3 sierpnia 2021 Lidii, Augusta, Nikodema
Reklama Heops

Artystyczne Lato Pasłęk 2021

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-06-15
Artystyczne Lato Pasłęk 2021

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają na, odbywające się w ramach Artystycznego Lata Pasłęk 2021, spektakle plenerowe w wykonaniu aktorów Teatru im. A. Sewruka w Elblągu: ,,Scenariusz dla trzech aktorek”, ,,Edukacja Rity”, Recital Mikołaja Ostrowskiego ,,Bez pestek”.

  • 18 lipca 2021 - ,,Scenariusz dla trzech aktorek”

    To trio trzeba zobaczyć na żywo – Beata Przewłocka, Marta Masłowska i Teresa Suchodolska uchylą rąbka tajemnicy zza teatralnych kulis. Scenariusz dla trzech aktorek Bogusława Schaeffera czyli pełne humoru i dynamizmu kuluary teatralnej rzeczywistości. Nie zabraknie w nich błyskotliwości i intryg, ale także dramatyzmu! Nasze trzy charyzmatyczne aktorki – mimo że zaprezentują sztukę w formie czytanej, zadbają by absurdalne i pełne komizmu sytuacje rozśmieszyły widzów do łez.

  • 1 sierpnia 2021 - ,,Edukacja Rity” – Willy Russel

    Błyskotliwe i pełne humoru zderzenie dwóch światów. Spotkanie ludzi, których dzieli wszystko. Przed wszystkim doświadczenia, bo ona jest młodą fryzjerką, a on profesorem literatury. Ona – otwarta, bezpośrednia i zdeterminowana. On – zgorzkniały i znudzony alkoholik. Kiedy Rita zostaje studentką uniwersytetu otwartego, Frank nie przypuszcza, że roztrzepana fryzjerka zostanie jego bliską dyskutantką. Rozmowy szybko zejdą z poetyckiego toru na ich osobiste historie… jak zmienią życia wykładowcy i uczennicy. A może role w pewnym momencie się odwrócą?

  • 22 sierpnia - Recital Mikołaja Ostrowskiego ,,Bez pestek”

    Ten głos jest nie do podrobienia. Charakter też. Mikołaj Ostrowski, aktor Teatru im. Aleksandra Sewruka, znany publiczności jako m.in. Mistrz Ceremonii w Cabarecie (za tę rolę także laureat Aleksandra), za każdym razem dowodził swojego talentu wokalnego, doskonałego i pełnego emocji, zarówno w klasyce wschodnich bardów, Wysockiego i Okudżawy (Nie wszystko czerwone), jak i niestandardowej poezji śpiewanej w Kaczmarskim - 4 porach niepokoju. Tym razem, Mikołaj w akompaniamencie klawiszy Dariusza Łapkowskiego, zaprezentuje swoje ulubione utwory. Repertuar będzie zróżnicowany i dobrze znany, oprócz wspomnianych wcześniej bardów, pojawi się Kortez, T.Love, Grechuta, Osiecka... i wiele innych, których często wielu z nas nuci z sentymentem.

Zapraszamy na Scenę przy Zamku na placu św. Wojciecha.
Wstęp wolny!

Dziękujemy bardzo sponsorom:

Jarosławowi Mielnikowi – SERY ICC PASŁĘK

Wojciechowi Żylisowi - BRANIEWSKO-PASŁĘCKI BANK SPÓŁDZIELCZY Z SIEDZIBĄ W PASŁĘKU

Leszkowi Świderskiemu – POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI SA

Oczywiście będziemy spotykać się zachowując wszelkie aktualnie obowiązujące standardy sanitarne dotyczące ilości osób na widowni, dezynfekcji, zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu.


 


POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2