7 lipca 2020 Cyryla, Estery, Metodego

Ciepło – gorący temat

dodał 2017-02-21
Ciepło – gorący temat

Ogrzewanie mieszkań i innych obiektów staje się gorącym tematem. U nas też tzw. niska emisja jest problemem. W sezonie grzewczym, przy bezwietrznej pogodzie dymy z kominów snują się po Starym Mieście i osiedlach domków jednorodzinnych. Do tego palimy czym popadnie, a ekogroszek wcale nie jest ekologiczny. Władze miasta próbują rozmawiać na temat alternatywnych sposobów ogrzewania (gaz), ale na razie bez skutku. W dniu dzisiejszym prowadzone będą rozmowy dotyczące ewentualnych inwestycji firmy Veolia Północ Sp. z o.o. Ciepłownia Pasłęk, która jest właścicielem obiektów po dawnym PEC. A może warto skorzystać z doświadczeń innych i stworzyć fundusz (pieniądze z UE) na dopłaty dla gospodarstw domowych wymieniających piece niskiej emisji. Przykładem może być tu Zakopane. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Hahahaha   2017-02-22

Jak zwykle nie przygotowany artykuł, EKOGROSZEK to nazwa handlowa. Dobrej jakości (nie jakieś tanie podróbki) ma zmniejszona liczbę siarczanów itp. .. W zastosowaniu z piecem retorowym redukuje liczbę spalin i efektywnie wykorzystuje powstałe ciepło do ogrzania kotła a nie komina. Wspomniana nazwa handlowa przez niektórych odnosi się do EKOnomiczny (mniej spalin, więcej ciepła, niższy koszt) a nie EKOlogiczny (zmniejszona liczba związków powstałych przy spalaniu -> mniejsza emisja spalin).


#Czytelnik   2017-02-22

Najwyższy czas robić porządek z piecami Będzie się nam zdrowo żyło . Panie burmistrzu wladze Morąga już dawno pomysł ten uruchomiły i podłańczają całe osiedla domków jednorodzinnych i wszystkim ten pomysł się podoba , a właściciele domków jednorodzinnych są zachwyceni tymi poczynaniami


#Mieszkanka   2017-02-22

Najgorzej zadymione jest miejsce pracy pewnego Pana mechanika przy torach,koło Piekarni Raszczyk,na ulicy Dworcowej. Jak chodzę na spacer z dziećmi,to aż dusi od tego dymu. Wydaje mi się,że tam palą opony,oleje i inne dziwne cuda. Ta sprawa powinna być zgłoszona gdzieś dalej,bo w taki sposób zatruwa się środowisko.


#Jan   2017-02-21

a moze tak jak pare gmin w polsce uczyc mieszkancow jak palic w piecach bez obrazy polecam strony czyste palenie. sam spraktykowałem i jestem bardzo zadowolony goraco polecam


#Roman   2017-02-21

Do podpis z końcówko IP 160: popieram Cię. P. Jerzyk nie powinien powoływać się na Zakopane. Górale tam mieszkający i kwatery nam wynajmujący, nadal talary (dudkami u nich zwanymi) wolą zbierać, niż wydawać na zbytki. Burmistrz nadal nie rezygnuje z opłaty środowiskowej za zdrowe powietrze. A ilość zanieczyszczeń tysiąckrotnie przekracza Wasz poziom, w Pasłęku.


#Ktoś inny   2017-02-21

Ja pale ekogroszkiem i dymu u mnie z komina nie widać. Sąsiedzi dymu nie widzą i nieraz mnie pytali, czy z rodziną to pod kocami siedzimy, bo nie palę w piecu. Spalam przez pół roku około3 ton tegoż paliwa, a wcześniej węgla nawet 5 ton no to chyba jest w tym jakieś eko.


#Jak to robią inni   2017-02-21

Miasto Rybnik ma program dopłat, gdy zmienia się źródło ciepła w budynku na ekologiczne lub przyłącza do sieci ciepłowniczej. Można dostać zwrot 50 proc. wydatków, ale maksymalnie 7 tys. zł w przypadku osób fizycznych i 2 tys. zł na mieszkanie w przypadku wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. * za onet.pl


#Jak to robią inni   2017-02-21

W Krakowie wykonanie przyłącza bierze na siebie MPEC. Właściciel budynku musi jednak wykonać instalację wewnętrzną. Tak jak w Rybniku może jednak starać się o dofinansowanie. A co więcej Kraków zapewnia wsparcie także po inwestycji. Osoby, które spełniają kryteria pomocy społecznej, mogą dostać zwrot kwoty o jaką wzrosły ich rachunki po zmianie źródła ogrzewania.- * za onet.pl


#Podpis   2017-02-21

A czy sieć miejska/?/ ma moce by nowych odbiorców podłączyć?


#Wyborca   2017-02-21

Tak, tak, fundusze unijne to zostaną przejedzone. Jesteśmy jednym z najbiedniejszych powiatów w Polsce (314 miejsce na 380), a proponowane alternatywne sposoby ogrzewania nie są tanie.Kolejny gorący temat żeby ludzi grillować.


#Osły   2017-02-21

Z daleka od tego gazu precz z gazem gaz jeszcze bardziej jest niebezpieczny o czym tu gadać i pisać .


#Spin   2017-02-21

Obniżyć koszta podłączenia się do sieci miejskiej.


#Oczadziały   2017-02-21

Nie tylko biedni oraz nieodpowiedzialni lokatorzy zanieczyszczają powietrze w naszym mieście. W samym centrum Spółdzielnia Mleczarska, baza PKS i Gminna Spółdzielnia spalają różne rzeczy w archaicznych piecach. Gryzące dymy snują się po Piłsudskiego, Bankowej, Kopernika w zależności od wiatru. Panie i panowie prezesi, podłączcie się do sieci miejskiej! Będzie nam wszystkim lżej!


#Blerwek   2017-02-21

Pytam się kto pozwala sprzedawać gorszej jakości węgiel w POLSCEod tego trzeba zaczącć


#ReMasterdM   2017-02-21

Dopłata do nowoczesnych pieców jest nieopłacalna - taki najtańszy piec po 3 do 5 lat nadaje się na złom . Ważniejszym parametrem jest jakość węgla w naszym rejonie. Zawsze przed seonem grzewczym kupuję po 50 kg każdego węgla który jest w Pasłęckich składach i oceniam jego przydatność - zdecydowana większość to są kpiny - WCALE nie trzeba palić śmieciami, aby zasnuć okolicę brunatnym śmierdzącym dymem, a przewód kominowy grubą warstwą smoły!


#Podpis   2017-02-21

No i porównał Zakopane do Pasłęka normalnie poeta lub gwiazdor?


#Rafcio   2017-02-21

Tzw. Niska emisja to niech się zajmie Straż Miejska i zacznie karać mandatami tych którzy śmieciami próbują ogrzać swoje domymieszkania. Dym, zwłaszcza ten gesty, duszacy widać i czuć, można szybko ustalić z którego to komina zasuwa. My też nie bójmy się zadzwonić np. Na policje gdy widzimy jak sąsiad pali śmieciami. Patrol przekażę sprawę dzielnicowemu a On razem ze Strażą Miejska zajmą się palaczem. Ludzie czują się bezkarni jak nikt nie reaguje.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności