28 Czerwca 2016
 

2 lipca (sobota) zapraszamy na Zawody w Skokach Przez Przeszkody o Puchar Prezesa MKJ Nenia                                                                                                                                        Marian Matuszczak nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej                                                                                                                                        Rusza Artystyczne Lato 2016 - pierwszy koncert w niedzielę 3 lipca o godz.19-stej                                                                                                                                        Disco Polo - sobota godzina 18:30 Park Ekologiczny                                                                                                                                        Kacper Oleszczuk brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów                                                                                                                                        Cyrk Arena zaprasza 8 lipca do Parku Ekologicznego                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Zaproszenie do Aniołowa...

Zlot Aniołów potrwa od 14 do 16 lipca. To będzie XII edycja cyklicznej imprezy w Aniołowie, podczas której każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Na czwartek 14. lipca zaplanowano...

Data dodania: 28-06-2016, 09:10

Po sesji...

Poza przyjęciem sprawozdania Burmistrza Pasłęka z wykonania budżetu za 2015 rok oraz głosowaniem nad udzieleniem mu absolutorium radni mieli na piątkowej sesji jeszcze sporo pracy. Najpierw...

Data dodania: 27-06-2016, 09:48

Kapitalne skoki Weroniki Wiśniewskiej…

Wczoraj w SK Rzeczna odbyły się Regionalne Zawody w Skokach Przez Przeszkody pod Patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego. Mimo upału nie brakowało emocji i pasjonującej walki....

Data dodania: 26-06-2016, 06:17

Zasłużeni dla kultury...

Na wczorajszej sesji burmistrz Wiesław Śniecikowski wręczył nagrody za działalność kulturową. Odznaczenia honorowe nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony...

Data dodania: 25-06-2016, 07:53

Disco polo w Parku Ekologicznym…

Tradycyjnie na początku lipca zapraszamy do Parku Ekologicznego miłośników muzyki disco polo. W sobotę 2 lipca o godzinie 18:30 rozpocznie się kolejny Festiwal Disco Polo. Oprócz muzyki na...

Data dodania: 22-06-2016, 05:39

1

2

3

4

5

Archiwum


Prace nad strategią i planem rewitalizacji...

Anna

Data dodania:wtorek 19 stycznia 2016 godz: 08:12:16

W najbliższy czwartek (21. stycznia) o godzinie 10-tej w sali rycerskiej pasłęckiego zamku rozpocznie się trzecie spotkanie, podczas którego jego uczestnicy pracować będą nad Strategią Rozwoju oraz Lokalnym Programem Rewitalizacji Miasta i Gminy Pasłęk. Poprzednie warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem. Na podobne zaangażowanie pracownicy Urzędu Miejskiego liczą i teraz. Dodają też, że  spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich mieszkańców bez wyjątku. Wypracowane efekty zostaną przedstawione radnym na najbliższej sesji w dniu 29 stycznia.
aw
Zawody wędkarzy...

Jerzy

Data dodania:wtorek 19 stycznia 2016 godz: 05:32:12

W minioną niedzielę tj. 17 stycznia odbyły się Podlodowe Mistrzostwa Koła PZW w Pasłęku, które rozegrane zostały na Jeziorku Miejskim. Bezwietrzna pogoda, odrobina słońca i lód grubości ponad 20 cm nie do końca pozytywnie wpłynęły na ilośc złowionych ryb ale mimo kapryśnych brań po trzech godzinach sportowej rywalizacji udało wyłonić się zwyciezców, którzy otrzymali pamiątkowe puchary:
1. miejsce kol. Dariusz Zienkiewicz 740 pkt
2. miejsce kol. Kazimierz Jarzyński 430 pkt
3. miejsce kol. Grzegorz Ofiara 360 pkt
W Pasłęku tuż po wojnie...

Jerzy

Data dodania:wtorek 19 stycznia 2016 godz: 05:29:56

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta na spotkanie „W Pasłęku tuż po wojnie – wspomnienia”, które odbędzie się 27 stycznia (środa) o godz. 17 w Izbie Historycznej pasłęckiej biblioteki.
W trakcie spotkania zaprezentowany będzie film „Moje dwie miłości – Wilno i Pasłęk” przygotowany przez słuchaczy Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na podstawie wspomnień Pani Elzy Strzeleckiej, która wraz z rodziną przyjechała z Wilna do Pasłęka w listopadzie 1945 roku.
Będzie nam bardzo miło, jeśli również inne osoby, które zamieszkały w Pasłęku w pierwszych powojennych latach, zechciały podzielić się z nami swoimi wspomnieniami.
Spotkanie poprowadzi Pan Stanisław Paździor. Serdecznie zapraszamy.
Powiat elbląski laureatem Rankingu Gmin i Powiatów 2015...

Jerzy

Data dodania:wtorek 19 stycznia 2016 godz: 05:27:26

Trzy powiaty: przasnyski, tomaszowski i kielecki; dwa miasta: Nowy Sącz i Płońsk oraz jedna gmina: Chełmiec - to liderzy tegorocznego Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich. Powiat Elbląski, po raz kolejny, znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów Rankingu, zajmując 10. miejsce wśród powiatów do 60 tys. mieszkańców.
Minął weekend – znowu narkotyki…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 18 stycznia 2016 godz: 09:57:44

Minionej nocy zatrzymano w Pasłęku trzech mężczyzn, przy których znaleziono środki odurzające. Zatrzymani nie są mieszkańcami naszej gminy. Oprócz tego odnotowano: 23 interwencje (3 domowe) i 1 kolizję (ul. Sprzymierzonych). W Kwietniewie wyeliminowano z ruchu 58 – letniego kierowcę, który kierował samochodem Audi mając w organizmie 1,4 promila alkoholu. Były też mandaty w ruchu drogowym (9 na kwotę 1050 zł) i 1 mandat porządkowy za zakłócanie ciszy nocnej (300 zł).
Strażacy z JRG w piątek wyjeżdżali do pożaru sadzy w Młynarach (razem z OSP). Druhowie z Młynar również w sobotę gasili kolejny pożar sadzy.
jp
"Dziadek do orzechów" w pasłęckiej bibliotece...

Anna

Data dodania:poniedziałek 18 stycznia 2016 godz: 08:35:12

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i rodziców na spektakl Teatru Duet z Krakowa pt. „Dziadek do orzechów”. Powieść dla dzieci autorstwa E.T.A. Hoffmanna, baśniowa, fantastyczna konwencja, opowiadająca o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów. Zapraszamy w czwartek 21 stycznia o godz. 16:00 do Oddziału dla Dzieci. Wstęp wolny!
info: BP
Ferie w siodle…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 18 stycznia 2016 godz: 05:22:18

MOSiR Pasłęk i MKJ Nenia zapraszają na ferie w siodle. Zajęcia dla dzieci i młodzieży do lat 18 odbywały się będą we wtorek, środę i czwartek (26, 27 i 28 stycznia oraz 2, 3 i 4 lutego) o godzinie 11:00. Organizatorzy zapewniają ciepłą herbatę i poczęstunek. W programie przewidziano kulig i ognisko.
jp
Koncert i wydarzenia roku…

Jerzy

Data dodania:poniedziałek 18 stycznia 2016 godz: 05:12:00

Owacją na stojąco podziękowali Pasłęczanie wykonawcom wczorajszego Koncertu Noworocznego, który miał miejsce w sali widowiskowo – kinowej POK. W koncercie wystąpili: Artur Banaszkiewicz – skrzypce i Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Marka Mosia. Przed koncertem wręczono nagrody burmistrza Pasłęka za Pasłęckie Wydarzenia Roku 2015. Wyróżnieni poniżej.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Szukam pracy

Kobieta po 30 poszukuje pracy/stażu. Mam doświadczenie biurowe i bankowe. Poszukuję zajęcia, adekwatnego do posiadanych umiejętności, na przykład pracy w charakterze doradcy klienta. tel.... więcej »

PRZETARG

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Pasłęczanka” w Pasłęku ogłasza przetarg nieograniczony ofertowy na :      1. wykonanie regulacji podpionowej... więcej »

Działka budowlana na sprzedaż

Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni około 5 arów w miejscowości Nowe Kusy. Działka położona w centrum wsi, posiada warunki zabudowy, nowo wyznaczone granice. Malownicze tereny: park, staw,... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 124864452 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:59

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl