21 PaŸdziernika 2014
 

Helikopter zabrał 66 - letniego mieszkańca ul. Polnej do szpitala w Olsztynie - chory miał ciężki zawał serca                                                                                                                                        Polonia Pasłęk wygrała w Bartoszycach 5:3                                                                                                                                        Liga Zimowa - zapisy                                                                                                                                        Fabryka mebli Stanbor sprzedana za 7 mln złotych                                                                                                                                        SKANSKA remontuje Orgodową i Dworcową - są utrudnienia w ruchu                                                                                                                                        Wtorek 21. października godz. 17-sta Teatr przy stoliku w Bibliotece Publicznej                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Fabryka mebli Stanbor sprzedana…

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu przekazał nam informację o sprzedaży fabryki Stanbor położonej w Pasłęku przy ulicy Boh. Westerplatte. W dniu 9 października sąd wydał orzeczenie...

Data dodania: 21-10-2014, 05:45

Hubertus w Nenii…

Tradycji stało się zadość. Młodzi adepci jeździectwa z MKJ Nenia i w tym roku wyruszyli na poszukiwanie lisa. Mimo chłodu, poczynania kilkunastu jeźdźców śledzili rodzice i kibice. Tym...

Data dodania: 19-10-2014, 06:01

KP Pasłęk z nowym radiowozem...

Wczoraj policjanci z Pasłęka otrzymali nowy, nieoznakowany radiowóz kia venga. To auto o mocy 125 koni mechanicznych kosztowało 54 tys. zł, a wkład finansowy w jego zakup ma samorząd...

Data dodania: 18-10-2014, 08:26

Wstęga i tablica…

Wczoraj na terenie Szpitala Powiatowego w Pasłęku odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo wybudowanych dojazdów i chodników oraz ciekawie zaaranżowanych terenów zielonych. W swoim...

Data dodania: 18-10-2014, 05:39

1

2

3

4

5

Archiwum


Zmiana terminu odbioru śmieci...

Anna

Data dodania:wtorek 29 kwietnia 2014 godz: 09:07:04

W związku z przypadającym w dniu 01.05.2014 r. Świętem Pracy odpady odbierane zgodnie z harmonogramem w czwartki zostaną odebrane w dniu 30.04.2014 r. oraz w dniu 02.05.2014 r. Dnia 30.04.2014 r. nastąpi odbiór odpadów z następujących miejscowości: Robity, Stegny, Kawki, Łukszty, Dawidy, Bądy, Kajmy, Gulbity, Aniołowo, Łączna, Rzeczna, Nowe Kusy, Stare Kusy, Krosienko i Krosno.
Dnia 02.05.2014 r. nastąpi odbiór odpadów z następujących miejscowości: Anglity, Borzynowo, Gibity, Kąty, Kopina, Krasin, Kupin, Leszczyna, Marianka, Pólko, Robity, Rogowo, Sokółka, Wikrowo i Zielony Grąd.
Majówka w Rodzinnym Parku Rozrywki Nowa Holandia...

Tekst sponsorowany

Data dodania:wtorek 29 kwietnia 2014 godz: 07:52:09

Zapraszamy mieszkańców Pasłęka do Rodzinnego Parku Rozrywki Nowa Holandia położonego przy obwodnicy Elbląga. Place zabaw dla dzieci, wypożyczalnie sprzętu wodnego, minii ZOO, punkty gastronomiczne czyli ciekawie spędzony czas i pomysły na odpoczynek dla całej rodziny. Największa atrakcja to Tajemnicza Wyspa Potworów. Tuż obok Pasłęka po kilku minutach jazdy samochodem S7 mamy ciekawe miejsce, gdzie rodziny z dziećmi mogą spędzić nadchodzącą majówkę. Rodzinny Park Rozrywki pod Elblągiem otwiera w długi weekend majowy nowy sezon i zaprasza mieszkańców Pasłęka na spotkanie z tajemniczym światem kryptozoologii.
Dostawa komputerów i szkolenie - kolejne umowy podpisane...

Anna

Data dodania:wtorek 29 kwietnia 2014 godz: 07:46:09

Wczoraj burmistrz Wiesław Śniecikowski podpisał umowę na dostawę 462 komputerów wraz z oprogramowaniem i licencjami realizowaną w ramach projektu pn. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Pasłęk". Zadanie wykona spółka PRZP Systemy Informacyjne z siedzibą w Połańcu, która w konkursie ofert złożyła najkorzystniejszą cenowo propozycję – wartość ich oferty opiewa na kwotę 1.385.727,84 zł. W przetargu udział wzięło 11 firm. W ramach umowy wykonawca zobowiązuje się do dnia 30 maja 2014 r. dostarczyć sprzęt komputerowy dla 300 uczestników projektu.
Alternatywa - nowe stowarzyszenie w Pasłęku...

Anna

Data dodania:wtorek 29 kwietnia 2014 godz: 07:44:53

W Pasłęku powstało nowe Stowarzyszenie na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Dziecii Młodzieży „Alternatywa”. Organizacja jest zrzeszeniem rodziców aktywnych młodych pasłęczan. Misją organizacji jest szeroko rozumiana działalność kulturalno- oświatowa i rekreacyjno-sportowa, sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi młodzieży.Cele swojej działalności „Alternatywa” zamierza realizować między innymi poprzez organizację aktywnych form spędzania wolnego czasu w postaci klubów, kółek zainteresowań, propagowania turystyki i organizację warsztatów artystycznych . Przy stowarzyszeniu działają już grupy taneczne, specjalizujące się w tańcu hip-hop i freestyle. Łącznie jest to około 70 dzieci z Pasłęka i okolic, które sumiennie trenują w sali tanecznej, znajdującej się w Gimnazjum nr 1 w Pasłęku.
Mecz Pasłęk – Wilno…

Jerzy

Data dodania:wtorek 29 kwietnia 2014 godz: 05:38:36

Sekcja kickboxingu Polonii Pasłęk przy wsparciu sponsorów i Urzędu Miejskiego organizuje mecz Pasłęk – Wilno (Polska – Litwa) w różnych formach kickboxingu. Impreza będzie miała miejsce w najbliższą sobotę (3 maja) o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 przy ulicy Jagiełły. W walkach wystąpią m.in. znani zawodnicy (Żaneta Cieśla i Dariusz Sierpiński) oraz młodzież trenująca w miejscowym klubie.
jp
Dzień Flagi RP…

Jerzy

Data dodania:wtorek 29 kwietnia 2014 godz: 05:35:26

W dniu 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to najmłodsze święto państwowe, które ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Dzień Flagi ustanowił Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, którą Prezydent RP podpisał 16 marca 2004 roku.
Informacja dla wędkarzy...

Jerzy

Data dodania:wtorek 29 kwietnia 2014 godz: 05:26:04

Zarząd Koła PZW w Pasłęku informuje, iż w dniu 4 maja 2014r. odbędą się zawody spławikowe rozpoczynające sezon wędkarski 2014. Zawody te przeprowadzone zostaną na Kanale Elbląskim w miejscowości Dłużyna (od mostu betonowego w lewo). Zbiórka chętnych do udziału w tych zawodach o godz. 7,00 przy moście. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe. UWAGA !!!  dojazd zawodników we własnym zakresie.
R.Tokarski
Giną pszczoły…

Jerzy

Data dodania:wtorek 29 kwietnia 2014 godz: 05:24:20

Wiosna to kwitnienie roślin i wzmożony ruch pszczół. Niestety, te pracowite owady giną w związku z nieprawidłowym stosowaniem oprysków. Nie wszyscy rolnicy przestrzegają terminu oprysku (po zachodzie słońca) i jakości preparatów chemicznych. Jeden z pszczelarzy zgłosił już fakt trucia pszczół. Wczoraj w gabinecie burmistrza Pasłęka doszło do spotkania z pszczelarzem, rolnikami i fachowcami od ochrony roślin.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Kupię mieszkanie

Kupię mieszkanie do 30 mkw. z centralnym ogrzewaniem, może być do remontu, w Pasłęku.  tel.  889-671-325 więcej »

Ostatnie 2 mieszkania przy ul. Słonecznej

Oferujemy Państwu na sprzedaż dwa ostatnie mieszkania w nowym budownictwie przy ul. Słonecznej w Pasłęku:- mieszkanie o powierzchni 53 mkw. i mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni 72 mkw. - cena za... więcej »

PRACA

Przyjmę do pracy kierowcę do rozwożenia pizzy. Więcej info na miejscu w Pizzerii Diablo przy ul. Chrobrego lub pod nr tel. 511-830-784 więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 88134083 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:7

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl