22 Sierpnia 2017
 

Jarmark św. Bartłomieja                                                                                                                                        4 września początek roku szkolnego                                                                                                                                        Trwają przygotowania do jubileuszu miasta                                                                                                                                        Polonia Iłowo - Polonia Pasłęk 6:2                                                                                                                                        Apel o pomoc dla ofiar gwałtownych burz i nawałnic                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Nowe alejki na cmentarzu…

Ogłoszony został przetarg na budowę nowych alejek na cmentarzu komunalnym przy ul Steffena. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na wykonaniu alejek o nawierzchni...

Data dodania: 22-08-2017, 05:19

Udana zabawa na Jarmarku św. Bartłomieja...

Pasłęcki Jarmark św. Bartłomieja cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród wystawców, jak i uczestników imprezy. Wśród nich są osoby, które przyjeżdżają tu z sąsiednich gmin, a nawet...

Data dodania: 21-08-2017, 09:09

Balony już w środę…

XXI Zawody Balonowe im. Bogusława Stankiewicza rozpoczynają się już w środę 23 sierpnia. Miejmy nadzieję, że do środy wyklaruje się pogoda i przestanie wiać i padać. Poniżej program...

Data dodania: 21-08-2017, 05:23

Chodziarze z Pasłęka walczą o Puchar Bałtyku....

Prawie dwustu zawodników wystartowało w sobotnich zawodach nordic walking w Łężycach, będących piątym etapem Pucharu Bałtyku. Oczywiście wśród chodziarzy nie mogło zabraknąć pasłęczan,...

Data dodania: 20-08-2017, 11:19

4 września początek roku szkolnego…

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017 – 2018 będzie miała miejsce w poniedziałek 4 września o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Sprzymierzonych. Przy okazji oddany...

Data dodania: 19-08-2017, 05:14

1

2

3

4

5

Archiwum


Rozstrzygnięcie Konkursu "Segregujemy...Ziemię ratujemy"...

Anna

Data dodania:środa 10 maja 2017 godz: 10:31:14

We wtorek 9. maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-ekologicznego "Segregujemy..Ziemię ratujemy" dla klas I-VI Szkół Podstawowych z terenu gminy Godkowo. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Oceny dokonywała Komisja w składzie :Anna Korzeniowska, Elżbieta Przybyłowska oraz Natalia Błaszczyk. Wybór standardowo był bardzo trudny. Jednak udało się wybrać 2 najlepsze prace. Na planowaną w nagrodę wycieczkę do ZUOK w Rudnie pojedzie klasa V Z PSP SPSK z Bielicy oraz klasa II z SP Godkowo. Drobne wyróżnienie przyznano dodatkowo klasie I i III z SP Godkowo oraz klasa IV z Bielicy.
"Cienie spomiędzy drzew"...

Anna

Data dodania:piątek 21 kwietnia 2017 godz: 08:12:25

Już 28 kwietnia ukaże się w księgarniach książka  nakładu grupy PWN "Cienie spomiędzy drzew" autorstwa młodego mieszkańca gminy Godkowo Jana M. Jaskota. Po ponad 3 letniej pracy udało się i zaledwie 23-letni autor zrealizował swoje cele. Gratulujemy i serdecznie zachęcamy wszystkich do zakupu lektury.Książka  opowiada o młodzieży, której przyszło żyć w trudnych czasach II wojny światowej. Główni bohaterowie, Jędrek i Tadeusz, są młodymi ludźmi wychowanymi w duchu patriotyzmu, których postawę wykreowały służba w oddziałach paramilitarnych, tradycja i tragiczna pamięć  I wojny.
Konkurs "Segregujemy...Ziemię ratujemy"...

Anna

Data dodania:czwartek 20 kwietnia 2017 godz: 08:30:00

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, chce włączyć się w naszej gminie w edukację ekologiczną.
W myśl zasadzie, iż najlepiej zacząć uświadamianie od najwcześniejszych lat, po to, żebyśmy w przyszłości tworzyli w pełni świadome społeczeństwo, organizujemy konkurs dotyczący prawidłowego segregowania odpadów dla klas I- VI Szkoły Podstawowej w Godkowie oraz PSP  SPSK w Bielicy pt. „Segregujemy...Ziemię ratujemy!!.
Wręcznie nagród w konkursie plastycznym "Wiosna....ach To Ty"

Anna

Data dodania:środa 19 kwietnia 2017 godz: 08:25:51

W dniu 7.04 oraz 12.04 odbyło się wręczenie nagród w PSP SPSK w Bielicy oraz w SP w Godkowie za udział w konkursie plastycznym "Wiosno...Ach To Ty" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie. Sponsorem nagród była firma Super Vision salon optyczny z Pasłęka. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu mogliśmy kupić naprawdę ciekawe nagrody, które sprawiły dużo radości dzieciom. Były to m.in plecaki pumy za I i II miejsca, zestawy badmintona, gry zręcznościowe oraz dyplomy i gadżety dla wszystkich uczestników. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Info: Magdalena Przybysz-Pietrzak
Żonkilowa akcja dotarła do Godkowa...

Anna

Data dodania:piątek 14 kwietnia 2017 godz: 10:53:25

W dniach 5-8 kwietnia na świetlicach wiejskich w Lesiskach, Ząbrowcu, Grądkach, Skowronach oraz Szymborach odbyła się akcja wspólnego robienia żonkili. Spotkania nawiązywały do światowej akcji  edukacyjno-charytatywnej "Pola Nadziei". Jest to program polegający na sadzeniu cebulek żonkili, a następnie rozdawaniu wiosną kwiatów w czasie ulicznych kwest na rzecz hospicjum. Sąsiednie gminy m.in Pasłęk, już kolejny raz aktywnie uczestniczą w akcji i mają swoje Pola Nadziei. Już we wrześniu planujemy w naszej gminie również posadzić cebulki żonkili, tak żeby następnej wiosny móc wesprzeć Elbląskie Hospicjum . Teraz jednak postanowiliśmy uczestniczyć w tej akcji  chociaż poprzez warsztaty z tworzenia sztucznych kwiatów i pogadanki w celu uświadamiania dzieciom i młodzieży czym dokładnie jest hospicjum. Opiekunowie świetlic poprzez rozmowy próbowali ocieplić wizerunek tych miejsc a dodatkowo uświadamiali jak można bezinteresownie pomagać i jak ważna jest taka pomoc.

Inf. Magdalena Przybysz-Pietrzak
Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty...

Anna

Data dodania:czwartek 6 kwietnia 2017 godz: 08:40:57

We wtorek 4. kwietnia w Bibliotece Publicznej Gminy Godkowo rozstrzygnięto Konkurs "Tradycje Wielkanocne" na najładniejszą palmę, pisankę i ciasto wielkanocne. Napłynęło łącznie 36 prac. Udział w konkursie wzięły dzieci, młodzież oraz dorośli mieszkańcy gminy. Przygotowano świąteczne babki, serniki oraz mazurka. Pisanki wykonane zostały różnymi technikami: wydrapywanie, ozdabianie cekinami, brokatem, malowanie itp. Na konkurs przygotowano 9 palm, były wśród nich palmy małe, średnie i duże. Wszystkie palmy wykonane zostały z naturalnych  materiałów.
 
Wyniki konkursu:
Tydzień z Internetem po raz siódmy...

Anna

Data dodania:poniedziałek 3 kwietnia 2017 godz: 10:55:54

W czwartek 30. marca odbyło się spotkanie z okazji ,, Tygodnia z internetem". Przybyła do nas młodzież z kl. II  Gimnazjum w Dobrym wraz z nauczycielem, panią Anną Więckowską. Motyw przewodni akcji to: „inspiruj się i dziel swoimi pasjami”. Uczestnicy poznali inspirujące blogi, pozyskali informacje o nich: do czego służą, co je wyróżnia, jaką popularnością cieszą się blogerzy. W przygotowanym krótkim quizie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę. I dzięki temu dowiedzieli się m. in. jak zrobić farbę tablicową, do czego można wykorzystać spinacz, z jakiego kraju pochodzi wpływowa blogerka modowa -  i tu największym odkryciem  było, że ta blogerka pochodzi z Polski i jest nią - Julia Kuczyńska . Wszyscy byli mile zaskoczeni. Młodzież dowiedziała się wielu innych pożytecznych informacji, związanych z gotowaniem, szyciem i majsterkowaniem. Na koniec podzieleni na grupy zrobili pojemniki na długopisy. Uczestnicy przekonali się, że Internet można wykorzystać do rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Po pracowitych zajęciach był też czas na słodki poczęstunek.
Inf. Biblioteka Publiczna Gminy Godkowo
Maluchy w bibliotece...

Anna

Data dodania:poniedziałek 3 kwietnia 2017 godz: 10:53:43

W piątek 31. marca dzieci z przedszkola w Dobrym wraz z opiekunami: panią Alicją Zalewską oraz panią Gabrielą Urbanowicz odwiedziły Bibliotekę w Godkowie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla większości była to pierwsza wizyta. Dzieci dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Poznały zasady wypożyczania książek, oraz jak o nie dbać. Miały także możliwość przejść się między regałami z literaturą dla dzieci, młodzieży, dorosłych i zapoznać z zasobami bibliotecznymi. Największym zainteresowaniem cieszył się jak zwykle ,,kącik malucha'  z zabawkami i kolorowymi książeczkami.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Remont-budowlane>szukam usługi

Wspólnota Mieszkaniowa DOMATOR 14-400 Pasłęk ul. Ogrodowa 13. Poszukuje firmy na wykonanie przyłącza budynku do sieci kanalizacji deszczowej i drenażu opaskowego budynku. więcej »

PRACA

Praca dla mężczyzny na stanowisku KIEROWCA w sklepie mięsnym. Wymagane prawo jazdy kategorii B. Praca dla osoby z Pasłęka! Więcej informacji udzielę telefonicznie: 660-404-607 więcej »

Elmro meble kuchene na wymiar

Elmro to produkcja i projektowanie mebli kuchennych i szaf na wymiar. Zadzwoń 507559799 i umów się na darmowy pomiar. Na miejscu ustalimy wygląd kuchni, dopasujemy odpowiednie wyposażenie,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 146196266 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:22

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl