19 września 2021 Januarego, Konstancji, Teodora
Reklama Heops

Ciekawostki z Przedszkola Samorządowego nr 2

dodał 2019-06-22
Ciekawostki z Przedszkola Samorządowego nr 2

W Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Pasłęku w dniu 3 czerwca zagościł teatrzyk z przedstawieniem „Uwierz w siebie, możesz wszystko, czyli skarbów wysypisko” Oglądając przedstawienie dzieci miały okazję utrwalić sobie wiadomości na temat segregacji odpadów i powtórnego ich recyklingu. Poruszone było również zagadnienie samooceny, budowania wiary we własne możliwości oraz dostrzegania indywidualności i pomagania sobie wzajemnie.

Dnia 5 czerwca 2019r. w ramach projektu unijnego „Sukces zaczyna się w przedszkolu” dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 pojechały do Parku Technologicznego w Elblągu. Zajęcia, w których uczestniczyły realizowane były w formie pokazów i doświadczeń. Dzieci zasadziły „chemiczny ogród”, obserwowały wybuch chemicznego wulkanu, wywoływały burzę w probówce, zrobiły pastę dla słonia, zobaczyły jak powstają srebrne bombki. Zajęcia prowadzone były w sposób ciekawy dla dzieci tak, by wzbudzić ich zainteresowania i dociekliwość. Poprzez takie zajęcia staramy się przygotować dzieci do tego, by później były w stanie kreować nowe pomysły oraz kształtujemy w nich lepsze zrozumienie zjawisk chemicznych i fizycznych. W prosty sposób przekazujemy im to, jak funkcjonuje otaczający nas świat.

18 czerwca w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Mali badacze”. Kolorowy plakat w holu przedszkola zapraszał wszystkich do wspólnej zabawy. Festyn zapowiadał się niezwykle atrakcyjnie. Po raz kolejny zaprosiliśmy na festyn Firmę Smart Lab. Do organizowanych zabaw badawczych, tworzenia gier matematycznych oraz tańców i pląsów ustawiły się kolejki. Tańce integracyjne dawały dzieciom dużo frajdy. Jak co roku również kawiarenka cieszyła się powodzeniem. Można było ugasić pragnienie smacznym owocem i sokiem. Atmosfera festynu była wspaniała! Śmiech, humor i dobra zabawa to było to, o co nam chodziło. Było to udane spotkanie. Wszyscy choć trochę zapomnieli o pośpiechu, codziennych troskach biorąc udział w różnorodnych eksperymentach, grach samodzielnie skonstruowanych. Najlepszą nagrodą za nasz wysiłek był uśmiech na twarzach dzieci i rodziców.

 

info: Przedszkole Samorządowe nr 2

 

 

 

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2