27 Czerwca 2017
 

70-lecie Kół Łowieckich Jenot i Bóbr                                                                                                                                        Na początek wakacji impreza disco - polo                                                                                                                                        2:30 - Wypadek w Olkowie. Samochód wjechał do rowu. Trzy osoby przewieziono do szpitala w Elblągu i Olsztynie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie do Aniołowa…

Zlot Aniołów już 8. lipca. To będzie XIII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Organizatorzy zapraszają wielbicieli aniołów z...

Data dodania: 27-06-2017, 08:45

70-lecie Koła Bóbr...

Wczoraj myśliwi z Koła Łowieckiego Bóbr świętowali 70-lecie istnienia swojego stowarzyszenia. Miejscem uroczystości był teren przy domku myśliwskim "Brzozówka". Wśród gości pojawili się...

Data dodania: 25-06-2017, 11:14

Disco Polo w Parku Ekologicznym…

Miłośników muzyki Disco Polo zapraszamy do Parku Ekologicznego w sobotę 1 lipca. O godzinie 18:00 rozpocznie się tam kolejne wydanie Festiwalu Disco Polo. W imprezie przygotowanej przez...

Data dodania: 25-06-2017, 05:10

Sobota pod znakiem koni…

Kolejne zawody jeździeckie organizowane przez MKJ Nenia i MOSiR w Parku Ekologicznym zgromadziły ponad 50 koni z różnych klubów Warmii i Mazur oraz województwa pomorskiego. Mimo...

Data dodania: 25-06-2017, 04:53

"Daj włos" - pasłęczanie biorą udział w akcji...

Fundacja onkologiczna Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos” prowadzi zbiórkę ściętych włosów, które przeznaczane są na peruki dla kobiet chorych na nowotwór i...

Data dodania: 23-06-2017, 08:34

1

2

3

4

5

Archiwum


Relacja z tegorocznych dożynek...

Anna

Data dodania:środa 10 września 2014 godz: 11:14:35

W sobotę 30. sierpnia mieszkańcy gminy Rychliki bawili się na dożynkach. Po mszy świętej, odprawionej w miejscowym kościele, na teren boiska wyruszył uroczysty korowód, w którym reprezentacje poszczególnych sołectw niosły dożynkowe wieńce. Wśród gości, przybyłych tego dnia do Rychlik, pojawiło się wielu zacnych gości m.in. wicewojewoda Grażyna Kluge, poseł Elżbieta Gelert oraz reprezentanci samorządu powiatowego: Zbigniew Zasada i Zbigniew Lichuszewski. Starościną imprezy była Magdalena Cieśla, a starostą Jarosław Nazarewicz. W części oficjalnej gospodarz uroczystości wójt Henryk Kiejdo pogratulował rolnikom tegorocznych, dobrych zbiorów i podziękował za ich ciężką pracę. Dożynki to również doskonała okazja, by nagrodzić tych mieszkańców gminy, którzy wyróżniają się swą działalnością.
Dożynki gminne w Rychlikach...

Anna

Data dodania:czwartek 21 sierpnia 2014 godz: 10:42:20

W sobotę 30. sierpnia wójt gminy Rychliki zaprasza na dożynki gminne 2014. Uroczystości rozpocznie o godz. 14-stej msza święta, której przewodniczyć będzie bp Jacek Jezierski. Po niej, około godz. 15-stej uroczysty korowód przejdzie przez wieś na teren boiska, gdzie oficjalnie rozpoczną się dożynki. O godz. 15.40 na scenie pojawi się zespół Ostródzianie, a po nim zostaną wręczone wyróżnienia i nagrody. O godz. 16.15 wystąpi kapela Potok. W międzyczasie trwać będzie konkurs sołectw na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz najciekawsze stoisko. O godz. 18-stej zaprezentuje się zespół Lotos, natomiast gwiazda wieczoru Marcin Siegieńczuk zaśpiewa i zatanczy o godz. 21.00.
aw
Nowe sołectwo w gminie Rychliki...

Anna

Data dodania:piątek 8 sierpnia 2014 godz: 08:51:19

Od dnia 26 lipca 2014 roku Gmina Rychliki składa się z 13 sołectw. Uchwałą Rady Gminy Rychliki powołano sołectwo JANKOWO. Na pierwszym zebraniu mieszkańcy nowo utworzonego sołectwa dokonali wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej.  W spotkaniu wyborczym uczestniczyło 11 uprawnionych mieszkańców sołectwa. Większością głosów na Sołtysa Sołectwa Jankowo wybrana została Genowefa Dubień, a w skład Rady Sołeckiej weszli: Kinga Moroz, Natalia Galuba, Wioletta Kaczor, Andrzej Mikulewicz, Hanna Łęga.
info: www.rychliki.pl
Uwaga kierowcy!

Anna

Data dodania:wtorek 22 lipca 2014 godz: 13:53:41

Firma „DROGOMEX” informuje, że w dniach 25 – 26 – 27 lipca 2014 (piątek, sobota, niedziela) wyłączony będzie całkowicie z ruchu odcinek drogi wojewódzkiej nr  526 od skrzyżowania z drogą powiatową w miejscowości  Gołutowo do miejscowości Dziśnity.
Za utrudnienia przepraszamy.
Pan Twardowski - zaroszenie na przedstawienie...

Anna

Data dodania:wtorek 22 lipca 2014 godz: 09:36:01

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie pt. „Pan Twardowski” na motywach powieści Waldemara Wolańskiego pod tym samym tytułem przygotowane przez dzieci, młodzież i dorosłych.
Aktorzy – amatorzy z zawodu, zawodowcy z zamiłowania - zabiorą nas do magicznej krainy, w której diabelska intryga czarownic przegrywa z dobrem i miłością. Muzykę do przedstawienia przygotował i na żywo wykona zespół POTOK pod kierunkiem Bartka Krzywdy. Przedstawienie odbędzie się w Kościele Parafialnym w Rychlikach 27 lipca 2014 o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
Organizatorzy
Orlik w Rychlikach...

Anna

Data dodania:wtorek 22 lipca 2014 godz: 09:33:33

Urząd Gminy w Rychlikach informuje, że od 17.07.2014 do 31.08.2014 "Orlik" otwarty będzie od godz. 1600 do godz. 2100.
Karta dużej rodziny...

Anna

Data dodania:piątek 4 lipca 2014 godz: 11:44:29

Do korzystania z programu upoważnione są rodziny wielodzietne, które mają na utrzymaniu co najmniej 3 dzieci. Prawo do korzystania z programu przysługuje niezależnie od dochodu. Dokumentem identyfikującym członka rodziny jest KARTA DUŻEJ RODZINY którą z upoważnienia Wójta gminy Rychliki przyznawać będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (po uprzednim złożeniu wniosku o przyznanie Karty). Karta Dużej Rodziny przyznawana będzie po okazaniu oryginałów lub odpisów dokumentów potwierdzających uprawnienie ( dokumentów tożsamości, aktów urodzenia, zaświadczenia ze szkoły o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce – dot. dzieci w wieku powyżej 18.roku życia, orzeczenia o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności dziecka, postanowieniu o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka).
W Rychlikach odpady odbiera PUK...

Anna

Data dodania:piątek 4 lipca 2014 godz: 11:41:34

Od 1 lipca 2014 do 31 grudnia 2015 odpady z terenu gm. Rychliki wywozić będzie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. z Pasłęka za kwotę 234 000,00 zł. Urząd Gminy w Rychlikach informuje, że opracowany został harmonogram odbioru odpadów komunalnych na II półrocze 2014 roku. Harmonogram dostępny jest w pliku pdf poniżej.
aw

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię pracownika do obsługi i sprzedaży w...

Poszukuję pracowników na stanowisko obsługi punktu lombardowego. Oferujemy: - umowę o pracę - system płatnych szkoleń - możliwość rozwoju - pracę w miłym, młodym zespole - możliwość wykazania... więcej »

Zatrudnię

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni osoby na stanowisko ; TAPICER, DO ZBIJANIA STELAŻY, MONTAŻYSTA MEBLI, OSOBY DO KLEJENIA PIANKI Również osoby do przyuczenia.... więcej »

dam pracę

Zatrudnię na dobrych warunkach następujących pracowników: -stolarzy -cieśli -zbrojarzy -mechanika samochodowego -pracowników fizycznych Gwarantujemy terminowe wypłaty i uczciwość Kontakt... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 142443900 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:79

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl