25 Sierpnia 2016
 

Pierwsza, powakacyjna sesja rady miejskiej w piątek 26. sierpnia                                                                                                                                        Kolejne Grand Prix Zakrzewka II 28 sierpnia 2016 roku                                                                                                                                        10 września świętujemy 719 jubileusz miasta                                                                                                                                        Remis Polonii w Stawigudzie (2:2)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Dobra zabawa na Jarmarku...

Wczoraj pasłęczanie i ich goście w średniowiecznym klimacie bawili się na Jarmarku św. Bartłomieja. Imprezę rozpoczął tradycyjny korowód ulicami miasta. Chwilę później pod ratuszem...

Data dodania: 22-08-2016, 09:30

Pewna wygrana Polonii…

Biorąc pod uwagę fakt, że z poprzedniego składu (IV ligowego) ubyło 17 zawodników, trener Andrusewicz zmontował całkiem solidną ekipę piłkarzy. Kadra jest skromna, ale po uzupełnieniach...

Data dodania: 22-08-2016, 05:15

Wokół murów po raz VII…

Tomasz Grycko z Blizy Władysławowo i Victoria Pogorelska z Ukrainy zwyciężyli w VII Biegu Wokół Pasłęckich Murów Obronnych z Okazji Dnia Wojska Polskiego na dystansie 10 218 m. Bieg...

Data dodania: 16-08-2016, 05:38

Amazonki z Nenii skakały w Kętrzynie…

Stado Ogierów w Kętrzynie było organizatorem zawodów regionalnych w skokach przez przeszkody. W niedzielę w imprezie brały udział amazonki z MKJ Nenia w Pasłęku. Nasze zawodniczki...

Data dodania: 15-08-2016, 06:15

1

2

3

4

5

Archiwum


Po spektaklu w Bibliotece...

Anna

Data dodania:środa 16 marca 2016 godz: 12:05:30

Niesłabnącą popularnością cieszą się spotkania Teatru przy Stoliku w Bibliotece Publicznej. Wczoraj aktorki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Agnieszka Pawlak oraz Wiesława Szymańska przeczytały sztukę Macieja Wojtyszki „Wznowienie”. Ten brawurowo zagrany komediodramat opowiadał o spotkaniu dwóch aktorek: Joanny - aktorki teatru lalek i Krystyny - artystki dramatycznej, podczas próby przedstawienia lalkowego „O królewnie Białogłówce i Zmęczonym Czarodzieju Pantareju”. M. Wojtyszko sportretował w nim środowisko, które dobrze zna - kulisy teatru. Pierwsza próba przynosi obu paniom „wyzwolenie” ze skrzętnie skrywanych tajemnic i dramatów. Reakcja widowni, pokazała, że sztuka przemówiła również do pasłęczan. W klimat sztuki wprowadziła Elżbieta Lenkiewicz. Na następne spotkanie z Teatrem przy Stoliku zapraszamy już 10 maja.
bb
Usługi rolnicze...

Tekst sponsorowany

Data dodania:środa 16 marca 2016 godz: 08:19:44

Na wiosnę w każdym gospodarstwie przybywa obowiązków. To czas na przygotowanie pól przed sezonem, wiosenne porządki oraz planowanie konkretnych działań. Pozwól sobie pomóc i skorzystaj z pomocy profesjonalisty w branży rolniczej. Wykonuję usługi wysiewu wapna sprzętem wysokiej klasy, oferuję rozrzut obornika, a także wywóz gnojowicy. Moje wieloletnie doświadczenie w rolnictwie jest gwarancją dobrze wykonanego zlecenia.
Ceny dostosowane do indywidualnego klienta.
Dodatkowe informacje po numerem telefonu:
tel. 602-593-170.
Weekend w kinie...

Anna

Data dodania:środa 16 marca 2016 godz: 07:56:29

W piątek na ekranie pasłęckiego Kina Zamkowego pojawi się film Historia Roja. Ten polski dramat wojenny w reżyserii Jerzego Zalewskiego opowiada historię Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. Rój, żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Produkcja, mimo kilku niepowodzeń podczas realizacji, w końcu ujrzała światło dzienne i trafiła do kin. I choć opinie na temat przedstawionych wydarzeń są różne, z pewnością warto obejrzeć film, który porusza kwestię tego, czy warto walczyć o przegrane sprawy. Oprócz tej propozycji, na dużym ekranie pojawi się także animacja Robinson Crusoe. Szczegóły tutaj.
aw
 
Z działalności M-GOPS...

Anna

Data dodania:środa 16 marca 2016 godz: 07:55:57

Jednym z punktów obrad piątkowej sesji było sprawozdanie z działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kierownik Agnieszka Pocełujko omówiła główne kierunki pracy ośrodka, realizację ustawowych zadań oraz programy, wdrażane na terenie miasta i gminy Pasłęk. Z przedstawionych danych wynika, że pomocą społeczną w ubiegłym roku zostało objętych 1871 rodzin (4160 osób), co stanowi ponad 21% ogółu mieszkańców gminy Pasłęk. W MGOPS w Pasłęku w ubiegłym roku pracowało 29 osób na etacie. Były też osoby zatrudnione w myśl umowy zlecenia oraz stażyści. Pracowników socjalnych mamy 9. Statystycznie na jednego pracownika socjalnego przypadało w roku ubiegłym 2.177 mieszkańców, w rzeczywistości jeden pracownik socjalny obsługiwał około 208 rodzin.
Przetarg na utrzymanie zieleni…

Jerzy

Data dodania:środa 16 marca 2016 godz: 05:26:58

Ogłoszony został przetarg na bieżące utrzymanie i konserwację terenów zieleni miejskiej w Pasłęku. Przedmiotem zamówienia jest usługa, polegająca na bieżącym utrzymaniu i konserwacji terenów zieleni miejskiej przez okres jednego roku. W zakres podstawowych prac przewidzianych do realizacji w ciągu jednego roku wchodzi:
a) 7 krotne koszenie trawników (parki, zieleńce miejskie) ze zgrabianiem trawy z obszaru o powierzchni około 10ha,
b) 7 krotne koszenie trawników na skarpach,
c) pielęgnacja drzew wysokich metodą alpinistyczną 30 szt.
Plac Grunwaldzki – remont się zaczął…

Jerzy

Data dodania:środa 16 marca 2016 godz: 05:24:05

Wykonawca remontu Placu Grunwaldzkiego wkroczył na plac budowy. Gromadzone są materiały i przycinane drzewa. W pierwszej kolejności wykonana zostanie sieć burzowa i droga dojazdowa do sąsiadującej z placem szkoły. Przypominamy, że inwestycja będzie nas kosztowała 1,255 mln złotych. Termin zakończenia zdania ustalono na 30 września br.
jp
Zakrzewko II od 1 kwietnia…

Jerzy

Data dodania:środa 16 marca 2016 godz: 05:20:23

Od 1 kwietnia rozpoczyna się sezon wędkarski na zbiorniku Zakrzewo II. Ceny karnetów pozostają bez zmian na poziomie minionego roku. Karnety i pozwolenia jednodniowe można będzie kupić od poniedziałku 21 marca w siedzibie MOSiR na stadionie miejskim (tel. 649 49 49). Poniżej w załączonym pliku znajdą Państwo cennik i regulamin połowu ryb.
jp
NOWAKI wystapią w Pasłęku...

Anna

Data dodania:wtorek 15 marca 2016 godz: 08:55:24

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Nowaki, który odbędzie się 1 kwietnia 2016 r. o godz. 20:30 w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie 40 zł do kupienia w sekretariacie POK oraz na stronie:kabaretowebilety.pl Kabaret Nowaki istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Przez długi czas Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych (Babeczki z Rodzynkiem i Profil), brali udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych: pełnometrażowe filmy Władysława Sikory, przedstawienia muzyczne i różnego rodzaju imprezy kabaretowe.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Pisemny przetarg ofertowy na sprzedaż działki...

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Pasłęku ul. Jagiełły 24, tel.55 248-20-66  ogłasza przetarg ofertowy na sprzedaż działki gruntu nr 9/15 o powierzchni 0,6002 ha zabudowanej... więcej »

PRACA - specjalista do spraw kredytów

Nowo otwierane i jedyne w naszym mieście biuro finansowe poszukuje osoby na stanowisko specjalista do spraw kredytów. Poszukujemy osoby nastawionej na zyski za swoje zaangażowanie i ... więcej »

Zatrudnię Sprzedawcę - doradcę klienta do sklepu...

Zatrudnię Sprzedawcę - doradcę klienta do sklepu budowlano - narzędziowego w Pasłęku.  Zakres obowiązków: -obsługa klientów - sprzedaż towaru dostępnego w sklepie -kompletowanie... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 127155430 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:62

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl