22 Sierpnia 2017
 

Jarmark św. Bartłomieja                                                                                                                                        4 września początek roku szkolnego                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Polonia Iłowo - Polonia Pasłęk 6:2                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Nowe alejki na cmentarzu…

Ogłoszony został przetarg na budowę nowych alejek na cmentarzu komunalnym przy ul Steffena. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na wykonaniu alejek o nawierzchni...

Data dodania: 22-08-2017, 05:19

Udana zabawa na Jarmarku św. Bartłomieja...

Pasłęcki Jarmark św. Bartłomieja cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród wystawców, jak i uczestników imprezy. Wśród nich są osoby, które przyjeżdżają tu z sąsiednich gmin, a nawet...

Data dodania: 21-08-2017, 09:09

Balony już w środę…

XXI Zawody Balonowe im. Bogusława Stankiewicza rozpoczynają się już w środę 23 sierpnia. Miejmy nadzieję, że do środy wyklaruje się pogoda i przestanie wiać i padać. Poniżej program...

Data dodania: 21-08-2017, 05:23

Chodziarze z Pasłęka walczą o Puchar Bałtyku....

Prawie dwustu zawodników wystartowało w sobotnich zawodach nordic walking w Łężycach, będących piątym etapem Pucharu Bałtyku. Oczywiście wśród chodziarzy nie mogło zabraknąć pasłęczan,...

Data dodania: 20-08-2017, 11:19

4 września początek roku szkolnego…

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017 – 2018 będzie miała miejsce w poniedziałek 4 września o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Sprzymierzonych. Przy okazji oddany...

Data dodania: 19-08-2017, 05:14

1

2

3

4

5

Archiwum


Oddaj krew…

Jerzy

Data dodania:sobota 12 sierpnia 2017 godz: 05:40:19

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział Terenowy w Pasłęku zwraca się z prośbą do wszystkich chętnych chcących pomóc i podzielić się cząstką Siebie, czyli krwią.
Zapraszamy do naszej siedziby w Pasłęku Pl. Grunwaldzki 8 (przychodnia) od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 10:00.
Budżet obywatelski do 8 września…

Jerzy

Data dodania:sobota 12 sierpnia 2017 godz: 05:37:17

Przypominamy o terminie składania projektów do budżetu obywatelskiego na rok 2018. Projekty można składać do 8 września 2017 roku. Budżet obywatelski na rok przyszły to kwota 300 tys. złotych. Poniżej szczegółowe zasady zgłaszania projektów.
jp
Kanał Elbląski w pełni dostępny...

Anna

Data dodania:piątek 11 sierpnia 2017 godz: 13:40:55

Wczoraj Transportowy Dozór Techniczny dopuścił do użytku pochylnię Oleśnica. Pochylnia ta wymagała naprawy prawego koła sprzęgłowego. Jest to żeliwne koło zębate o średnicy jednego metra i wadze blisko tony- Mechanizmy Kanału Elbląskiego są unikatowym zabytkiem na skalę światową, co miało wpływ na czas trwania naprawy. Ponadto od sprawności działania pochylni zależy bezpieczeństwo podróżnych, nakłada to na administrację Kanału dodatkowe wymogi staranności naprawy. Usterka koła została wykryta podczas inspekcji Transportowego Dozoru Technicznego w kwietniu bieżącego roku – informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Tym samym otwarte są już wszystkie pochylnie Kanału Elbląskiego: Całuny, Jelenie, Oleśnica, Kąty i Buczyniec.
aw
Wypadek w komunikacji publicznej – jak uzyskać wysokie...

Materiały partnera

Data dodania:piątek 11 sierpnia 2017 godz: 11:58:33

Z transportu publicznego każdego dnia korzysta wiele osób. Niestety na polskich drogach każdego dnia dochodzić do wypadków komunikacyjnych z udziałem autobusów, tramwai, czy pociągów. Poszkodowani pasażerowie mają prawo do dochodzenia licznych świadczeń odszkodowawczych. Jak zawalczyć o należne środki pieniężne? O tym powiemy w dalszej części artykułu.

Kto wypłaci rekompensatę poszkodowanym?
Rozważania na temat likwidacji szkody przez poszkodowanych pasażerów warto rozpocząć od wskazania podmiotu odpowiedzialnego za wypłatę należnych roszczeń. Co do zasady odpowiedzialność za naprawę szkody pasażerów ponosi właściciel pojazdu, którym podróżowali. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy do wypadku doszło w skutek zderzenia kilku pojazdów i wina spoczywa na innym uczestniku ruchu drogowego. W takiej sytuacji podmiotem zobowiązany do wypłaty świadczeń jest ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia i to do niego poszkodowani muszą kierować swoje roszczenia.
Tragiczny finał poszukiwań...

Anna

Data dodania:piątek 11 sierpnia 2017 godz: 11:08:12

Dziś w lesie odnaleziono ciało 30-letniego mieszkańca wsi Borzynowo, którego od 6. sierpnia poszukiwała rodzina i policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że młody mężczyzna popełnił samobójstwo. Policjanci zbadają okoliczności tego zdarzenia.
jp
To jeszcze nie koniec badań...

Anna

Data dodania:piątek 11 sierpnia 2017 godz: 10:03:41

Naukowcy z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zakończyli już prace badawcze na terenie pomiędzy zamkiem a kościołem ś. Bartłomieja. Wczoraj w sali rycerskiej Urzędu Miejskiego kierownik badań dr Jacek Wysocki przedstawił wyniki trwających ponad miesiąc wykopalisk Tunelu nie ma, a anomalie, które wcześniej na to wskazywały powstały na skutek zasypywania fosy w XIX wieku. Były to warstwy śmietniskowe z miasta – mówił podczas wczorajszej konferencji. Dr J. Wysocki tłumaczył, że w warstwach zasypowych znalazły się wszelkie pozostałości, zgliszcza po pożarach czy kataklizmach, jakie dotykały miasto. Archeolodzy w dalszych wykopach doszli do głębokości 7 metrów. Tam już pojawiły się warstwy niedotknięte ręką człowieka. Dalsze prace były niemożliwe ze względów bezpieczeństwa, ponieważ w wykopie pokazała się woda.
Odbiór odpadów inaczej…

Jerzy

Data dodania:piątek 11 sierpnia 2017 godz: 05:49:57

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż zgodnie z obowiązującym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych odbiór odpadów z nieruchomości, których odbiór przypada we wtorek WNMP tj. 15.08.2017 r. odbędzie się w środę 16.08.2017 r. Również odbiór odpadów segregowanych przypadający we wtorek 15.08.2017 r. odbędzie się środę 16.08.2017 r.
Uczta Kultur Wschodu 2 września…

Jerzy

Data dodania:piątek 11 sierpnia 2017 godz: 05:46:47

XV Uczta Kultur Wschodu organizowana przez Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Elblągu, Koło w Pasłęku, Parafię Greckokatolicką w Pasłęku oraz Stowarzyszenie Kultur Wschodniosłowiańskich im. św. Cyryla i Metodego w Pasłęku jest faktem. Ta barwna impreza, gromadząca spore rzesze miłośników muzyki i tańców ludowych odbędzie się w Parku Ekologicznym 2 września br. W niedzielę 3 września w kościele św. Bartłomieja będzie miał miejsce dodatkowy koncert. Obecnie trwają prace związane z organizacją imprezy.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Remont-budowlane>szukam usługi

Wspólnota Mieszkaniowa DOMATOR 14-400 Pasłęk ul. Ogrodowa 13. Poszukuje firmy na wykonanie przyłącza budynku do sieci kanalizacji deszczowej i drenażu opaskowego budynku. więcej »

PRACA

Praca dla mężczyzny na stanowisku KIEROWCA w sklepie mięsnym. Wymagane prawo jazdy kategorii B. Praca dla osoby z Pasłęka! Więcej informacji udzielę telefonicznie: 660-404-607 więcej »

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 146195130 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:39

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl