30 Kwietnia 2017
 

90-lecie Orkiestry OSP z Zielonki Pasłęckiej                                                                                                                                        Powieś flagę!!!                                                                                                                                        Polonia Pasłęk - Syrena Młynary 5:1 (1:0), dwie bramki Błażewicza i Lendera                                                                                                                                        6 maja zapraszamy na VII Memoriał Henryka Hucza - godzina 9:00, Park Ekologiczny                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Łap okazję i uniknij kary...

Biblioteka Publiczna w Pasłęku namawia swoich Czytelników do skorzystania z wyjątkowej okazji i zwrócenia przetrzymywanych książek. Tylko od 4 do 31 maja bieżącego roku można uniknąć...

Data dodania: 28-04-2017, 08:56

W kinie...

W weekend na ekranie Kina Zamkowego pojawi się film Piękna i Bestia, będący aktorskim remakiem animowanego filmu Disneya z 1991 roku o tym samym tutle. Bella to błyskotliwa, piękna i...

Data dodania: 27-04-2017, 10:32

Przedszkolaki apelują: dbajmy o naszą planetę...

Z okazji obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki z obu pasłęckich przedszkoli odwiedziły wczoraj burmistrza Wiesława Śniecikowskiego i złożyły na jego ręce apel w trosce o zdrowie wszystkich...

Data dodania: 26-04-2017, 09:09

Przy szpitalu powstanie nowy parking…

Rozpoczęła się przebudowa parkingu przy pasłęckim szpitalu. W związku z realizacją inwestycji, będą utrudnienia w poruszaniu się w okolicy placówki- Wjazd na teren szpitala został...

Data dodania: 24-04-2017, 11:52

1

2

3

4

5

Archiwum


Żabi Róg Cup 2017...

Anna

Data dodania:poniedziałek 13 marca 2017 godz: 08:34:32

W miniony weekend młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej z Godkowa uczestniczyli w Turnieju Unihokeja dla Dzieci "ŻABI RÓG CUP 2017". Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym 3 x 8 minut. Turniej miał na celu propagowanie aktywności fizycznej oraz popularyzację unihokeja wśród uczniów klas I - III. Oprócz gospodarzy na turnieju wystąpił również KS Dragons Płoskinia. Nie prowadzono klasyfikacji końcowej, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, cały turniej przebiegł w miłej i sportowej atmosferze.
Obchody DNIA SOŁTYSA na Warmii i Mazurach

Anna

Data dodania:środa 8 marca 2017 godz: 09:55:12

„Samorządność zaczyna się w sołectwie, a sołtys jest pierwszym odbiorcą oczekiwań mieszkańców, a potem pierwszym wykonawcą, zachęcającym do wspólnego działania...” – mówił Marszałek Gustaw Marek Brzezin podczas piątkowych obchodów Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach, organizowanych przez samorząd województwa w Centrum Kongresowo – Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie. W trakcie uroczystości wręczono wyróżnienia Sołtysom za udział w konkursach m.in. „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”, „Eko-sołectwo”.
Dzień Kobiet w Bielicy...

Anna

Data dodania:środa 8 marca 2017 godz: 09:02:46

Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obchodzony w wielu państwach całego świata. Tego dnia uznawane są zasługi wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, językowe, kulturowe, czy polityczne. Jest to okazja, by spojrzeć wstecz na zmagania i dokonania z przeszłość, a co ważniejsze, by spojrzeć w przyszłość i zwrócić uwagę na niewykorzystany potencjał oraz możliwości jakie otwierają się przed następnymi pokoleniami kobiet. Z tej okazji 4 marca 2017 r. liczne grono Pań z miejscowości Bielica, Miłosna i nie tylko, zebrało się w świetlicy wiejskiej aby uczcić swoje święto. Z życzeniami w imieniu wójta Gminy Godkowo - Andrzeja Bondaruka, przybył Radny Gminy Godkowo i przewodniczący Rady Sołeckiej w Bielicy - Kazimierz Tucki.
Kolejny sukces uczniów z Godkowa...

Anna

Data dodania:wtorek 7 marca 2017 godz: 08:43:42

Wczoraj w Gronowie Elbląskim odbył się kolejny Powiatowy Finał Unihokeja. Tym razem do rywalizacji stanęli chłopcy ze Szkół Podstawowych. Uczniowie z Godkowa wywalczyli mistrzostwo, grając w całym turnieju bardzo pewnie i skutecznie. W meczach grupowych wygrali trzy mecze, remisując jeden, nie tracąc przy tym bramki. W półfinale po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu wygrali z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej z Młynar 2:0. Ozdobą meczu i turnieju była bramka strzelona zza połowy przez Jakuba Wąsowskiego w same "okienko". Ostatni mecz finałowy dostarczył bardzo dużo emocji i po 10 minutach walki ze zwycięstwa i złotych medali cieszyła się drużyna z Godkowa.
Złoto dla Godkowa w Finale Powiatowym Unihokeja...

Anna

Data dodania:poniedziałek 6 marca 2017 godz: 08:31:15

W piątek 3 marca 2017 r. w Gronowie Elbląskim odbył się Finał Powiatowy Unihokeja Dziewcząt Szkół Podstawowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017. Szkoła Podstawowa z Godkowa potwierdziła swoją, trwającą od sześciu lat dominację w powiecie Elbląskim. W całym turnieju strzeliła ponad 40 bramek, tracąc tylko jedną. Dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze, a zdobycie złotych medali zaakcentowały wspaniałym finałowym popisem pokonując Szkołę Podstawową z Młynar 12:1. Zdobywając w rozgrywkach 2016/2017 złoty medal w Powiecie i vice Mistrzostwo Województwa, drużyna z Godkowa zapewniła sobie udział w Finale Ogólnopolskim, który zostanie rozegrany w maju br.
Bardzo bardzo ….Stara Baśń...

Anna

Data dodania:czwartek 2 marca 2017 godz: 09:02:04

Sobotni wieczór i wyjazd na Bardzo.. bardzo Starą Baśń za nami. Trochę szkoda...Muszę przyznać, że domyślałam się że jak Ośrodek Kultury w Młynarach coś organizuje to będzie dobre, ale nie sądziłam,że aż TAK DOBRE!! Występ grupy Proskenion z Rychlik był naprawdę świetny. Na mnie największe wrażenie zrobiły aktorki wcielające się w postacie Wiedźmy i Jarugi- naprawdę szacunek dziewczyny, ale w ogóle wszyscy aktorzy świetnie zagrali a na moją ocenę pewnie troszkę ma wpływ kobieca solidarność .
 
Oprawę dla gry aktorów tworzyła grupa Integraton z Młynar. Ich muzyka i wykonanie doskonale wkomponowały się w przedstawienie. Pierwszy raz miałam okazję słuchać występu tej grupy ale na pewno nie ostatni. Bębny, folk, słowiańska tematyka... dla mnie mariaż idealny. Zespół pod kierunkiem B.Krzywdy naprawdę zaśpiewał na wysokim poziomie.
PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE!

Anna

Data dodania:czwartek 2 marca 2017 godz: 08:31:32

W poniedziałek  27.02.2017r.  Bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Bielicy. Maluchy zapoznały się z Biblioteką, jej funkcjonowaniem i regulaminem. Dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem Biblioteki. Ich zaciekawienie szczególnie wzbudził ,,Kącik malucha' z zabawkami i kolorowymi książeczkami, przygotowany z myślą o najmłodszych czytelnikach Gminy. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach ,,Bawimy się kolorami'.
Inf. Biblioteka Publiczna Gminy Godkowo
"Eksperymentuj.odkrywaj.działaj. Bądź jak Maria!"

Anna

Data dodania:czwartek 2 marca 2017 godz: 08:18:07

Wczoraj (1.marca) Biblioteka Publiczna Gminy Godkowo zorganizowała zajęcia edukacyjne dla uczniów kl.III ze Szkoły Podstawowej w Godkowie. Inspirowane one były otrzymaną w ramach konkursu książką Justyny Staszyńskiej" Idol: Maria Skłodowska - Curie". Uczestnicy zajęć dowiedzieli się kim była Maria Skłodowska - Curie, gdzie żyła i pracowała, jak wyglądało jej laboratorium naukowe, a także jak przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty.Po wysłuchaniu treści książki, dzieci z dużym zainteresowaniem zabrały się za eksperymenty. Tak więc wspólnie przeprowadzono eksperyment chemiczny ze znikającym atramentem. Jakież było ich zdziwienie gdy w drugiej szklance woda się nie zabarwiła. Innym przeprowadzonym doświadczeniem był eksperyment z przesyłaniem promieni.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie na parterze przy ul.Ogrodowej 6 o pow. 34m2 duży pokój z aneksem kuchennym,łazienka,mały pokój oraz piwnica.Cena 800zł + czynsz. Tel.605996228 więcej »

Sprzedam ziemię

sprzedam 15 ha ziemi na terenie wsi Aniołowo. Kontakt : 602373018 więcej »

Zatrudnię sprzedawcę kasjera Kaktus Alkoholowy...

Zgłoszenia wraz z CV proszę przesyłać do 1.05.2017 na adres mailowy: kaktus.alkohol@gmail.com ZATRUDNIMY SPRZEDAWCĘ – KASJERA Miejsce pracy: Pasłęk nowo otwarty sklep Kaktus-alkohole... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 138950238 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:58

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl