7 lipca 2020 Cyryla, Estery, Metodego

Daleki koniec niskiej emisji

dodał 2017-04-17
Daleki koniec niskiej emisji

Trwają rozmowy na temat inwestycji ciepłowniczych w Pasłęku. Przedsiębiorstwo będące właścicielem kotłowni znajdującej się przy Osiedlu Ogrodowa nie kwapi się do nowych inwestycji. Tłumaczeniem jest brak mocy, albo trudności z przyłączem do istniejącej sieci. Przerabiałem to zresztą na własnej skórze i zdecydowałem się na inne źródło ciepła. Do rozwoju namawia właścicieli firmy burmistrz Pasłęka. Ewentualne inwestycje ciepłownicze muszą uwzględniać m.in. rejon ul Zwycięstwa, Stare Miasto i Osiedle Północ. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#OKO   2017-04-18

Rozumiem że to oczywisty koszt ale reasumując zamiast zainwestować w OC - wydano kasę na plac zabaw ,rozumiem że taki plac jest potrzebny ale trzeba patrzeć na sprawy priorytetowe i naglące dla miasta,samo to że kiedyś dojdzie do takiej sytuacji nasze władze dawno wiedziały.


#Roman   2017-04-17

Dodam: Moje dwa etapy proponowane to: Od Zamku na południe, łącznie z Wojska Polskiego i Osińskiego, II etap zaś, wszystko, co na północ. Dwa etapy taniej wyjdą, niż dzielenie ich na wiele, po dwie ulice np. Kolejność wykopków i ich terminy, z policją trzeba uzgodnić, by ruchu nie tamować zbytnio. Przed wyb. sam pieniądze można szybciej zyskać. Wedle mnie oba etapy powinny być wykonane w ciągu max 5 lat. Sięgajmy tam, gdzie wzrok nie sięga, jak nasz wieszcz pisał.


#Roman   2017-04-17

Czy Wasz burmistrz, lub Rada Miejska, a może wspólnie i w porozumieniu z p. wice Sadowskim wystąpili do Ministerstwa o dofinansowanie z funduszy państwowych, europejskich, województwa i starostwa na sfinansowanie normalnego c.o. dla całego miasta, z podziałem na etapy? Nigdzie tego nie doczytałem. A polskie fundusze eko nadal nie są w pełni wykorzystywane. Niestety, lecz mieszkańcy Waszego M. musieliby się dołożyć, płacąc np. 500 zł rocznie od każdego mieszkania, rocznie. Lecz, ile oszczędności?


#Wcale nie zdziwiony   2017-04-17

Sprzedawali wszystko w całej Polsce, to Pasłęk nie chciał wyjść na moherowych zacofańców.


#Zdziwiony   2017-04-17

Teraz namowa do rozwoju????Trzeba było nie sprzedawać PEC-u tylko zainwestować w ciepłownię.


#Bankowa   2017-04-17

B.sceptyczny jestem do możliwości >zmuszenia< francuskiej spółki do czegokolwiek. Jedynie druga konkurująca ciepłownia ma szanse przyspieszyć potrzebne zmiany w Pasłęku.


#Stare miasto   2017-04-17

Bardzo dobry pomysł i o to własnie chodzi że weszliśmy do UNI więc musimy się dostosować do praw unijnych a nie stać w miejscu i biadolić.Na zachodzie już od dawna nikt nie stosuje węgla to nie dopuszczalne a u nas jakby czas stanął w miejscu ,wiecznie komuś coś nie pasuje,zawsze widzą jakiś wyolbrzymiony problem.Czekamy zatem Panie Burmistrzu na poważną i słuszną decyzję.


#Mieszkaniec północy   2017-04-17

Panie burmistrzu dobry pomysł proszę wręcz zmusić towarzystwo z Przedsiębiorstwa ciepłowniczego i tego tematu nie popuścić bo mieszkańcy czekają na tą inwestycję


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności