23 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        W sobotę rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz - start o godz.10.00                                                                                                                                        Świętojańska Familiada w Krasinie - 24. czerwca od godz. 15-stej                                                                                                                                        Wygrana Polonii w ostatnim meczu. Czarni Rudzienice - Polonia Pasłęk 2:3                                                                                                                                        Intergracje w Młynarach - 23 i 24 czerwca                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i...

Data dodania: 23-06-2017, 08:34

W kinie...

Od jutra na ekranie pasłęckiego Kina Zamkowego będzie wyświetlany film Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. To już piąta część tej pirackiej serii. Tym razem nikczemny kapitan Salazar wraz...

Data dodania: 22-06-2017, 09:10

Świętojańska Familiada w Krasinie...

W sobotę 24. czerwca mieszkańcy Krasina zapraszają na Świętojańską Familiadę. W programie: występy taneczne i wokalne, konkursy z nagrodami, pokazy straży pożarnej i policji, przejażdżki...

Data dodania: 21-06-2017, 10:25

Dołącz do bibliotekarzy, wsiądź na rower i wyrusz z nimi na wycieczkę!

Jesteś miłośnikiem książek oraz rowerów? W takim razie ta akcja jest właśnie dla Ciebie! Dołącz do bibliotekarzy i czytelników, wsiądź na rower i razem z nami przejedź ulicami miasta....

Data dodania: 20-06-2017, 08:07

Zaproszenie na zawody jeździeckie…

Młodzieżowy Klub Jeździecki Nenia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na zawody jeździeckie, które odbędą się w najbliższą sobotę (24.06.17) w Parku Ekologicznym. Impreza...

Data dodania: 20-06-2017, 05:50

1

2

3

4

5

Archiwum


Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar...

Anna

Data dodania:piątek 19 maja 2017 godz: 08:23:13

W dniach 13-14 maja 2017r. w Elblągu został rozegrany XXIV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar BałtykuByły to jednocześnie: Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej , Ogólnopolska Gimnazjada i Ogólnopolska Licealiada. Łącznie w całym turnieju rywalizowało ponad 80 szkół. W kategorii szkół podstawowych zgłoszono 16 zespołów dziewcząt podzielonych na 4 grupy eliminacyjne. W grupach rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy awansowały do dwóch czterozespołowych ćwierćfinałów z zaliczeniem meczów eliminacyjnych pomiędzy awansującymi drużynami. Pozostałe zespoły rywalizowały o miejsca 9-16.
Relacja ze spotkania autorskiego

Anna

Data dodania:środa 17 maja 2017 godz: 13:28:37

16 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Godkowo odbyło się spotkanie autorskie, na którym gościliśmy pana Jana M. Jaskota, autora książki ,,Cienie spomiędzy drzew'.
Licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej gminy i nie tylko dowiedzieli się jak powstawała książka, co było inspiracją do jej napisania i skąd zainteresowania historią u młodego człowieka. Autor szeroko opowiedział o swoim zamiłowaniu do historii, do bohaterów narodowych oraz do takich wartości jak. patriotyzm i umiłowanie ojczyzny, którymi kierowała się ówczesna młodzież. Pan Jaskot tak barwnie i ciekawie opowiadał o książce, że spotkanie przerodziło się w dyskusję pełną pytań, emocji i wspomnień.
Trudno było się rozstać, do naszego gościa ustawiła się kolejka po książki z autografem. Robiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia i mamy nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi..., bowiem pan Jan nie ukrywa, że pracuje nad kolejną częścią książki.
info: nadesłane
 
Dzień Rodziny na Sportowo

Anna

Data dodania:wtorek 16 maja 2017 godz: 08:48:13

GOKSiR GODKOWO zaprasza na  DZIEŃ RODZINY NA SPORTOWO organizowany w ramach XIX Warminsko - Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie".
Impreza odbędzie się 27.05.2017 w sobotę na boisku gminnym w Godkowie. Start 12:00.

W programie: Konkurencje sportowe:

 - Trójbój sołtysów, rady sołeckiej i radnych

 -  Lekkoatletyka- biegi na 60 m i 400 m kobiet oraz 100 i 800 m mężczyzn.

 -  Konkurencja rodzinna- slalom sprawnościowy.

 -  Przeciąganie liny.

Zapisy u opiekunów świetlic do 26.05.2017
Rozstrzygnięcie Konkursu "Segregujemy...Ziemię ratujemy"...

Anna

Data dodania:środa 10 maja 2017 godz: 10:31:14

We wtorek 9. maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-ekologicznego "Segregujemy..Ziemię ratujemy" dla klas I-VI Szkół Podstawowych z terenu gminy Godkowo. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Oceny dokonywała Komisja w składzie :Anna Korzeniowska, Elżbieta Przybyłowska oraz Natalia Błaszczyk. Wybór standardowo był bardzo trudny. Jednak udało się wybrać 2 najlepsze prace. Na planowaną w nagrodę wycieczkę do ZUOK w Rudnie pojedzie klasa V Z PSP SPSK z Bielicy oraz klasa II z SP Godkowo. Drobne wyróżnienie przyznano dodatkowo klasie I i III z SP Godkowo oraz klasa IV z Bielicy.
"Cienie spomiędzy drzew"...

Anna

Data dodania:piątek 21 kwietnia 2017 godz: 08:12:25

Już 28 kwietnia ukaże się w księgarniach książka  nakładu grupy PWN "Cienie spomiędzy drzew" autorstwa młodego mieszkańca gminy Godkowo Jana M. Jaskota. Po ponad 3 letniej pracy udało się i zaledwie 23-letni autor zrealizował swoje cele. Gratulujemy i serdecznie zachęcamy wszystkich do zakupu lektury.Książka  opowiada o młodzieży, której przyszło żyć w trudnych czasach II wojny światowej. Główni bohaterowie, Jędrek i Tadeusz, są młodymi ludźmi wychowanymi w duchu patriotyzmu, których postawę wykreowały służba w oddziałach paramilitarnych, tradycja i tragiczna pamięć  I wojny.
Konkurs "Segregujemy...Ziemię ratujemy"...

Anna

Data dodania:czwartek 20 kwietnia 2017 godz: 08:30:00

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, chce włączyć się w naszej gminie w edukację ekologiczną.
W myśl zasadzie, iż najlepiej zacząć uświadamianie od najwcześniejszych lat, po to, żebyśmy w przyszłości tworzyli w pełni świadome społeczeństwo, organizujemy konkurs dotyczący prawidłowego segregowania odpadów dla klas I- VI Szkoły Podstawowej w Godkowie oraz PSP  SPSK w Bielicy pt. „Segregujemy...Ziemię ratujemy!!.
Wręcznie nagród w konkursie plastycznym "Wiosna....ach To Ty"

Anna

Data dodania:środa 19 kwietnia 2017 godz: 08:25:51

W dniu 7.04 oraz 12.04 odbyło się wręczenie nagród w PSP SPSK w Bielicy oraz w SP w Godkowie za udział w konkursie plastycznym "Wiosno...Ach To Ty" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie. Sponsorem nagród była firma Super Vision salon optyczny z Pasłęka. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu mogliśmy kupić naprawdę ciekawe nagrody, które sprawiły dużo radości dzieciom. Były to m.in plecaki pumy za I i II miejsca, zestawy badmintona, gry zręcznościowe oraz dyplomy i gadżety dla wszystkich uczestników. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Info: Magdalena Przybysz-Pietrzak
Żonkilowa akcja dotarła do Godkowa...

Anna

Data dodania:piątek 14 kwietnia 2017 godz: 10:53:25

W dniach 5-8 kwietnia na świetlicach wiejskich w Lesiskach, Ząbrowcu, Grądkach, Skowronach oraz Szymborach odbyła się akcja wspólnego robienia żonkili. Spotkania nawiązywały do światowej akcji  edukacyjno-charytatywnej "Pola Nadziei". Jest to program polegający na sadzeniu cebulek żonkili, a następnie rozdawaniu wiosną kwiatów w czasie ulicznych kwest na rzecz hospicjum. Sąsiednie gminy m.in Pasłęk, już kolejny raz aktywnie uczestniczą w akcji i mają swoje Pola Nadziei. Już we wrześniu planujemy w naszej gminie również posadzić cebulki żonkili, tak żeby następnej wiosny móc wesprzeć Elbląskie Hospicjum . Teraz jednak postanowiliśmy uczestniczyć w tej akcji  chociaż poprzez warsztaty z tworzenia sztucznych kwiatów i pogadanki w celu uświadamiania dzieciom i młodzieży czym dokładnie jest hospicjum. Opiekunowie świetlic poprzez rozmowy próbowali ocieplić wizerunek tych miejsc a dodatkowo uświadamiali jak można bezinteresownie pomagać i jak ważna jest taka pomoc.

Inf. Magdalena Przybysz-Pietrzak

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię opiekunkę

Poszukuje Niani do dwóch chłopców: 6 i 4 lata tel.505 592 741 więcej »

Zatrudnimy wychowawcę kolonijnego

Poszukujemy wychowawcy kolonijnego do opieki nad dziećmi z Placówek Opiekuńczo Wychowawczych "Orle Gniazdo" w Marwicy i "Samodzielne Mieszkanie" w Pasłęku w okresie wakacyjnym,... więcej »

Kierowca HDS

Firma NomEx zajmująca się sprzedażą materiałów budowlanych i pokryć dachowych zatrudni kierowcę z kat. C+E.Oferujemy:- pracę na miejscu tj. w promieniu 150km od Pasłęka- umowę o pracę - auto z HDSOd... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142156468 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:33

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl