22 Sierpnia 2014
 

Polonia wygrała z Mamrami 3:2 (0:0) po strzałach J. Błażewicza                                                                                                                                        Festyn Sołectw - wysokie nagrody dla najlepszych                                                                                                                                        Weronika Wiśniewska, amazonka z MKJ Nenia, wygrała w Braniewie                                                                                                                                        Długi weekend - amfa, marycha i alkohol                                                                                                                                        4 września pierwsza sesja Rady Miejskiej po wakacjach                                                                                                                                        97 zawodników i zawodniczek w V Biegu Wokół Murów Obronnych                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Czas dożynek...

Dożynki to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów od wieków zakorzeniony w naszej kulturze i tradycji. Corocznie samorządy przygotowują z tej okazji festyny, podczas których...

Data dodania: 22-08-2014, 08:11

Stanbor na sprzedaż…

Syndyk masy upadłości Korporacji Produkcyjno-Handlowej „STANBOR” Fabryka Mebli Stanisław Borowski i Wspólnicy Spółka Jawna w upadłości likwidacyjnej w Pasłęku, tel....

Data dodania: 22-08-2014, 05:38

Festyn Sołectw – pożegnanie wakacji…

Zapraszamy Państwa na V Festyn Sołectw – pożegnanie wakacji. Impreza odbędzie się w sobotę 23 sierpnia w Parku Ekologicznym. O godzinie 15:00 rozpoczną się konkurencje sprawnościowe....

Data dodania: 20-08-2014, 05:33

Wera Wiśniewska wygrała w Braniewie…

Młoda (14 lat) amazonka z MKJ Nenia wygrała wczoraj konkurs klasy L (25 przejazdów) rozgrywany podczas Regionalnych Zawodów w Skokach Przez Przeszkody, które odbyły się  w Braniewie....

Data dodania: 17-08-2014, 05:41

Świąteczne bieganie po Starym Mieście…

Aleksandra Lisowska z AZS UWM  Olsztyn i Ilia Slawenski z Białorusi wygrali V Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych na dystansie 10 273 m. W biegu głównym wystartowało 97 zawodników i...

Data dodania: 16-08-2014, 06:05

1

2

3

4

5

Archiwum


Wznowiono prace na pl. 1000 – lecia…

Jerzy

Data dodania:środa 5 marca 2014 godz: 05:23:29

Firma z Ełku wznowiła prace na budowie „nowego” placu 1000 lecia. Aktualnie powstaje murek ozdobny z cegły licowanej. Wszystkie elementy nowego wyposażenia placu oraz cała infrastruktura mają by ć gotowe do końca sierpnia 2014 roku. W ramach inwestycji powstanie również system monitorujący plac, iluminacja murów obronnych oraz ozdobna fontanna. Przeniesiony będzie też słynny „kibel” drażniący sporą część naszych mieszkańców.
jp
Nowa Placówka PKO Banku Polskiego w Pasłęku...

Tekst sponsorowany

Data dodania:wtorek 4 marca 2014 godz: 08:39:08

W POLOmarkecie przy ul. 3 Maja 60 w Pasłęku działa już nowa placówka PKO Banku Polskiego. Agencja znajduje się na parterze budynku z łatwym dostępem dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkami. Z kolei klienci zmotoryzowani mogą korzystać z dużego i bezpłatnego parkingu. Przestronny lokal, miła i sprawna obsługa oraz dogodne godziny otwarcia (poniedziałek – piątek 8.00 -18.00 oraz sobota 9.00-13.00) zapewniają klientom dostęp do produktów i usług bankowych w komfortowych warunkach, bez kolejek. Wszystkie czynności wykonywane są w czasie rzeczywistym, a wpłacona gotówka księgowana jest „od ręki” i dociera do odbiorcy w tym samym dniu. Ekspresowo załatwiamy pożyczki na dowolny cel, w ciągu jednej wizyty. Klientom posiadającym  kredyty w innych bankach doradzimy jak płacić mniejszą ratę i otrzymać dodatkową gotówkę. Doświadczony personel jest nastawiony na sprawną obsługę oraz zadowolenie klientów.
II edycja konkursu na zadania publiczne...

Anna Włodarska

Data dodania:wtorek 4 marca 2014 godz: 08:35:36

Wczoraj w Urzędzie Miejskim ogłoszony został II konkurs na realizację zadań publicznych przez stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Do rozdysponowania zostało jeszcze 18 tys. zł. Zadania objęte w konkursie to:
1. kultywowanie tradycji polskich na obszarach wiejskich gminy Pasłęk (6tys. zł),
2. działania na rzecz młodzieży społecznie wycofanej (10tys. zł),
3. odtwarzanie zasobów pszczół w Gminie Pasłęk (2 tys. zł)
Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Pasłęku lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Pasłęku, pl. św. Wojciecha 5, 14-400 Pasłęk, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 marca 2014 roku do godz. 15.30 (decyduje termin doręczenia do adresata) w zamkniętej kopercie z napisem „Konkurs ofert na zlecenie zadań organizacjom pozarządowym – 2014r.”
aw
Mamy nowy szczep harcerski…

Anna Włodarska

Data dodania:wtorek 4 marca 2014 godz: 08:20:35

1 Pasłęcki Szczep Harcerski działa tak, jak dotychczas - Organizujemy zbiórki tematyczne i realizujemy zaplanowane przedsięwzięcia - poinformował phm. Damian Sokołowski, dodając, że aktualnie w skład szczepu wchodzi Gromada Zuchowa „Dzielne Smerfy”, działająca przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pasłęku oraz 21 Pasłęcka Turystyczna Drużyna Harcerska „ORZEŁ”, działająca w Szkole Podstawowej nr 3, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 1. Przy szczepie działa również Krąg Instruktorski, w skład którego wchodzą członkowie Komendy Szczepu. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, idea harcerstwa dociera z naszej inicjatywy daleko poza Pasłęk. Dlatego też druh Grzegorz Krajnik założył swój szczep pod nazwą Środowiskowy Szczep Harcerski. Nowa formacja powstała po to, by propagować harcerstwo poza terenem Pasłęka - w naszej gminie oraz gminie Milejewo.
 
Weź udział w Marszu Solidarności z Ukrainą...

Jerzy

Data dodania:wtorek 4 marca 2014 godz: 05:01:39

W sobotę 8. marca 2014 r. o godzinie 9:00 władze Miasta i Gminy Pasłęk organizują Pasłęcki Marsz Solidarności z Ukrainą jako akt poparcia dla narodu ukraińskiego. Zbiórka uczestników marszu na ulicy Chrobrego koło ratusza. Następnie planowany jest przemarsz ulicami Chrobrego, Krasickiego, Mickiewicza i Kościuszki na plac św. Wojciecha.
Śmieci nie zalegają, ale…

Jerzy

Data dodania:wtorek 4 marca 2014 godz: 04:37:51

Już prawie wszyscy są „heppi” z powodu poprawy sytuacji na „rynku śmieciowym” w Pasłęku. Regionalny dziennik epatuje tytułem „Śmieci już nigdzie nie zalegają”. Tak, to prawda. Jednak do ideału jeszcze sporo brakuje. Przede wszystkim uporządkować trzeba miejsca, gdzie stoją pojemniki. Kolejna sprawa to kłopotliwe odpady, z którymi nie wiadomo co robić. Kiedy zapytałem koordynatora gminnego o odpady typu stara papa czy wełna mineralna, usłyszałem, że do Elbląga muszę zawieźć je sam.
jp
Zakrzewko II od 1 kwietnia…

Jerzy

Data dodania:wtorek 4 marca 2014 godz: 04:31:41

Uwaga wędkarze. Łowisko Zakrzewo II udostępnione będzie do wędkowania od 1 kwietnia 2014r. Zasady wędkowania, regulamin i opłaty pozostają bez zmian. W dalszym ciągu z wędkowania wyłączony będzie amur. Obowiązują również limity dzienne na karpia i sandacza. Karnety upoważniające do połowu ryb można będzie nabyć w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji od 20 marca. Zapraszamy.
jp
Przełaje…

Jerzy

Data dodania:wtorek 4 marca 2014 godz: 04:23:11

22 marca 2014 r. na terenie Parku Ekologicznego odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych. W zawodach rywalizować będą zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 1999 - 2000. Młodziczki wystartują na dystansach 1500 m i 2500 m, natomiast młodzicy rywalizować będą na dystansach 2000 m i 3000 m. Organizatorami mistrzostw jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, KS Polonia i UKS Lider przy ZS Pasłęk.
mp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA !!!

Mam do wynajęcia bardzo ładne mieszkanie w centrum Pasłęka . Mieszkanie składa się z 2 pokoi,aneksu kuchennego,łazienki oraz przedpokoju. Kuchnie stanowi aneks kuchenny w pełni wyposażony... więcej »

OGŁOSZENIE O PRZETARGU PUBLICZNYM NA SPRZEDAŻ ...

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Orle Gniazdo w Marwicy ogłasza przetarg na sprzedaż rzeczowych składników majątku ruchomego – sprzedaż  kotła C.O  Dragon-Uni. 1. Nazwa i... więcej »

KAWALERKA do wynajęcia - u. Ogrodowa

Wynajmę kawalerkę, umeblowaną o powierzchni 30 mkw. na parterze z dostępem do ogródka przy ul. Ogrodowej. Mieszkanie do wynajęcia od zaraz! tel. 786-987-469 więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 79017060 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:8

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl