28 Kwietnia 2017
 

90-lecie Orkiestry OSP z Zielonki Pasłęckiej                                                                                                                                        Zawody strażackie już w sobotę 29. kwietnia nad jeziorkiem miejskim                                                                                                                                        Polonia Pasłęk - Tęcza Miłomłyn 4:2 (1:0). Trzy bramki Błażewicza!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zapraszamy na zawody strażaków z OSP…

W sobotę 29 kwietnia 2017 r. odbędą się zawody strażaków z OSP. Impreza organizowana jest w ramach jubileuszu 720 – lecia Pasłęka . Na najlepsze drużyny seniorów i juniorów czekają...

Data dodania: 28-04-2017, 05:12

W kinie...

W weekend na ekranie Kina Zamkowego pojawi się film Piękna i Bestia, będący aktorskim remakiem animowanego filmu Disneya z 1991 roku o tym samym tutle. Bella to błyskotliwa, piękna i...

Data dodania: 27-04-2017, 10:32

Przedszkolaki apelują: dbajmy o naszą planetę...

Z okazji obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki z obu pasłęckich przedszkoli odwiedziły wczoraj burmistrza Wiesława Śniecikowskiego i złożyły na jego ręce apel w trosce o zdrowie wszystkich...

Data dodania: 26-04-2017, 09:09

Przy szpitalu powstanie nowy parking…

Rozpoczęła się przebudowa parkingu przy pasłęckim szpitalu. W związku z realizacją inwestycji, będą utrudnienia w poruszaniu się w okolicy placówki- Wjazd na teren szpitala został...

Data dodania: 24-04-2017, 11:52

Gospodarze z pucharem...

Drużyna ŚGO Pasłęk powtórzyła ubiegłoroczny sukces i znów zwyciężyła  w charytatywnym turnieju koszykówki Świąteczne Granie Ofiarowanie. Sportowcy już po raz trzeci  zagrali na rzecz...

Data dodania: 23-04-2017, 10:06

1

2

3

4

5

Archiwum


Wystawa poplenerowa...

Anna

Data dodania:czwartek 8 września 2016 godz: 08:49:54

Ośrodek Kultury w Młynarach zaprasza na wystawę prac powstałych podczas tegorocznego pleneru „Bliżej natury” w Bronikowie. Wernisaż odbędzie się w piątek o godz. 17-stej w Ośrodku Kultury w Młynarach.  W plenerze uczestniczyło 21 artystów, malarze: Tadeusz Bury, Gabriela Badurek, Małgorzata Krause, Teresa Konopka, Natalia Shinkarenko, Marina Schnitkova, Natalia Pisarenko, Blanka Skórczyńska, Małgorzata Kordylewska, Krzysztof Jungnikiel, Sławomir Zawistowski, Barbara Wiśniewska, Łukasz Dymiński, Katarzyna Gąsińska, Michał Gąsiński, Paweł Galiński oraz rzeźbiarze: Andrzej Klonowski, Norbert Kornacki, Jan Lewicki, Władysław Weremko. W ciągu siedmiu dni powstało około czterdziestu obrazów, kilkanaście grafik oraz trzy rzeźby.
aw
Bronikowo 2016...

Anna

Data dodania:poniedziałek 29 sierpnia 2016 godz: 10:10:27

W Bronikowie w gospodarstwie agroturystycznym „Zielona Dolina” u Państwa Henryki i Wiesława Wyrozębskich trwa XVIII Ogólnopolski Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Bliżej Natury”.  Dwudziestu jeden artystów tworzy swoje „dzieła”, powstają piękne obrazy i rzeźby. „Zielona Dolina” w Bronikowie to malowniczo położone miejsce, wśród stawów, pól i lasów. Stanowi doskonałą scenerię i inspiracje do utrwalenia na płótnie.  Pogoda dopisuje, więc prace powstają w plenerze. Również na terenie Młynar i okolic można spotkać kogoś ze sztalugą i paletą.  Wśród artystów są trzy malarki z miasta partnerskiego Ładuszkin z Rosji oraz rzeźbiący w skórze Richard Schwarz z miasta Brokdorf  z Niemiec. Pozostali uczestnicy przyjechali z różnych stron Polski.   Organizatorami XVIII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Bliżej natury” jest Ośrodek Kultury w Młynarach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młynar.  Zadanie finansowane jest z budżetu Gminy Młynary, przy wsparciu finansowym  Powiatu Elbląskiego oraz Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.  
Elżbieta Lisowska Dyrektor Ośrodka Kultury w Młynarach
W Młynarach znów będą "Bliżej natury"...

Anna

Data dodania:piątek 19 sierpnia 2016 godz: 10:51:41

Już po raz XVIII w Bronikowie gm. Młynary odbędzie się Ogólnopolski Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Bliżej natury”. Do Gospodarstwa Agroturystycznego „Zielona Dolina” Państwa Henryki i Wiesława Wyrozębskich zjadą artyści z kraju i zagranicy. Uroczyste rozpoczęcie pleneru odbędzie się w najbliższą sobotę – 20 sierpnia o godz. 18.00. W tegorocznym plenerze uczestniczyło będzie 22 artystów. Wśród nich będzie 6 rzeźbiarzy i 16 malarzy. Niektórzy już tworzyli w Bronikowie, ale przybędzie osiem nowych osób które po raz pierwszy zagoszczą na plenerze. W ciągu siedmiu dni w trakcie pracy twórczej powstaną rzeźby, obrazy i inne prace, które będzie można podziwiać i nabyć podczas zakończenia pleneru w dniu 27 sierpnia. Powstałe prace zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej w Ośrodku Kultury w Młynarach zaplanowanej na dzień 9 września.
Obradowali strażacy...

Anna

Data dodania:środa 29 czerwca 2016 godz: 09:19:48

W sobotę 18 czerwca w Sali kinowej w Młynarach odbył się XI Zjazd Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Młynarach. Spotkanie poprowadził Jan Bołba, któremu Henryk Milewski wręczył Honorowy Medal im. Bolesława Chomicza, nadawany przez zarząd główny związku. Na zjeździe przedłożono sprawozdania z działalności zarządu i komisji rewizyjnej oraz przedłożono projekt uchwały programowej na lata 2016 – 2020. Zatwierdzono też czternastoosobowy skład Zarządu Oddziału M-G ZOSP w Młynarach. Prezesem (ponownie) został Mieczysłąw Grynhagel. Pozostali członkowie zarządu: Wojciech Karczewski – wiceprezes, Bogdan Sawko – wiceprezes, Jan Bołba – komendant miejsko – gminny, Mirosław Sabatowski – sekretarz, Edmund Zienowicz – skarbnik, Zdzisław Paczuski – członek prezydium. Pozostali członkowie: druhowie Andrzej Daranowski, Lilek Gwóźdź, Jan Kędzierki, Radosław Lisowski, Bogdan Mikos, Marek Oleczek i Wojciech Oleksów.
INTEGRACJE 2016 już za nami...

Anna

Data dodania:poniedziałek 27 czerwca 2016 godz: 08:59:52

Już po raz 26 przed młynarską publicznością  wystąpiły zespoły  reprezentujące folklor mniejszości narodowych.  W piątek wystąpiły Dumka i Żurawka z Górowa Iławeckiego, grecki zespół Mythos, zespół Mitra z Gdyni oraz InteGraTon- zespół działający przy Ośrodku Kultury w Młynarach. Podczas drugiego dnia imprezy  zaprezentowały się zespoły: Do-Mi-Sol z Rosji , Echo Puszczy z Hajnówki, Harazd oraz Gracjan i Cygańskie Gwiazdy. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Taraka. Publiczność bawiła się znakomicie, nawet upalna aura nie zakłóciła dobrej zabawy. Organizatorami imprezy był Urząd Miasta i Gminy Młynary, Ośrodek Kultury w Młynarach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młynar, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Elblągu, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich  oraz sponsorzy.
Elżbieta Lisowska, Dyrektor Ośrodka Kultury w Młynarach
Pobiegli do grubej Kaśki...

Anna

Data dodania:wtorek 7 czerwca 2016 godz: 09:57:49

W sobotę  czerwca dbył się VII Rekreacyjny Bieg do Grubej Kaśki. Organizatorem Biegu był Ośrodek Kultury w Młynarach i Nadleśnictwo Młynary. Start i meta usytuowana została przy wiacie Nadleśnictwa w Gardynach . Bieg miał typowo rekreacyjny charakter, nie liczyło się zajęte miejsce, a jedynie dotarcie do mety.  Celem organizatorów było pokazanie walorów przyrodniczych Nadleśnictwa Młynary i promocja sportu i zdrowego stylu życia.  Impreza zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Impreza zorganizowana została ze środków finansowych Nadleśnictwa Młynary, Ośrodka Kultury w Młynarach oraz przy wsparciu rzeczowym Piekarni Gminnej Spółdzielni „SCh” w Młynarach.
info: OK w Młynarach
Dzień Dziecka w Młynarach...

Anna

Data dodania:czwartek 2 czerwca 2016 godz: 09:40:07

Festyn  z okazji  Dzień Dziecka w Młynarach odbył się w amfiteatrze. Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci szereg atrakcji : dmuchańce, zjeżdżalnie, malowanie twarzy.  Część artystyczną zaprezentowała młodsza grupa wokalna pod kierownictwem Bartosza Krzywdy.  Zabawy i konkursy przeprowadziły Panie Monika Waśniewska i Edyta Rożak, na co dzień nauczycielki Zespołu Szkół w Młynarach. Imprezę wsparli rzeczowo sponsorzy : Dawid Prajwowski właściciel sklepu sieci „Lewiatan” „Ubezpieczenia „PERFECT” -  Stanisław Jasina” oraz Burmistrz Miasta i Gminy Młynary Pan Marek Misztal.
info: OK w Młynarach
Noc muzeuów...

Anna

Data dodania:wtorek 24 maja 2016 godz: 11:27:39

Dzieci z grupy wokalnej działającej przy Ośrodku Kultury w Młynarach zwiedziły w sobotę zamek w Malborku w ramach  „Nocy muzeów”. Była to nie lada atrakcja, zwiedzanie rozpoczęło się o godz. 22.00 i trwało 1,5 godziny. Zamek nocą prezentował się wspaniale. Oświetlone dziedzińce i krużganki robiły wielkie wrażenie. Dzieci zmęczone, lecz zadowolone stwierdziły że była to niezapomniana wycieczka.  Wyjazd do Malborka ma być zachętą do uczestnictwa w kołach zainteresowań organizowanych przez Ośrodek Kultury.
info:OK w Młynarach

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Sprzedam ziemię

sprzedam 15 ha ziemi na terenie wsi Aniołowo. Kontakt : 602373018 więcej »

Zatrudnię sprzedawcę kasjera Kaktus Alkoholowy...

Zgłoszenia wraz z CV proszę przesyłać do 1.05.2017 na adres mailowy: kaktus.alkohol@gmail.com ZATRUDNIMY SPRZEDAWCĘ – KASJERA Miejsce pracy: Pasłęk nowo otwarty sklep Kaktus-alkohole... więcej »

Praca dla kierowcy

Zatrudnię kierowcę do rozwożenia pizzy oraz kasjerkę.  tel.511-830-784 więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 138887063 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:19

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl