26 lutego 2021 Miroslawa, Aleksandra
Reklama Heops

Abolicja w Bibliotece

dodał Tydzień temu, 2021-02-19
Abolicja w Bibliotece

Szanowni Czytelnicy! Przypominamy o akcji Abolicyjnej w Bibliotece Publicznej w Pasłęku. 
Przetrzymujący wypożyczone książki mogą zwrócić je w czasie trwania abolicji bez żadnych konsekwencji tj. kar finansowych. Abolicja dla czytelników trwa od 1 lutego do 31 marca 2021 roku. W tym czasie biblioteka nie pobiera opłat od osób, które w czasie przewidzianym w regulaminie BP nie oddały wypożyczonych książek. Jeżeli nie pamiętasz czy jesteś naszym czytelnikiem i czy zalegasz z książkami – zadzwoń lub napisz w celu uzyskania informacji.
Na dzień rozpoczęcia Abolicji do Biblioteki nie powróciło aż 1986 książek od ponad 650 osób (w tym wiele osób zalega z książkami co najmniej od 2017 roku – jest to aż 330 pozycji), a wiele z nich jest od długiego czasu poszukiwanych przez czytelników. Uporczywe przetrzymywanie książek powoduje straty zarówno finansowe biblioteki jak i czytelnicze – niektóre pozycje trzeba jednak ponownie zakupić, każda książka służyć powinna zaś wielu czytelnikom, w związku z niedostępnością danej pozycji czytelnik rezygnuje z wypożyczenia, brak np. pierwszego tomu lub środkowej części serii powoduje nie wypożyczanie kolejnych tomów…
W razie braku możliwości zwrotu wypożyczonej z biblioteki książki, istnieje możliwość zwrotu tej samej książki zakupionej przez Czytelnika bądź innej, w porozumieniu z bibliotekarzem.
Od 1 kwietnia 2021 r. obowiązywać będzie nowy Regulamin Wypożyczeń, pojawią się również dwie nowe usługi: Wypożyczalnia Gier Planszowych (zlokalizowana w Czytelni na I piętrze) oraz stanowisko z dostępem do sieci Academica - dostęp online do tysięcy najbardziej aktualnych publikacji naukowych  (np. dla piszących prace licencjackie, magisterskie czy naukowe). Od 1 kwietnia nastąpią również zmiany w sposobie naliczania kar za przetrzymywanie księgozbioru, wprowadzona zostanie, wzorem zdecydowanej większości bibliotek w kraju, stawka dzienna.
Czekamy na Was!
Biblioteka Publiczna w Pasłęku: 55 248 30 55, e-mail bppaslek@poczta.onet.pl
Filia Biblioteki Publicznej w Zielonce Pasłęckiej 55 248 74 74 e-mail: filiazielonka@gmail.com
Chcesz się zapisać do Biblioteki, skorzystać bezpłatnie zarówno z papierowych jak i elektronicznych wypożyczeń (eboooki i audiobooki w serwisie Legimi), korzystać z sieci Academica? Zapisz się do Biblioteki. 
Biblioteka czynna w dni powszednie, w soboty od 6 marca w godzinach 9:00-13:00. Filia w Zielonce Pasłęckiej czynna w poniedziałek, środę i w piątek.

 


nasza2