28 Sierpnia 2016
 

Remont ulicy Buczka i zmiana nazwy                                                                                                                                        Pierwsza, powakacyjna sesja rady miejskiej w piątek 26. sierpnia                                                                                                                                        Kolejne Grand Prix Zakrzewka II 28 sierpnia 2016 roku                                                                                                                                        10 września świętujemy 719 jubileusz miasta                                                                                                                                        Polonia - Kormoran Zwierzewo 6:0                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

W Rychlikach już po dożynkach...

Wczoraj mieszkańcy Rychlik bawili się na tradycyjnym święcie plonów. Uroczystości poprzedziła msza święta. Po niej, reprezentanci sołectw gminy Rychliki i ich goście przeszli w korowodzie...

Data dodania: 28-08-2016, 09:20

Wysoka wygrana Polonii…

Podopieczni trenera Andrusewicza wysoko pokonali zespół Kormorana Zwierzewo i awansowali na piąte miejsce w tabeli. Oby tak dalej panowie. Polonia Pasłęk - Szeląg Kormoran Zwierzewo 6:0...

Data dodania: 28-08-2016, 05:09

2,098 mln na drogę do Anglit…

Jak przystało na lidera klasyfikacji gmin pod względem pozyskiwania dotacji z UE w przeliczeniu na jednego mieszkańca, nasz samorząd otrzymał kolejne dofinansowanie w kwocie 2.098.068 zł....

Data dodania: 26-08-2016, 04:18

Burmistrz o pracach archeologicznych wokół zamku...

Zakończono negocjacje w sprawie przeprowadzenia kompleksowego rozpoznania geo-archeologicznego obszaru wokół zamku. Wykonawcą prac będzie firma RM TERRA Radosław Mieszkowski Konsultacje...

Data dodania: 26-08-2016, 04:14

Dobra zabawa na Jarmarku...

Wczoraj pasłęczanie i ich goście w średniowiecznym klimacie bawili się na Jarmarku św. Bartłomieja. Imprezę rozpoczął tradycyjny korowód ulicami miasta. Chwilę później pod ratuszem...

Data dodania: 22-08-2016, 09:30

1

2

3

4

5

Archiwum


W Rychlikach już po dożynkach...

Anna

Data dodania:niedziela 28 sierpnia 2016 godz: 09:20:43

Wczoraj mieszkańcy Rychlik bawili się na tradycyjnym święcie plonów. Uroczystości poprzedziła msza święta. Po niej, reprezentanci sołectw gminy Rychliki i ich goście przeszli w korowodzie na teren boiska, gdzie rozpoczęła się część oficjalna imprezy. Jak zwykle przygotowane wieńce prezentowały się imponująco. Tak samo jak stoiska, gdzie można było smacznie zjeść. Gmina Rychliki jest typową gminą rolniczą, znajduje się tu ponad 400 gospodarstw rolnych. Wójt Henryk Kiejdo podkreślał w swoim wystąpieniu, że właśnie przez to, dożynki są ważnym wydarzeniem w gminie, będącym nawiązaniem do lokalnej tożsamości. Ten rok nie był łatwy dla rolników z uwagi na niesprzyjającą uprawie pogodzie. Tym bardziej trzeba docenić ich pracę. Na wniosek wójta trzy osoby odebrały odznaczenia Zasłużony dla rolnictwa, nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyróżnienia te otrzymali: Zdzisław Onichmowski, Jan Tyrawski i Jarosław Nazarewicz.
Przypominamy – Narodowe czytanie…

Jerzy

Data dodania:niedziela 28 sierpnia 2016 godz: 05:13:15

Wszystkich miłośników literatury i historii, fanów czytelnictwa zapraszamy do udziału w kolejnej edycji NARODOWEGO CZYTANIA! Akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 r., a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku, w sobotę 3 września, w całej Polsce czytana będzie powieść „QUO VADIS” Henryka Sienkiewicza. Pasłęckie czytanie zaplanowano od godz. 11:00 do 14:00 na Placu Rekreacyjno Edukacyjnym przy ul. Jagiełły.
Wysoka wygrana Polonii…

Jerzy

Data dodania:niedziela 28 sierpnia 2016 godz: 05:09:32

Podopieczni trenera Andrusewicza wysoko pokonali zespół Kormorana Zwierzewo i awansowali na piąte miejsce w tabeli. Oby tak dalej panowie.
Polonia Pasłęk - Szeląg Kormoran Zwierzewo 6:0 (4:0) Bramki: Konczewski (2, 31 i 43 minuta), Zaborny (20 i 93 minuta) oraz Musiński (94 minuta). Skład Polonii: Gołębiewski, Bildziuk (46 Leśniewski) Trejmak, Basarab, Srebnik, Musiński, Wiernicki, Konczewski (80 Wierzbowski), Zaborny, Chojnicki (70 Rokicki) i Kopycki (72 Lender).
jp
Umowa na Firmową…

Jerzy

Data dodania:niedziela 28 sierpnia 2016 godz: 05:08:11

W miniony piątek podpisano umowę na budowę ulicy Firmowej. Przypominamy, że przetarg wygrała firma Strabag, która za 1,565 mln złotych wykonana 414 mb ulicy oraz sieć kanalizacji burzowej, sanitarnej i wodociągowej oraz oświetlenie. Inwestycja zakończona zostanie do 30 września 2017 roku. Nowa ulica umożliwi dojazd do działek, na których powstanie warsztat z usługami i hala z produkcją przemysłową.
jp
Wędkarzy zapraszamy na zawody...

Jerzy

Data dodania:sobota 27 sierpnia 2016 godz: 06:07:58

Czwarte zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się w niedzielę 28 sierpnia. Zbiórka zawodników o godzinie 5:45. Przypominam, że walczymy o puchary fundowane przez Burmistrza Pasłęka i nagrody przekazane przez firmę Fisher Pro oraz MOSiR. Na miesiąc wrzesień planujemy zawody spinningowe.
jp
Remont i dekomunizacja nazwy…

Jerzy

Data dodania:sobota 27 sierpnia 2016 godz: 06:02:38

Władze miasta planują kolejne remonty ulic w Pasłęku. Trwa m.in. opracowywanie dokumentacji dotyczącej remontu ulicy Buczka na Osiedlu Zarzecze. Ulica ta uzyska nawierzchnię z kostki betonowej z wjazdem od ul. Traugutta i wyjazdem na ul. Kraszewskiego. Przy okazji dekomunizacji ulegnie nazwa ulicy. Zgodnie z ustawą a dnia 1 kwietnia samorządy mają rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw propagujących komunizm. Mieszkańcy ulicy nie poniosą w związku z tym żadnych wydatków.
jp
Radny knebluje usta sołtysowi…

Jerzy

Data dodania:sobota 27 sierpnia 2016 godz: 06:00:01

Krzysztof Kopański, kandydat na burmistrza oraz radny uważający się za ostoję praworządności i obrońcę pokrzywdzonych przez obecną władzę stara się zamknąć usta sołtysowi, który ma czelność go krytykować. Sytuacja miała miejsce podczas wczorajszej sesji rady miejskiej, kiedy w czasie dyskusji o stanie dróg sołtys Rogajn Adam Buska skrytykował wypowiedzi pana Kopańskiego dotyczące działań burmistrza. Radny pouczający i napominający wszystkich zapomniał, że prawo do głosu podczas obrad sesji mają wszystkie zaproszone osoby, a nie tylko radni.
Ponad 2 mln będzie kosztowała naprawa zniszczonej drogi…

Jerzy

Data dodania:sobota 27 sierpnia 2016 godz: 05:55:55

Nierozważne działania mieszkańca Krasina związane z wydobyciem torfu doprowadziły do zniszczenia drogi nr 526 Pasłęk – Śliwica. Według opinii przedstawiciela Zarządu Dróg Wojewódzkich droga powinna zostać zamknięta. Szacunkowy koszt odbudowy drogi to kwota około 2,8 mln złotych.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Praca dla Tapicerów

Zakład tapicerski w Pasłęku ul. Bohaterów Westerplatte 37d zatrudni od zaraz osoby z doświadczeniem jak i do przyuczenia na stanowisko TAPICER (praca akordowa). Osoby zainteresowane proszone o... więcej »

Pisemny przetarg ofertowy na sprzedaż działki...

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Pasłęku ul. Jagiełły 24, tel.55 248-20-66  ogłasza przetarg ofertowy na sprzedaż działki gruntu nr 9/15 o powierzchni 0,6002 ha zabudowanej... więcej »

PRACA - specjalista do spraw kredytów

Nowo otwierane i jedyne w naszym mieście biuro finansowe poszukuje osoby na stanowisko specjalista do spraw kredytów. Poszukujemy osoby nastawionej na zyski za swoje zaangażowanie i ... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 127271197 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:52

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl