 2 w godzinach od 8.00 do 12.00.
jp
Finał Wojewódzki Mieszanych Sztafetowych Biegów Przełajowych...

Jerzy

Data dodania:niedziela 1 maja 2016 godz: 05:30:16

28.04.2016r. na terenach Stadionu Miejskiego w Iławie rozegrano Finał Wojewódzki Mieszanych Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych. Wśród najlepszych zespołów ( 5 dziewcząt x 800m i 5 chłopców x 1500m) z całego województwa nie zabrakło także sportowców z ZSEiT w Pasłęku, którzy na trudnej, przełajowej trasie wywalczyli V miejsce.
Skład sztafety: Anna Żabka, Justyna Kazimierczak, Marlena Tokarewicz, Paulina Żochowska, Żaneta Tymicka, Arkadiusz Tabaka, Bartłomiej Słowiński, Karol Mrozek, Kacper Trachniewicz, Jacek Plawgo.
Opiekunem zespołu był Robert Koszyk.
Śmiertelny wypadek w Wysokiej...

Anna

Data dodania:sobota 30 kwietnia 2016 godz: 16:59:00

Tuż po godzinie 16-stej w miejscowości Wysoka (gm. Rychliki) doszło do wypadku, w którym zginęła kierująca vw golfem kobieta. Auto jechało od strony Marwicy. Po wjechaniu na kostkę kamienną, kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na pobocze i dachował. 43-letnia mieszkanka Rejsyt zginęła na miejscu. Jechała sama. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. Wstępne ustalenia wskazują, że jechała za szybko. Na miejscu pracują policjanci, którzy czekają na przyjazd prokuratora.
jp
Zadania publiczne - III edycja...

Anna

Data dodania:sobota 30 kwietnia 2016 godz: 07:48:11

Ważna informacja dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Do wzięcia w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych pozostało jeszcze 6 tys. zł. Zadanie dotyczy Propagowania historii i tradycji kulturowych na terenie gminy Pasłęk. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Pasłęku, pl. św. Wojciecha 5, 14-400 Pasłęk, w terminie do dnia 19 maja 2016 roku do godz. 15.30 w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Konkurs ofert na zlecenie zadań organizacjom pozarządowym – 2016”. Otwarcie ofert zaplanowano na 20 maja.
aw
"Sprawni jak policjanci "

Anna

Data dodania:sobota 30 kwietnia 2016 godz: 07:39:50

W czwartek 21 kwietnia 2016 r. reprezentacja ZSEiT składająca się  z 12 uczniów /kadetów/ (6 chłopców i 6 dziewcząt) oraz opiekuna - kierownika drużyny udała się do Ostródy, aby uczestniczyć w turnieju  klas mundurowych. W zawodach udział wzięło 6 reprezentacji klas mundurowych z całego regionu, w tym z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie - gospodarza turnieju. Zawody polegały na rywalizacji drużynowej i składały się z trzech konkurencji sprawnościowych. Pierwsza konkurencja polegała na pokonaniu toru przeszkód i odbyła się na hali MOS Ostróda przy ul. Piłsudskiego, druga konkurencja to pierwsza pomoc przedmedyczna - odbyła się na terenie szkoły przy ul. Sportowej, trzecia - strzelanie dynamiczne odbyło się na terenie strzelnicy klubu sportowego "Garda" w Kaczorach.
Uczniowie ZSEiT  walczyli bardzo dzielnie i w tak doborowym towarzystwie zajęli III miejsce.
Radni na rzecz pogorzelców…

Jerzy

Data dodania:sobota 30 kwietnia 2016 godz: 05:31:39

Na ostatniej sesji rady miejskiej jej przewodniczący Edward Skalij zaapelował do radnych o pomoc finansową na rzecz pogorzelców z Pólka. Do wczorajszego dnia (piątek 29 kwietnia) wpłynęły dwie wpłaty w wysokości 500 zł. W dalszym ciągu namawiamy Państwa do wspierania poszkodowanych w pożarze. Jest ogromna szansa na zebranie kwoty niezbędnej do wykonania nowego dachu (około 70 tys. zł).
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

PRACA - doradca klienta

Placówka Getin Noble Bank w Pasłęku poszukuje pozytywnie nastawionych, energicznych i zaangażowanych osób, które chciałyby poszerzać swoje doświadczenia zawodowe w obszarze doradztwa,... więcej »

Zatrudnię od zaraz

Zatrudnię od zaraz lakiernika samochodowego i mechanika samochodowego . Kontakt Salon Nissan ul Dojazdowa 14D 82-300 Elbląg więcej »

Centrum Ogrodnicze Rogajny - otwarte też 1 i 3...

RAZEM  Z NAMI PRZYWITAJ WIOSNĘ W SWOIM OGRODZIE! PROMOCJE: tuja szmaragd 40-60 cm - 11 zł, balkonowe mix - 4,5 zł, róża pnąca - 15 zł. OFERTA:  - sprzedaż kwiatów, bylin, drzew... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 122191407 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:20

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl