Apel burmistrza

dodał 2018-06-22
Apel burmistrza

Pasłęk 2018-06-21


 


 

BURMISTRZ PASŁĘKA


 

apeluje do rolników o składanie wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w przypadku ewentualnych strat powstałych w wyniku suszy.


18 czerwca 2018 roku pismem IGR-XI.7160.58.2018 Wojewoda Warmińsko-Mazurski zwrócił się z prośbą do Burmistrzów Miast i Gmin i Wójtów Gmin o przedkładanie, na podstawie wniosków rolników kierowanych do gmin, stosownych wniosków o uruchomienie prac komisji ds. szacowania szkód i oszacowania strat w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

W związku z powyższym informuję, że w przypadku stwierdzenia wystąpienia strat w uprawach rolnych powstałych w wyniku suszy można składać wniosek o oszacowanie szkód, co umożliwi niezwłoczne złożenie stosownego wniosku do Wojewody o uruchomienie prac komisji.

Wnioski można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Pasłęku.
Druk wniosku można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta lub w pok. nr 20 i 17 Referat Rolnictwa i Gospodarki Gruntami.

Nadmieniam, że druk wniosku oraz inne informacje dotyczące szacowania szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi umieszczone są na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, w zakładce Obsługa interesanta: >>Co i gdzie załatwić>>Ochrona Środowiska – Ochrona przyrody – Rolnictwo>> Rolnictwo.

Jednocześnie informuję, że do wniosku należy dołączyć aktualny wykaz upraw zgłoszonych do ARiMR.


 


 

Burmistrz Pasłęka

 

dr Wiesław Śniecikowski


 


 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Wyborca   2018-06-23

Trzeba się było ubezpieczyć. Na biednych nie trafiło. No ale powiedzieć rolników, żeby ubezpieczył uprawy, to jak powiedzieć górników, że jego żona też może pójść do pracy. Najlepiej jest łapy tylko wyciagać...


#Madzia   2018-06-22

Sucha coś nie podlewana o maryhę trzeba dbać.


#Ri   2018-06-22

co się dzieje -blisko wybory?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności