20 października 2019 Ireny, Kleopatry, Jana

Daleki koniec niskiej emisji

dodał 2017-04-17
Daleki koniec niskiej emisji

Trwają rozmowy na temat inwestycji ciepłowniczych w Pasłęku. Przedsiębiorstwo będące właścicielem kotłowni znajdującej się przy Osiedlu Ogrodowa nie kwapi się do nowych inwestycji. Tłumaczeniem jest brak mocy, albo trudności z przyłączem do istniejącej sieci. Przerabiałem to zresztą na własnej skórze i zdecydowałem się na inne źródło ciepła. Do rozwoju namawia właścicieli firmy burmistrz Pasłęka. Ewentualne inwestycje ciepłownicze muszą uwzględniać m.in. rejon ul Zwycięstwa, Stare Miasto i Osiedle Północ. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#OKO   2017-04-18

Rozumiem że to oczywisty koszt ale reasumując zamiast zainwestować w OC - wydano kasę na plac zabaw ,rozumiem że taki plac jest potrzebny ale trzeba patrzeć na sprawy priorytetowe i naglące dla miasta,samo to że kiedyś dojdzie do takiej sytuacji nasze władze dawno wiedziały.


#Roman   2017-04-17

Dodam: Moje dwa etapy proponowane to: Od Zamku na południe, łącznie z Wojska Polskiego i Osińskiego, II etap zaś, wszystko, co na północ. Dwa etapy taniej wyjdą, niż dzielenie ich na wiele, po dwie ulice np. Kolejność wykopków i ich terminy, z policją trzeba uzgodnić, by ruchu nie tamować zbytnio. Przed wyb. sam pieniądze można szybciej zyskać. Wedle mnie oba etapy powinny być wykonane w ciągu max 5 lat. Sięgajmy tam, gdzie wzrok nie sięga, jak nasz wieszcz pisał.


#Roman   2017-04-17

Czy Wasz burmistrz, lub Rada Miejska, a może wspólnie i w porozumieniu z p. wice Sadowskim wystąpili do Ministerstwa o dofinansowanie z funduszy państwowych, europejskich, województwa i starostwa na sfinansowanie normalnego c.o. dla całego miasta, z podziałem na etapy? Nigdzie tego nie doczytałem. A polskie fundusze eko nadal nie są w pełni wykorzystywane. Niestety, lecz mieszkańcy Waszego M. musieliby się dołożyć, płacąc np. 500 zł rocznie od każdego mieszkania, rocznie. Lecz, ile oszczędności?


#Wcale nie zdziwiony   2017-04-17

Sprzedawali wszystko w całej Polsce, to Pasłęk nie chciał wyjść na moherowych zacofańców.


#Zdziwiony   2017-04-17

Teraz namowa do rozwoju????Trzeba było nie sprzedawać PEC-u tylko zainwestować w ciepłownię.


#Bankowa   2017-04-17

B.sceptyczny jestem do możliwości >zmuszenia< francuskiej spółki do czegokolwiek. Jedynie druga konkurująca ciepłownia ma szanse przyspieszyć potrzebne zmiany w Pasłęku.


#Stare miasto   2017-04-17

Bardzo dobry pomysł i o to własnie chodzi że weszliśmy do UNI więc musimy się dostosować do praw unijnych a nie stać w miejscu i biadolić.Na zachodzie już od dawna nikt nie stosuje węgla to nie dopuszczalne a u nas jakby czas stanął w miejscu ,wiecznie komuś coś nie pasuje,zawsze widzą jakiś wyolbrzymiony problem.Czekamy zatem Panie Burmistrzu na poważną i słuszną decyzję.


#Mieszkaniec północy   2017-04-17

Panie burmistrzu dobry pomysł proszę wręcz zmusić towarzystwo z Przedsiębiorstwa ciepłowniczego i tego tematu nie popuścić bo mieszkańcy czekają na tą inwestycję


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Październikowe Grand Prix Zakrzewka II

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 06:30 

Uwaga wędkarze. Październikowe zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się 20...


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...