25 stycznia 2021 Pawła, Miłosza, Elwiry
Reklama Heops

Aranżacja firmy a problem widocznych koszy na śmieci

dodał 2020-11-25
Aranżacja firmy a problem widocznych koszy na śmieci

Biurowe wnętrza powinny robić wrażenie na klientach i kontrahentach. Prezentować się elegancko, z klasą, na poziomie, już od progu krzycząc, że wchodzi się do firmy nowoczesnej i profesjonalnej. Niestety czasami to wrażenie zostaje zaburzone przez szczegół z pozoru błahy, ale traktowany bardzo po macoszemu. Mowa o koszach na śmieci, które źle dobrane, niepasujące do otoczenia, mogą okazać się piętą achillesową każdego wystroju firmowego wnętrza.

Kosze a pojemniki – różnica

Na początek warto sprostować wątpliwości dotyczące nazewnictwa koszy na śmieci oraz pojemników. Oba stosowane są często naprzemiennie i co do zasady nie ma w tym błędu, bo oba akcesoria służą do składowania odpadów. Różnice mogą pojawiać się w przypadku ich zastosowania. Kosze kojarzone są raczej z modelami o wyższej klasie i elegancji, ustawionymi w strategicznych miejscach w budynku. Same w sobie stanowią już niekiedy element aranżacji, zwłaszcza gdy wybiera się kosz metalowy z pokrywą i nożnym pedałem. W przypadku pojemników do segregacji odpadów są to najczęściej modele plastikowe lub z tworzywa sztucznego. Ponieważ ich główną rolą jest przechowywanie śmieci, zwykle pod względem estetycznym nie są zbytnio reprezentacyjne. Dlatego pojemniki do sortowania odpadów najlepiej sprawdzają się w zamkniętych przestrzeniach dla pracowników lub w formie zabudowy np. w specjalnych szafkach.

Do biura tylko kosze

Jeśli w firmowym biurze praktykuje się segregację odpadów, ze względów wizualnych lepiej zastosować w nich tradycyjne kosze. Można je dodatkowo oznaczyć naklejkami wskazującymi na typ składowanych odpadów albo zastosować różnokolorowe worki, które podpowiadają, jakie śmieci do nich wrzucać. Kosze do segregacji odpadów, w szczególności z przeznaczeniem po papier czy tekturę, są wręcz niezbędne w biurach i gabinetach z dużą ilością produkowanych i niszczonych dokumentów. Są nie tylko ładniejsze i estetyczniejsze pod względem designu, ale też bardziej praktyczne ze względu na swoje niewielkie wymiary i możliwość ich schowania pod biurkiem lub w kącie pomieszczenia.

Skuteczny kamuflaż pojemników na odpady

Chociaż pojemniki do segregacji odpadów dostępne na www.ajprodukty.pl/czystosc-i-srodowisko/segregacja-odpadow/6204205.wf są bardzo funkcjonalne i doskonale sprawdzają się w dużych środowiskach pracy, czasem można mieć problemy z ich „zakamuflowaniem” w przestrzeni. Stojące wolno i bez żadnej osłony pasują co prawda do hal produkcyjnych, terenów zewnętrznych, fabryk itp., ale w eleganckiej restauracji czy kawiarnianym ogródku raczej się nie sprawdzą. Dlatego warto umiejętnie i dyskretnie ukryć pojemniki na śmieci w przystosowanych do tego szafach lub stworzyć dla nich indywidualną zabudowę. Takie rozwiązanie stosuje się np. w samoobsługowych restauracjach czy lokalach typu fast-food oraz w strefach gastronomicznych w galeriach handlowych. Pojemniki nadal będą bez problemu pełnić swoją funkcję sortowania odpadów, ale dzięki designerskim rozwiązaniom zostaną w estetyczny sposób zakamuflowane w otoczeniu. Nie będą więc straszyły ani swoim odstającym od wnętrza wyglądem, ani tym bardziej przykrymi zapachami.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności
nasza2