30 Maja 2016
 

Kapitał chiński inwestuje w Pasłęku                                                                                                                                        Festyn ekologiczny - udało się zebrać ponad 12 ton eko-śmieci                                                                                                                                        Dzień Dziecka na placu Tysiąclecia - 1 czerwca spotykamy się o godz. 15-stej                                                                                                                                        Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku świętuje 40plecie                                                                                                                                        Bieg Filipidesa                                                                                                                                        Dzień Dziecka z wędką - zawody w niedzielę 5 czerwca nad Zakrzewkiem                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Dni Rodziny - przyjdź w środę na plac...

Już w najbliższą środę 1 czerwca Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na plac Tysiąclecia od godziny 15-stej na wspólną zabawę. W ramach tegorocznych Dni Rodziny czekają nas pokazy sekcji...

Data dodania: 30-05-2016, 08:09

W Starogardzie pechowo, ale z wygraną…

Wczoraj amazonki z MKJ Nenia brały udział w zawodach organizowanych przez SK Rzeczna i Stado Ogierów w Starogardzie Gdańskim. Niestety zawody były pechowe dla naszych zawodniczek i koni....

Data dodania: 30-05-2016, 05:44

Wydarzenie muzyczne…

Wczorajszy koncert Józefa Skrzeka, chórów Adoramus i Carmen Gregorianum oraz w finale dzieci z pasłęckich przedszkoli był bez wątpienia wydarzeniem muzycznym minimum roku. Kościół św....

Data dodania: 29-05-2016, 05:09

Festyn Ekologiczny – kolejki od rana…

Festyn Ekologiczny pn. „IV Pasłęcki Dzień Recyklingu” cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy. Już przed godziną 8:00 ustawiły się na parkingu w Parku...

Data dodania: 29-05-2016, 04:09

Dzień Dziecka z wędką...

Wędkarze z Pasłęka zapraszają na coroczną imprezę z okazji Dnia Dziecka. Spotykamy się w niedzielę 5 czerwca nad Zakrzewkiem II w parku Ekologicznym. Zapisy do udziału w zawodach...

Data dodania: 27-05-2016, 09:20

1

2

3

4

5

Archiwum


Orszak Trzech Króli…

Jerzy

Data dodania:środa 16 grudnia 2015 godz: 05:29:30

Parafia bł. J. Matulewicza, ŚDS Rzeczna, placówki oświatowe, Pasłęcki Ośrodek Kultury, MKJ Nenia Pasłęk, Urząd Miejski i Orkiestra Dęta działająca przy parafii w Zielonce Pasłęckiej zapraszają do udziału w procesji i jasełkach „Orszak Trzech Króli”. Wydarzenie będzie miało miejsce 6 stycznia 2016 roku. Formowanie orszaku rozpoczyna się o godzinie 10:15 na parkingu przed Biedronką. Następnie orszak wyruszy ulicami: Ogrodowa, 3 Maja i Kopernika do kościoła bł. J. Matulewicza. O godzinie 11:15 rozpocznie się Msza święta celebrowana przez ks. Romana Żendarskiego. W trakcie Mszy odbędą się jasełka i składanie darów. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Pasłęka do udziału w procesji w strojach nawiązujących do czasów biblijnych.
jp
Na Słonecznej nie płacą…

Jerzy

Data dodania:środa 16 grudnia 2015 godz: 05:26:35

O interwencję prosił nas Pasłęczanin, pracownik firmy budowlanej z Dzierzgonia. Firma budująca blok mieszkalny przy ulicy Słonecznej znowu nie płaci terminowo pracownikom. Budowlańcy ze Słonecznej nie otrzymali do tej pory wypłaty za listopad, a mamy już połowę grudnia. Nie pierwsze to kłopoty z przedsiębiorcą prowadzącym swoje interesy w naszej gminie.
jp
Uczeń „Jedynki” wyróżniony w wojewódzkim konkursie...

Jerzy

Data dodania:środa 16 grudnia 2015 godz: 05:23:06

Konkurs fotograficzny pt. "Magia światła w przyrodzie", który był adresowany do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego został rozstrzygnięty. Prace fotograficzne przysłane do Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej zostały poddane ocenie niezależnej komisji konkursowej. Po wnikliwej ocenie 63 fotografii przysłanych przez uczestników konkursu, komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić prace kilkunastu uczniów, wśród nich ucznia Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku Szymona Nożewskiego, który na uroczystej konferencji pt. „Rola światła w przyrodzie” otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową (lornetkę). Nagrodzone zdjęcia znalazły się na wystawie w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Serdecznie gratulujemy Szymonowi i zachęcamy wszystkich uczniów do obserwacji zjawisk przyrodniczych i brania udziału w kolejnych konkursach tego typu.
Jolanta Ignatowicz
Boże Narodzenie w sztuce...

Anna

Data dodania:wtorek 15 grudnia 2015 godz: 09:19:41

Wczorajszy wernisaż poplenerowy zakończył trzecią edycję Bożego Narodzenia w sztuce. Przedsięwzięcie realizował Pasłęcki Ośrodek Kultury. Przez tydzień artyści tworzyli prace, korzystając z różnych technik i inspiracji. W prezentowanych dziełach odnajdziemy wiele nawiązań do naszego miasta, do zimowej aury oraz abstrakcje. W plenerze uczestniczyło 14 twórców, natomiast mieszkańcy miasta w ramach Bożego NArodzenia w sztuce mieli okazję w ubiegłym tygodniu spotkać się z Januszem Hankowskim, wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu kwartetu smyczkowego Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz obejrzeć film Listy do M. 2. Wystawę prac poplenerowych można obejrzeć w miejscowej galerii.
aw
Marzy Ci się czystość? Zadzwoń! Marysia posprząta...

Tekst sponsorowany

Data dodania:wtorek 15 grudnia 2015 godz: 07:51:24

Jeśli przytłaczają Cię domowe obowiązki, nie masz ochoty na sprzątanie i szukasz profesjonalnej pomocy – to ta oferta jest właśnie dla Ciebie. Kompleksowo sprzątamy mieszkania, domy, biura, a także pierzemy tapicerkę meblową  i czyścimy nagrobki. Zajmujemy się także sprzątaniem poremontowym, myciem okien i praniem dywanów. Nie marnuj czasu na coś, co możemy zrobić za Ciebie! INDYWIDUALNA WYCENA  USŁUGI WRAZ Z DOJAZDEM (do 20km) GRATIS!
TEL. 784 042 863.
Sprzątamy szybko, dokładnie i z przyjemnością. Szczegóły na naszej stronie internetowej:
www.marysiaposprzata.pl
O naszej przeszłości w Europejskim Centrum Solidarności...

Anna

Data dodania:wtorek 15 grudnia 2015 godz: 07:50:33

W piątek, 11 grudnia uczniowie ZESPOŁU SZKÓŁ w PASŁĘKU wzięli udział w lekcji historii w Muzeum Solidarności „Polskie drogi do wolności”. W pasjonującą podróż przez lata 1942-1989 wyruszyliśmy wraz z p. Łukaszem Darskim. Przewodnik starał się oddać realia PRL-u, abyśmy mogli poczuć się tak, jak społeczeństwo powojennej Polski. Były to czasy wszechobecnej propagandy, prześladowań opozycji, ludzie żyli w atmosferze zagrożenia, której kulminacyjnym punktem był okres stanu wojennego.
Wystawa przypomina ważne momenty w historii Polaków i Solidarności, jakim były uhonorowanie Lecha Wałęsy Pokojową Nagrodą Nobla oraz pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. Dokładnie prezentuje historię schyłku PRL-u, obrady okrągłego stołu, wybory czerwcowe oraz wpływ tych przemian na historię Europy Środkowo-Wschodniej.    
Firmowa będzie dłuższa?...

Jerzy

Data dodania:wtorek 15 grudnia 2015 godz: 05:48:16

Ulica Firmowa w Pasłęku może ulec rozbudowie. Inwestycjami na terenach położonych przy tej ulicy (za Agromą Grupa Sznajder) zainteresowanych jest dwóch przedsiębiorców z Pasłęka. Jeżeli dojdzie do transakcji kupna gruntów, gmina za kwotę około 500 tys. złotych wykona dojazd do nowych działek, na których prowadzona będzie działalność gospodarcza.
jp
Komentarz - Nowy cel prezesa… ...

Jerzy

Data dodania:wtorek 15 grudnia 2015 godz: 05:44:34

Prezesowi PiS wydawało się, że ma monopol na patriotyzm i prawdę. Nie spodziewał się, że sobotnia manifestacja w Warszawie powiedzie się. Okazuje się, że nie wszystkich poraża błyskotliwość i sprawność intelektualna prezesa. Nie ma w społeczeństwie zgody na rewolucję w wykonaniu ludzi Kaczyńskiego. Niedzielna manifestacja Prawa i Sprawiedliwości potwierdziła brak tolerancji dla mających odmienne poglądy. O dialogu nie ma mowy. Były za to epitety. Jest też nowy cel prezesa, trzeba zająć się kolesiami z administracji. Narzekania na media mogą oznaczać przejęcie kontroli nad publiczną TV i wprowadzenie cenzury. To zapewne będą kolejne działania rządu. Jak słyszę hasło „damy radę”, przypomina mi się pewien kacyk z okresu realnego socjalizmu wołający do robotników „pomożecie?”. Niestety, źle skończyły się jego rządy.
Redaktorek „najgorszego sortu”

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Oferta pracy

Sklep monopolowy „POGOTOWIE PROCENTOWE” zatrudni pracownika.  Praca w systemie zmianowym dwie zmiany: - od poniedziałku do czwartku pierwsza zmiana w godzinach 10-18, druga w... więcej »

DOM ! Bardzo dobra lokalizacja !

Sprzedam dom w Pasłęku. Bez pośredników. 360.000 zł Więcej informacji i zdjęcia na otodom.pl w ogłoszeniu pod tytułem: DOM ! Bardzo dobra lokalizacja ! więcej »

PRACA W SALONIE PRASOWYM PASŁĘK ( POLOMARKET )

Witam poszukuję pracownika do pracy w salonie prasowym w Polo Markecie , wymagania znajomość obsługi komputera , dyspozycyjność , uczciwość . Mile widziane doświadczenie w obsłudze terminala Lotto... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 123376804 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:57

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl