15 sierpnia 2020 Napoleona, Stelii

Dług w Urzędzie Skarbowym - jakie są sposoby na jego spłatę?

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-06-24
Dług w Urzędzie Skarbowym - jakie są sposoby na jego spłatę?

 

Lista konsekwencji za ług w Urzędzie Skarbowym jest długa. Nie tylko skreśla Cię z możliwości zaciągnięcia kredyt, ale wpływa niekorzystnie na płynność finansową Twojej firmy. Co robić w takiej sytuacji?  Jakie są sposoby na spłatę zadłużenia w Urzędzie Skarbowym? Czy warto wziąć kredyt na spłatę US?

Co mi grozi za nieuregulowanie zobowiązań w Urzędzie Skarbowym?

Zadłużenie w Urzędzie Skarbowym, to problem, który dotyka wielu polskich przedsiębiorców. Niestety brak wywiązania się z obowiązku, jakim jest płacenie podatków, wiąże się z wieloma dotkliwymi dla firmy konsekwencjami. Przedsiębiorca musi liczyć się przede wszystkim z zapłatą w postaci odsetek karnych, które rosną z każdym dniem zwłoki.

Ponadto, Kodeks Karny przewiduje kary, które nakładają na właściciela firmy sądy albo urzędnicy skarbowi. Jeśli podatek nie zostanie uiszczony w terminie, przedsiębiorca w pierwszej kolejności dostanie wezwanie do zapłaty. Brak uregulowania długu, skutkuje wszczęciem postępowania egzekucyjnego. W rezultacie następuje zablokowanie rachunku bankowego. Natomiast dłużnik ponosi wszystkim koszty, związane z przeprowadzeniem egzekucji.

Co więcej, oprócz strat finansowych, przedsiębiorca może zapomnieć o dotacjach czy zięciu kredytu w banku. Banki wymagają m.in. zaświadczenia o niezaleganiu, zarówno w ZUS, jak i US. Jakiekolwiek zaległości w jednej z tych instytucji sprawiają, że informacja trafia do Biura Informacji Gospodarczej (BIG),  Krajowego rejestru Długów  (KRD) oraz Biura Informacji Kredytowej (BIK).

Jakie są sposoby na spłatę długu w Urzędzie Skarbowym?

Dług w Urzędzie Skarbowym to zjawisko dość powszechne wśród polskich przedsiębiorcą. Jeśli Tobie zdarzyło się zadłużyć, nie martw się. Istnieje kilka sposobów na jego spłatę. Urząd Skarbowy daje kilka możliwości:

1. Umorzenie długu częściowo lub w całości

Jeżeli chcesz umorzyć dług, musisz spełnić warunki. Następnie złożyć wniosek, w którym uargumentujesz powstanie zaległości. Dobrze, abyś udokumentował sytuację finansową swojej firmy

2. Odroczenie spłaty zadłużenia

US umożliwia również odroczenie spłaty zadłużenia: spłaty podatku, zaległości podatkowych z odsetkami za zwłokę oraz odsetek od nieuregulowanych zaliczek. Polega ono na przesunięciu uregulowania należności na termin, który będzie dogodny dla Ciebie. Aby skorzystać z tego rozwiązania, musisz złożyć wniosek. Jeśli spełnisz wszystkie wymagania, to Urząd pozytywnie rozpatrzy wniosek.

3. Rozłożenie długu na raty

Kolejna opcja to rozłożenie długu na raty, które należy spłacić w określonym terminie. W tej sytuacji również należy złożyć wniosek i spełnić wymagania, jakie stawia Urząd Skarbowy.

Kredyt na spłatę US – czy to się opłaca?

Jeśli odłożenie spłaty zadłużenia, umorzenie czy rozłożone ługu na raty jest niemożliwe, rozważ kredyt na spłatę US. To atrakcyjne wsparcie finansowe, które z roku na rok zyskuje na popularności. Taka oferta dostępna jest m.in. w instytucjach pozabankowych. W przeciwieństwie do banków firmy pożyczkowe mają mało restrykcyjne wymagania i cechują się uproszczoną procedurą. Dzięki temu wszelkie formalności są ograniczone do minimum. Ponadto kredyt na spłatę US niesie za sobą wiele korzyści:

- Pozwala zaciągnąć zobowiązanie  w kwocie równej zadłużeniu,

- Ma długi okres kredytowania, co pozwala odbudować płynność finansową,

- Weryfikacja wniosku jest szybka, tak samo jak wydanie decyzji,

- Gotówka przelewana jest na konto nawet na drugi dzień,

- Warunki umowy są elastyczne i dopasowane do możliwości i potrzeb kredytobiorcy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.splatachwilowek.pl/splata-zus-us/


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności