27 Listopada 2014
 

Mazda na torach - pijany kierowca i dwójka pasażerów                                                                                                                                        Pierwsza sesja rady miejskiej - 28.11.2014                                                                                                                                        II tura wyborów w Rychlikach i Godkowie                                                                                                                                        Zaproszenie do teatru - Komedia Rybałtowska - niedziela 30 listopada sala POK, godz. 18:00                                                                                                                                        Starosta z Pasłęka?                                                                                                                                        Sławomir Sadowski zdobył mandat radnego sejmiku warmińko-mazurskiego                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Kościół w Kwitajnach odzyskuje dawną świetność...

Ponad 600 tys. zł kosztował już remont zabytkowego kościoła p.w. Chrystusa Króla w Kwitajnach. W minioną niedzielę ks. proboszcz parafii w Kalniku Piotr Miśkowicz, podczas mszy odpustowej...

Data dodania: 27-11-2014, 09:05

Zaproszenie na Komedię Rybałtowską…

Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zaprasza 30 listopada 2014r. o godzinie 18:00 na spektakl w wykonaniu grupy Teatralnej POK, która prowadzona jest przez Marcina Tomasika – aktora...

Data dodania: 25-11-2014, 05:35

Wywiad i sesja dla VIVY…

W grudniowym wydaniu VIVY znajdzie się wywiad  i sesja zdjęciowa Małgosi Pasternak z Pasłęka. Ma to związek z rozpoczęciem emisji serialu „Cisza nad rozlewiskiem”, w którym pani...

Data dodania: 20-11-2014, 05:56

Sprzymierzonych – spór trwa…

Wczoraj Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przysłał ekipę, która miała zlikwidować niedokończony wjazd na posesję 44A. Właściciel nieruchomości przegonił drogowców i nie pozwolił im na...

Data dodania: 19-11-2014, 05:57

Indywidualne wyniki wyborów do rady miejskiej…

Podajemy Państwu indywidualne wyniki poszczególnych kandydatów biorących udział w niedzielnych wyborach. Jest wiele niespodzianek (brak Kopańskiego, Otręby, Jasiukiewicza czy Ferka) oraz...

Data dodania: 18-11-2014, 18:59

1

2

3

4

5

Archiwum


Pchła Krętaczka...

Jerzy

Data dodania:czwartek 5 czerwca 2014 godz: 05:33:18

9 czerwca (poniedziałek) o godz. 15:30 Bibliotekę Publiczną w Pasłęku odwiedzi ponownie Teatr Art-Re z Krakowa ze spektaklem pt. „Pchła Krętaczka”. Adaptacja sceniczna wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Opowieść o bardzo eleganckiej małej Pchełce, która potrafi robić różne psoty i głupstwa. Historia o tym, że warto pomagać i nie warto oszukiwać. Czas trwania spektaklu: ok. 40 minut. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do udziału w przedstawieniu. Wstęp wolny!                                                                                                                                                                                                                                 Spotkania Teatrzyk – to lubię! odbywają się w ramach projektu „Bajkowa Edukacja Malucha” dofinansowany ze środków Fundacji BGK J.K. Steczkowskiego.
Gimnazjum nr 1 wygrywa Gimnazjadę…

Jerzy

Data dodania:czwartek 5 czerwca 2014 godz: 05:29:57

Od dawna wiadomo, że pasłęckie szkoły pod względem sportu (i nie tylko) należą do najlepszych w województwie. Udowodniło to Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku wygrywając Lekkoatletyczną Ligę Szkół Gimnazjalnych, która odbyła się na Stadionie Miejskim w Pasłęku. Sukces jest podwójny, bowiem klasyfikację generalną wygrali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Przy okazji zawodnicy z Pasłęka  osiągnęli  bardzo wartościowe wyniki na skalę krajową. Partycja Adamczyk  przebiegła 300 m w czasie 41.94, Mariusz Bołdysz rzucił dyskiem na odległość 54.83 m i Joanna Grzyb skoczyła 161 cm w skoku wzwyż. Medale dla najlepszych zawodników i najlepszych drużyn wręczał Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.
Nowy TALENT poznamy w sobotę...

Anna

Data dodania:środa 4 czerwca 2014 godz: 08:57:43

Już w tę sobotę (07.06.2014r.) Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza do sali widowiskowej, gdzie od godziny 10-tej rozpocznie się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego Talent 2014. Tematem przewodnim plebiscytu jest w tym roku POP - LATA 90'. Uczestnicy konkursu będą rywalizować w 4 kategoriach wiekowych, walcząc nie tylko o atrkacyjne nagrody rzeczowe, ale również o zwycięskie tytuły grand prix (I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach), TALENT ROKU 2014 oraz nagranie i edycję programu na żywo w Radiu Olsztyn.
aw
Kolejna sesja za tydzień...

Anna

Data dodania:środa 4 czerwca 2014 godz: 08:42:04

W przyszłą środę, tj. 11. czerwca radni z Pasłęka spotkają się na kolejnej sesji. Głównym punktem obrad będzie głosowanie nad udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Pasłęka za wykonanie budżetu gminy za 2013 rok. Poza tym radni zajmą się oceną stanu bezpieczeństwa, porządku publicznego i utrzymania czystości, a także zagłosują m.in nad udzieleniem powiatowi wsparcia finansowego (15 tys. zł) na wzmocnienie tłuczniem gruntowej drogi powiatowej (stacja kolejowa – Stegny – Bądy). Podczas sesji przedstawione zostaną również oferty przedsięwzięć rekreacyjnych, sportowych i kulturalnych na sezon wakacyjny 2014 roku. Na początku obrad wyróżnione osoby odbiorą odznaczenia honorowe, nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Medale Za Długoletnią Służbę, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Poniżej szczegółowy program.
aw
Ponadlokalny Przegląd Piosenki Patriotycznej....

Anna

Data dodania:środa 4 czerwca 2014 godz: 08:22:29

W ubiegłym tygodniu (28 maja) w Młynarach odbył się Ponadloklalny Przegląd Piosenki Patriotycznej. Jego organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Młynary. Celem konkursu było popularyzowanie śpiewu jako formy wyrażania swoich zainteresowań, umiejętność prezentowania swoich możliwości oraz budowanie tożsamości narodowej. W konkursie wzięło udział 18 uczestników z różnych miejscowości. Ogromnymi oklaskami nagrodzona została Kinga Jankiewicz, która reprezentowała przedszkole z Pasłęka w kategorii "dzieci pięcioletnie". Piosenką „Polskie kwiaty” Kinga wyśpiewał dla nas I miejsce. Swoim występem urzekła całą publiczność i jury. W kategorii "dzieci sześcioletnie" Cyprian Mikołajczyk zajął II miejsce śpiewając piosenkę o Pasłęku.
Filmy promujące Pasłęk…

Jerzy

Data dodania:środa 4 czerwca 2014 godz: 05:50:10

Na zlecenie gminy powstały trzy filmy promujące Pasłęk. Pierwszy film z koncertem organowym w wykonaniu Krzysztofa Urbaniaka jest już dostępny w sieci (paslek.pl). Gotowy jest też pięciominutowy obraz pokazujący Park Ekologiczny i organizowane tam zawody konne. Trzeci film to relacja z koncertu Józefa Skrzeka, który grał na pasłęckich organach w maju br. Oprócz filmu w opracowaniu jest materiał muzyczny przygotowywany z myślą o wydaniu płyty.
jp
Konferencja naukowa…

Jerzy

Data dodania:środa 4 czerwca 2014 godz: 05:27:32

W sierpniu br. spotkamy się na XII Uczcie Kultur Wschodu organizowanej tradycyjnie w Parku Ekologicznym. Oprócz występów zespołów muzycznych i tanecznych planowana jest konferencja naukowa poświęcona kultywowaniu tradycji cerkiewnych i patriotycznych przez mniejszość ukraińską. W konferencji udział wezmą: Marek Melnyk z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, Bohdan Tchórz – redaktor miesięcznika „Błahowist” i Romana Cielątkowska z Politechniki Gdańskiej. Jednym z tematów spotkania naukowców i zaproszonych gości będzie budownictwo sakralne (cerkiew w Godkowie).
jp
Jeszcze o cyfryzacji…

Jerzy

Data dodania:środa 4 czerwca 2014 godz: 05:23:02

Wczoraj na spotkaniu z kierownikami jednostek samorządowych podsumowano realizację projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Pasłęk". Przypominamy, że dzięki projektowi 300 rodzin otrzyma komputery z dostępem do Internetu. 162 komputery trafiły do szkół, stowarzyszeń, świetlic wiejskich i jednostek samorządowych. Koszt całego projektu to 3,3 mln złotych. Jeden zestaw kosztuje 2,9 tys. zł. Komputery są ubezpieczone i objęte gwarancją. Cały projekt jest finansowany z dotacji. Realizacja tego przedsięwzięcia jest ewidentnym sukcesem.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

SMAKI NATURY

Jeśli cenisz sobie zdrowie, koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu Smaki Natury, gdzie znajdziesz nie tylko produkty spożywcze, ale i naturalne kosmetyki, aromatyczne przyprawy, suplementy... więcej »

sprzedam

Sprzedam mieszkanie w Pasłęku o powierzchni 57 m kw znajdujące się na pierwszym piętrze w bloku przy ulicy Ogrodowej 36. Mieszkanie posiada 4 pokoje , kuchnię, przedpokój, łazienkę, WC i piwnicę.... więcej »

Mieszkanie sprzedam lub wynajmę

Mieszkanie 3 -pokojowe, I/III piętro, bardzo słoneczne sprzedam lub wynajmę. Mieszkanie bardzo ciepłe, gotowe do zamieszkania, niski czynsz, CO i CW miejskie, 2 łazienki, parkiet. Kontakt:... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 91377368 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:47

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl