22 PaŸdziernika 2016
 

Jubileusz 70 - lecia Szkoły Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej                                                                                                                                        W kinie: Bridget Jones 3                                                                                                                                        Polonia Pasłęk - KS Mroczno 2:1 (1:1)                                                                                                                                        Nowe Prawo wodne - podrożeje woda                                                                                                                                        Śmieci obierze i wywiezie PUK                                                                                                                                        ks. Roman Żendarski kandydatem do tytułu Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Pasłęk                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Co kryją pasłęckie podziemia?

Informacja o tym, że przeprowadzone na początku września badania geoarchelogiczne sugerują, że pomiędzy wieżą zamku a kościołem może znajdować się tunel – spotkała się z dużym...

Data dodania: 21-10-2016, 09:11

Ostatni koncert…

W niedzielę 23 października o godzinie 19:00 rozpocznie się ostatni koncert w ramach festiwalu organowego organizowanego w kościele św. Bartłomieja. Na organach Andreasa Hildebrandta zagra...

Data dodania: 21-10-2016, 05:23

Dach prawie gotowy…

Trwają prace związane z remontem spalonego budynku w miejscowości Pólko. Do środy budynek przykryty zostanie deskami i papą. Na tyle wystarczyło pieniędzy przekazanych przez różnych...

Data dodania: 18-10-2016, 05:23

1

2

3

4

5

Archiwum


Polonia ukarana…

Jerzy

Data dodania:sobota 22 pażdziernika 2016 godz: 05:27:47

Minus trzy punkty za zaległości finansowe, taka jest decyzja WMZPN w Olsztynie w stosunku do Polonii Pasłęk. Klub jest winien innemu zespołowi i związkowi około 10 tys. złotych. W dniu dzisiejszym podopieczni trenera Andrusewicza wyjeżdżają na mecz do Radomna. Gospodarze to wicelider naszej grupy w klasie okręgowej. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 15:00.
jp
Skanska S.A. wybuduje kolejną drogę…

Jerzy

Data dodania:sobota 22 pażdziernika 2016 godz: 05:25:29

Rozstrzygnięto przetarg na budowę drogi gminnej Gulbity – Anglity. Do przetargu przystąpiły cztery firmy (STRABAG Spółka z o. o., EUROVIA POLSKA S. A., Skanska S. A. i PPU Tuga). Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Skanska (2,257 mln zł.). Przypominamy, że zadanie otrzymało dofinansowanie w kwocie 2,098 mln złotych z programu rozwoju obszarów wiejskich. Termin zakończenia inwestycji ustalono na dzień 30 czerwca 2017 roku. Oprócz drogi głównej łączącej obie wsie wykonany zostanie 500 metrowy odcinek drogi wewnętrznej w Anglitach (na koszt gminy).
jp
Nagrody Rynku Spożywczego - PPHU Eko Snails Garden, Krasin...

Jerzy

Data dodania:sobota 22 pażdziernika 2016 godz: 05:23:23

Warszawa, 18 października 2016 r. – Prestiżowe wyróżnienia dla liderów branży i wydarzeń wspierających pozytywne zmiany zachodzące w polskim przemyśle i handlu spożywczym, a także dla produktów wyróżniających się jakością, innowacyjnością, jak również tradycyjną i regionalną recepturą – Nagrody Rynku Spożywczego oraz Certyfikaty Dobry Produkt 2016 wręczono podczas największej w Polsce sektorowej debaty – IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu.
Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę...

Jerzy

Data dodania:sobota 22 pażdziernika 2016 godz: 05:18:59

Dnia 20.10.2016 W Bibliotece Publicznej w Pasłęku zostały przeprowadzone zajęcia z kodowania w ramach projektu "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę". W warsztatach wzięły udział dzieci z klasy IV b z Zespołu Szkół Powszechnych nr3 w Pasłęku. Uczniowie nigdy wcześniej nie mieli styczności z kodowaniem. Po raz pierwszy "zderzyli się" z nim właśnie w ramach zajęć, które prowadził Michał Kłosiński - specjalista ds. programowani. To on pokazała młodym pasłęczanom , że programowanie robotów nie jest straszne. Kodowanie kojarzyło im się przede wszystkim z grami. Na warsztatach "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę" dowiedzieli się, że kodowanie jest czymś więcej i dotyczy również programowania gier i robotów! Ku radości dzieci z "Trójki" mogli oni sami zaprogramować roboty, by wystawić je do wyścigu z przeszkodami!
Do białego rana w Perfect Pubie...

Tekst sponsorowany

Data dodania:piątek 21 pażdziernika 2016 godz: 09:15:13

Już w ten weekend w Perfect Pubie imprezę poprowadzi Dj Rany. Potężna dawka dobrej muzyki gwarantowana. Jeżeli spędzisz z nami ten weekend na pewno nie pożałujesz.
Wstęp FREE.
Rezerwacje: 730 930 980. 

Perfect Pub 
ul. Wiśniowa 7 
14-400 Pasłęk
www.perfectpub.pl
Co kryją pasłęckie podziemia?

Anna

Data dodania:piątek 21 pażdziernika 2016 godz: 09:11:12

Informacja o tym, że przeprowadzone na początku września badania geoarchelogiczne sugerują, że pomiędzy wieżą zamku a kościołem może znajdować się tunel – spotkała się z dużym zainteresowaniem samych mieszkańców, jak i mediów ogólnokrajowych. Z tego właśnie powodu władze miasta zorganizowały wczoraj konferencję, podczas której zespół naukowców, prowadzony przez dr Jacka Wysockiego z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przedstawił wstępne wyniki swoich badań. Badacze przyznali, że natrafili na coś, co można umownie nazwać tunelem. Dokładnie pomiędzy zamkiem a kościołem natrafili na resztki stropu na głębokości ponad 4,5 m. Przyznają jednak, że badania są utrudnione, ponieważ piwnice zamku są zagruzowane i zalane betonem. To jednak nie zniechęca naukowców, którzy są przekonani, że konieczne są dalsze ekspertyzy – Domniemany tunel gdzieś musiał się zaczynać i gdzieś kończyć – mówili wczoraj w sali rycerskiej. Przypomnijmy, że prace badawcze prowadzone są na zlecenie Urzędu Miejskiego, a ich wykonawcą jest firma RM TERRA Radosław Mieszkowski z Piastowa. Końcowe wyniki mają być gotowe w listopadzie.
Zmiana organizacji ruchu…

Jerzy

Data dodania:piątek 21 pażdziernika 2016 godz: 05:27:59

Jak co roku podczas Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zmieni się organizacja ruchu przy cmentarzach komunalnych. Na drodze nr 513 prowadzącej do Ornety (do skrzyżowania z drogą do przesypowni śmieci) obowiązuje od 25 października do 3 listopada prędkość maksymalna 40 km/h oraz zakaz zatrzymywania samochodów po obu stronach. Obok drogi urządzone będą dodatkowe parkingi. Do starego cmentarza można będzie dojechać od strony bazy PKS. Wyjazd ulicą Partyzantów w kierunku Lidla (jeden kierunek). Tam obowiązuje prędkość 30 km/h, dozwolone jest również parkowanie po prawej stronie ulicy.
Ostatni koncert…

Jerzy

Data dodania:piątek 21 pażdziernika 2016 godz: 05:23:45

W niedzielę 23 października o godzinie 19:00 rozpocznie się ostatni koncert w ramach festiwalu organowego organizowanego w kościele św. Bartłomieja. Na organach Andreasa Hildebrandta zagra Francien Janse-Balzer z Weener (Niemcy). Oprócz gry na organach artystka dyryguje chórami i opiekuje się instrumentem Arpa Schnitgera w kościele reformowanym. Nasz gość współpracował również z pasłęckim chórem Carmen Gregorianum Jacka Matukiewicza. Wstęp na koncert jest wolny. Poniżej program koncertu.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

WYNAJMĘ BUSA DO 3,5 TONY (BEZ KIEROWCY)

Świadczymy usługi w zakresie wynajmu auta dostawczego L4H2 (bez kierowcy): - model Fiat Ducato Maxi Furgon, rok produkcji 2015; - wymiary przedziału ładunkowego - długość 4070 mm, szerokość... więcej »

KOREPETYCJE Z J. ANGIELSKIEGO

Korepetycje z j. angielskiego - szkoła podstawowa i gimnazjum. Nauka w domu ucznia lub korepetytora. Cena 25-30 zł. Kontakt Monika 514 - 265 - 086. więcej »

Wynajmę lokal użytkowy położony w centrum Młynar.

Wynajmę lokal użytkowy o pow. 58m2 Bardzo dobra lokalizacja, wejście bezpośrednio z chodnika, dodatkowe drzwi od zaplecza dla dostaw towaru. Oferuję lokal do działalności handlowo-usługowej... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 130678335 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:39

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl