20 października 2019 Ireny, Kleopatry, Jana

Ciepło – gorący temat

dodał 2017-02-21
Ciepło – gorący temat

Ogrzewanie mieszkań i innych obiektów staje się gorącym tematem. U nas też tzw. niska emisja jest problemem. W sezonie grzewczym, przy bezwietrznej pogodzie dymy z kominów snują się po Starym Mieście i osiedlach domków jednorodzinnych. Do tego palimy czym popadnie, a ekogroszek wcale nie jest ekologiczny. Władze miasta próbują rozmawiać na temat alternatywnych sposobów ogrzewania (gaz), ale na razie bez skutku. W dniu dzisiejszym prowadzone będą rozmowy dotyczące ewentualnych inwestycji firmy Veolia Północ Sp. z o.o. Ciepłownia Pasłęk, która jest właścicielem obiektów po dawnym PEC. A może warto skorzystać z doświadczeń innych i stworzyć fundusz (pieniądze z UE) na dopłaty dla gospodarstw domowych wymieniających piece niskiej emisji. Przykładem może być tu Zakopane. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Hahahaha   2017-02-22

Jak zwykle nie przygotowany artykuł, EKOGROSZEK to nazwa handlowa. Dobrej jakości (nie jakieś tanie podróbki) ma zmniejszona liczbę siarczanów itp. .. W zastosowaniu z piecem retorowym redukuje liczbę spalin i efektywnie wykorzystuje powstałe ciepło do ogrzania kotła a nie komina. Wspomniana nazwa handlowa przez niektórych odnosi się do EKOnomiczny (mniej spalin, więcej ciepła, niższy koszt) a nie EKOlogiczny (zmniejszona liczba związków powstałych przy spalaniu -> mniejsza emisja spalin).


#Czytelnik   2017-02-22

Najwyższy czas robić porządek z piecami Będzie się nam zdrowo żyło . Panie burmistrzu wladze Morąga już dawno pomysł ten uruchomiły i podłańczają całe osiedla domków jednorodzinnych i wszystkim ten pomysł się podoba , a właściciele domków jednorodzinnych są zachwyceni tymi poczynaniami


#Mieszkanka   2017-02-22

Najgorzej zadymione jest miejsce pracy pewnego Pana mechanika przy torach,koło Piekarni Raszczyk,na ulicy Dworcowej. Jak chodzę na spacer z dziećmi,to aż dusi od tego dymu. Wydaje mi się,że tam palą opony,oleje i inne dziwne cuda. Ta sprawa powinna być zgłoszona gdzieś dalej,bo w taki sposób zatruwa się środowisko.


#Jan   2017-02-21

a moze tak jak pare gmin w polsce uczyc mieszkancow jak palic w piecach bez obrazy polecam strony czyste palenie. sam spraktykowałem i jestem bardzo zadowolony goraco polecam


#Roman   2017-02-21

Do podpis z końcówko IP 160: popieram Cię. P. Jerzyk nie powinien powoływać się na Zakopane. Górale tam mieszkający i kwatery nam wynajmujący, nadal talary (dudkami u nich zwanymi) wolą zbierać, niż wydawać na zbytki. Burmistrz nadal nie rezygnuje z opłaty środowiskowej za zdrowe powietrze. A ilość zanieczyszczeń tysiąckrotnie przekracza Wasz poziom, w Pasłęku.


#Ktoś inny   2017-02-21

Ja pale ekogroszkiem i dymu u mnie z komina nie widać. Sąsiedzi dymu nie widzą i nieraz mnie pytali, czy z rodziną to pod kocami siedzimy, bo nie palę w piecu. Spalam przez pół roku około3 ton tegoż paliwa, a wcześniej węgla nawet 5 ton no to chyba jest w tym jakieś eko.


#Jak to robią inni   2017-02-21

Miasto Rybnik ma program dopłat, gdy zmienia się źródło ciepła w budynku na ekologiczne lub przyłącza do sieci ciepłowniczej. Można dostać zwrot 50 proc. wydatków, ale maksymalnie 7 tys. zł w przypadku osób fizycznych i 2 tys. zł na mieszkanie w przypadku wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. * za onet.pl


#Jak to robią inni   2017-02-21

W Krakowie wykonanie przyłącza bierze na siebie MPEC. Właściciel budynku musi jednak wykonać instalację wewnętrzną. Tak jak w Rybniku może jednak starać się o dofinansowanie. A co więcej Kraków zapewnia wsparcie także po inwestycji. Osoby, które spełniają kryteria pomocy społecznej, mogą dostać zwrot kwoty o jaką wzrosły ich rachunki po zmianie źródła ogrzewania.- * za onet.pl


#Podpis   2017-02-21

A czy sieć miejska/?/ ma moce by nowych odbiorców podłączyć?


#Wyborca   2017-02-21

Tak, tak, fundusze unijne to zostaną przejedzone. Jesteśmy jednym z najbiedniejszych powiatów w Polsce (314 miejsce na 380), a proponowane alternatywne sposoby ogrzewania nie są tanie.Kolejny gorący temat żeby ludzi grillować.


#Osły   2017-02-21

Z daleka od tego gazu precz z gazem gaz jeszcze bardziej jest niebezpieczny o czym tu gadać i pisać .


#Spin   2017-02-21

Obniżyć koszta podłączenia się do sieci miejskiej.


#Oczadziały   2017-02-21

Nie tylko biedni oraz nieodpowiedzialni lokatorzy zanieczyszczają powietrze w naszym mieście. W samym centrum Spółdzielnia Mleczarska, baza PKS i Gminna Spółdzielnia spalają różne rzeczy w archaicznych piecach. Gryzące dymy snują się po Piłsudskiego, Bankowej, Kopernika w zależności od wiatru. Panie i panowie prezesi, podłączcie się do sieci miejskiej! Będzie nam wszystkim lżej!


#Blerwek   2017-02-21

Pytam się kto pozwala sprzedawać gorszej jakości węgiel w POLSCEod tego trzeba zaczącć


#ReMasterdM   2017-02-21

Dopłata do nowoczesnych pieców jest nieopłacalna - taki najtańszy piec po 3 do 5 lat nadaje się na złom . Ważniejszym parametrem jest jakość węgla w naszym rejonie. Zawsze przed seonem grzewczym kupuję po 50 kg każdego węgla który jest w Pasłęckich składach i oceniam jego przydatność - zdecydowana większość to są kpiny - WCALE nie trzeba palić śmieciami, aby zasnuć okolicę brunatnym śmierdzącym dymem, a przewód kominowy grubą warstwą smoły!


#Podpis   2017-02-21

No i porównał Zakopane do Pasłęka normalnie poeta lub gwiazdor?


#Rafcio   2017-02-21

Tzw. Niska emisja to niech się zajmie Straż Miejska i zacznie karać mandatami tych którzy śmieciami próbują ogrzać swoje domymieszkania. Dym, zwłaszcza ten gesty, duszacy widać i czuć, można szybko ustalić z którego to komina zasuwa. My też nie bójmy się zadzwonić np. Na policje gdy widzimy jak sąsiad pali śmieciami. Patrol przekażę sprawę dzielnicowemu a On razem ze Strażą Miejska zajmą się palaczem. Ludzie czują się bezkarni jak nikt nie reaguje.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Październikowe Grand Prix Zakrzewka II

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 06:30 

Uwaga wędkarze. Październikowe zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się 20...


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...