30 marca 2020 Anieli, Kwiryna, Leonarda

25-lecie samorządu

dodał 2015-05-29
25-lecie samorządu

Wczoraj w gminie Godkowo świętowano 25-lecie samorządu. Uroczysta sesja z tej okazji odbyła się w sali sportowej miejscowej szkoły. Wśród zaproszonych gości pojawili się ci, którzy na przestrzeni lat związani byli z gminą Godkowo i pracowali na jej rozwój. 25-lecie samorządu było doskonałą okazją do podziękowania im za lata zaangażowania. Słowa uznania przekazał zgromadzonym wójt Andrzej Bondaruk. Szczególne podziękowania odebrała w imieniu męża Eugeniusza Palucha jego żona Stanisława. (E. Paluch przez 12 lat był wójtem gminy Godkowo). Wśród wyróżnionych osób znaleźli się byli pracownicy samorządowi (m.in. Henryka Rudzka, która pracowała na rzecz gminy przeszło 30 lat), członkowie rad ( w tym pierwszy przewodniczący rady Witold Białobrzewski) oraz były wójt Bogdan Pobiarżyn. Wśród gości pojawił się także wicestarosta elbląski Zbigniew Lichuszewski, który podziękował samorządowcom za dotychczasową współpracę.

Podczas uroczystości krótki rys historyczny, dotyczący zmian w polityce terytorialnej omówił Andrzej Sidor (obecny radny powiatu elbląskiego). W części artystycznej wystąpiła miejscowa młodzież ze słowno-muzycznym przedstawieniem. Później był czas na życzenia, podziękowania i podsumowania. Całą uroczystość sprawnie poprowadziła sekretarz Izabela Charmuszko.

Jubileuszowe konkursy rozstrzygnięte

Podczas uroczystości wójt A. Bondaruk wręczył też nagrody laureatom konkursów: plastycznego i fotograficznego „25 lat samorządu Godkowa – portret Gminy Godkowo”. W konkursie plastycznym I miejsce zajął Szymon Zadworny za pracę „Dom podcieniowy w Plajnach”, II miejsce zdobyła Magdalena Łuciw z za pracę „Cerkiew w Godkowie”, natomiast III miejsce przypadło Patrycji Piotrowskiej z za pracę pt.: „Miasteczko rowerowe”. Laureaci są uczniami Szkoły Podstawowej w Godkowie. Dodatkowo wyróżnione zostały uczennice szkoły w Bielicy: Zuzanna Stasiak – „Zabytki Gminy Godkowo” i Roksana Tomaszewska – „Kraina Bociana Białego”. Z kolei w konkursie fotograficznym zwyciężyła Magdalena Kuberska za zdjęcie zatytułowane „Hotel nad rozlewiskiem”. II miejsce zajęła Dominika Kucej za zdjęcie „Budynki pałacowe w Podągach”, natomiast trzecia lokata przypadła Przemysławowi Szymańskiemu za zdjęcie „Dom weselny w Łępnie”. Tutaj też były wyróżnienia. Odebrali je: Kacper Strzykała za „Zachód słońca nad Dobrym” i Natalia Kalińska za „Tęczę nad Piskajnami”. Wszyscy laureaci konkursu fotograficznego to uczniowie Gimnazjum w Dobrym.

Więcej informacji na temat 25-lecia samorządu w Godkowie znajdą Państwo w czerwcowym wydaniu "Głosu Pasłęka".

awDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Mieszkaniec gminy godkowo   2015-06-10

PAN JANUSZ G. SPRAWOWAŁ SWÓJ URZĄD DWIE KADENCJĘ, TO JEST 8 DŁUGICH LAT I CZY NA TERENIE GMINY GODKOWO POWSTAŁA CHOĆ JEDNA PORZĄDNA INWESTYCJA? NIE OCZEKUJCIE OD NOWEGO WÓJTA CUDÓW PO URZEDOWANIU DOPIERO POL ROKU NA TYM STANOWISKU. ROZLICZYCIE GO PO SKOŃCZENIU KADENCJI I DOKONANACIE WTEDY PONOWNEGO WYBORU SWOJEGO WOJTA.


#Mieszkaniec Godkowa   2015-06-08

Bardzo dużo dla Godkowa dobrych pomysłów i rozwiązań w trudnych sprawach byłemu wójtowi podsuwał Walerian Dyl były Kierownik ZUK dziś gmina wraz z wodociągami idą dużymi krokami w dół. Pan Dyl W był bardzo dobrym doradcą w sprawach budowlanych jednym słowem był fachowcem , potrafił analizować trudne sytuacje wykłócając się z wójtem o słuszną rację stając po stronie mieszkańców gminy. byłam tego świadkiem, częstych kłótni. Pan Grzywalski stołek stracił dzięki Panu Walerianowi D. Wzajemna wycinka.


#!   2015-06-08

Jakie szanse on cały czas mówi że się uczy ludzie się śmieją że najczęściej można go zobaczyć przed gminą na papierosie a stary wójt to był wszędzie , spójrz na wioski zaniedbane festyn do du........ za co wieli pieniądze ? Ogólnie beznadzieja .


#Podpis   2015-06-08

Dajcie szansę. Człowiek nowy, na stanowisku od pół roku, poprzednik był dwie kadencje.


#Wrrrrrr   2015-06-07

Ludzie uwierzyli i co kicha może Grzywalski był krzykliwy i go osobiście nie lubiłam ale dużo więcej o tej porze roku na wsiach było zrobione i organizacyjnie było lepiej , dużo znajomych żałuje że głosowali na P. B. bo jest słaby i inni robią z nim co chcą poczynając od pracowników interwencyjnych i z gminy


#Podpis   2015-06-07

Cudow sie spodziewaliscie po jakims bezwolnym rolniku? Trzeba miec cojones zeby rzadzic. Grzywal je mial. Teraz zaglosujcie na PiS, tez bedziecie mieli zmiany, starych urzednikow na nowych....i po zmianach.


#Wrrrrrr   2015-06-07

Powinien wrócić p.Grzywalski masakra dawno nie widziałem naszej gminy tak zaniedbanej .


#Oburzeni   2015-06-03

henia to jeszcze nic siedzibę znajdą ale układy dalej zostają a nowy wójt obiecał, że to rozwali i nic tylko wszystko się umacnia żal serce ściska .Miały być zmiany i co , są jedni nie mają pracy inni dwie posady jednocześnie i nikt nie widzi konfliktu interesów ,pracownicy interwencyjni obijają się po rowach , jeden wniosek nikt nie czuje kontroli p.G. J. jak był miał pełną kontrolę może był chamski ale coś się działo a teraz nawet festyn był beznadziejny , jest już trochę wpadek naszego urzędu


#Oburzeni   2015-06-03

henia to jeszcze nic siedzibę znajdą ale układy dalej zostają a nowy wójt obiecał, że to rozwali i nic tylko wszystko się umacnia żal serce ściska .Miały być zmiany i co , są jedni nie mają pracy inni dwie posady jednocześnie i nikt nie widzi konfliktu interesów ,pracownicy interwencyjni obijają się po rowach , jeden wniosek nikt nie czuje kontroli p.G. J. jak był miał pełną kontrolę może był chamski ale coś się działo a teraz nawet festyn był beznadziejny , jest już trochę wpadek naszego urzędu


#Henia   2015-06-03

Dom Kultury bez siedziby :))))). A to ci dopiero wynalazek. :))))


#Oburzeni   2015-06-03

Jak tak może być że p.M.S. pełni funkcje dyrektora Gminnego Domu Kultury a jest jeszcze świetlicową a może się mylę ?


#Iga   2015-05-31

zal.pl masz rację przez p.JG prawnicy gminy czuli respekt a teraz luz bluz ,a dzisiejszy festyn do du,,,,,,,,,, Pomocna Dłoń nie popisała się buuuuuuuuuuuuuuuuuu


#Podpis   2015-05-31

Dopiero co wybraliscie a juz narzzekacie, dupki zoledne!


#Zal.pl   2015-05-31

Połowa gminy uwierzyła, że się skończy kumoterstwo a tymczasem czas na zmiany został zmarnowany. Dotrudnia się tych, co pasują do starej świty a tych, co są niewygodni bo myślą szerzej odsuwa się na margines. W poprzedniej kadencji chodzili jak w zegarku a teraz jak święte krowy. A czy ktoś widział informację, ze dziś jest jakiś festyn gminny?


#3x tak   2015-05-31

cisza i spokój to fakt ale to nie jest postęp w stronę rozwoju i kroku w przód. Należy uznać dotychczasowy zwrot społeczeństwa w stronę ciszy i spokoju oraz uwolnienia się od wrzasków i niekompetencji J.G.pse-gbur.- to duży sukces mieszkańców ale wszyscy liczyli na więcej od nowego włodarza, sama inteligentna postawa nie rozwiąże ogromu spraw do załatwienia bez doświadczenia, a z tego co mi wiadomo nikt z urzędników nie wychyli się poza czubek własnego nosa. Będzie ciężko Panie Andrzeju.


#Iga   2015-05-30

Nie no żadna fikcja pani M.S. da sobie radę , a to prawda nowy wójt jest za dobry dla niektórych .


#On   2015-05-30

powstał dom kultury bez domu to tylko fikcja i następna dobra posadka dla swoich znajomych myślałem że jak przyjdzie nowy Wójt to w tej gminie naprawdę coś się w końcu zmieni ale chyba się pomyliłem i żle zagłosowałem bo obecny Wójt nie dość że na niczym nie zna to na dodatek nie ma własnego zdania


#Iga   2015-05-29

Ostatnio w Godkowie powstał Gminny Dom Kultury może coś się będzie fajnego działo


#Podpis   2015-05-29

Widocznie mial ciekawsze zajecia.....


#Bbbbbb   2015-05-29

a gdzie niezastąpiony były Jerzy G, szybko o nim zapomniano ciekawe dlaczego.


#Ja   2015-05-29

"Ci, którzy na przestrzeni lat związani byli z gminą Godkowo i pracowali na jej rozwój". A gdzie ten rozwój i kto kontynuuje rozwój? nadal jesteśmy na krańcu i raczej zmiany nie widać, a było mówione, ze będzie inaczej


#Podpis   2015-05-29

A jakie osiągnięcia 25-lecia samorządu w gminie? Jaki rozwój?! Samorządowcy Gminy Giodkowo - wystawcie nosy poza własne podwórko - uczcie się od innych , podglądajcie. Teraz kto stoi w miejscu ten się cofa!!!


#Hala   2015-05-29

Wszystkiego dobrego dla Godkowa! Serdeczne pozdrowienia dla Pani Izabeli Charmuszko. Brakuje nam Pani u nas, w Pasleku, gdzie zostawila Pani dobre wspomnienia. Byla Pani tym urzednikiem, do ktorej, my mieszkancy terenow wiejskich, mielismy duze zaufanie.


#Podpis   2015-05-29

ogólnie to tak, ale chyba każdy obchodzi swój własny jubileusz... Wszystkiego dobrego dla Godkowa!


#Bul   2015-05-29

25-lecie samosądów chyba...


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności