Dotacje dla parafii

dodał 2019-07-09
Dotacje dla parafii

Wczoraj burmistrz Pasłęka podpisał umowę z parafią św. Józefa na dofinansowanie prac remontowych w kościele pw. Piotra i Pawła w Mariance. Kwota dotacji wynosi 35 tys. złotych. Warto dodać, że gmina udziela pomocy po raz dziesiąty.

W dniu dzisiejszym podpisana zostanie umowa na sfinansowanie remontu cerkwi greckokatolickiej przy ul. Hrynyka. Parafia otrzyma 20 tys. złotych na naprawę tynków i remont drzwi zewnętrznych.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Tron i ołtarz   2019-07-09

Ile za to mona wymalować czynszowych klatek schodowych, poprawić drzwi wejściowe, dachy czy kominy?


#Czynsz#Tron i ołtarz  2019-07-10

Tu przyznaje całkowita rację, czynszowe klatki schodowe są w opłakanym stanie nie malowane od lat bo brak funduszy jak powiadaja władze a wystarczy trochę chęci i kubeł farby. Nie można się doprosic to wstyd bo mieszkańcy też płacą czynsze i im to się należy jak psu micha.


#Blokres#Czynsz  2019-07-10

zrzuć się z sąsiadami na puszkę farby i pomaluj. My tak zrobiliśmy. żaden to problem. Nie ma co czekać i narzekać. Sprawdź też dokładnie na co czynsz idzie, bo jak jest mało pieniędzy to wiadomo ze robi się najpierw to co najpilniejsze. Malowanie to nie jest pierwsza potrzeba


#Obserwator#Blokres  2019-07-13

O to, to. Ludzie zostali tak wytresowani, że do głowy im nie przychodzi, że drobniejsze niedogodności można usunąć we własnym zakresie, przez skrzyknięcie się i zrobienie co trzeba. Całkowicie zatracili własną inicjatywę i zapominają, ze czasem ruszenie własnego tyłka szybciej da efekty niż wieloletnie użeranie się z zaskorupiałymi urzędasami.


#Stróż   2019-07-13

Brawo o zabytki trzeba dbać skoro jest na to fundusz. Ktoś niżej pisze o klatkach schodowych. Wspólnoty i spółdzielnie mają fundusz. Zajżeć do kasy kupić farby i malować. Miłego dnia


#Dew   2019-07-10

do polaka jaki moskwicin moskal gamadelto


#Polak przesiedleniec#Dew  2019-07-10

A klasyków Ty czytawszy?


#Konserwator zabytków   2019-07-10

Udzielona pomoc finansowa na remont kościoła to nie pomoc dla parafii czy księdza lecz realizacja ustawowego zadania własnego gminy o charakterze obowiązkowym, wynikającego z ustawy o ochronie zabytków. Gmina ma obowiązek partycypować w kosztach ochrony zabytków położonych na terenie danej gminy, szczególnie tych najcenniejszych, do których należą budowle sakralne.


#Łoboże   2019-07-10

Do ,,Proste-go,,.Oczywiście,że mi żal gardło ściska o starszych ludzi,na których żeruje niby facet w sukience z Torunia.


#Łoboże   2019-07-09

Szału nie ma.A babcie w berecikach uzbierają 5 baniek dla ojczulka z Torunia na samochód transmisyjny.


#Proste#Łoboże  2019-07-09

Żal ściska?


#Pan na zagrodzie#Łoboże  2019-07-09

Dla ojczulka, co dziesięć przykazań , papieża, kardynałów, biskupów ma w „ szerokim poważaniu”, no tym ostatnim czasami pozwoli się w rękę pocałować


#Polak   2019-07-09

Polak katolik - kiedyś to brzmiało dumnie, kiedy Moskwicin siłą chciał złamać katolicyzm w Polsce. A i dziś nie ma się czego wstydzić swojej polskości i katolicyzmu na przekór zboczeńskiej zarazie, która chce nam te dwie świętości zohydzić. Na szczęście do naszej gminy jeszcze ta zaraza nie dotarła i oby było tak dalej.


#Ja#Polak  2019-07-09

Irek P. to ty? Poglądy i styl pisania ten sam


#Polak   2019-07-09

I bardzo dobrze. Dziesięć przykazań to od wieków busola, wg. której ludzie korygowali swój kurs życiowy. Dzisiejsze dewiacyjne "busole" prowadzą ludzi na niebezpieczne drogi, prowadzące do zatraty jednostek i narodów. Datki na remonty świątyń, to nie są stracone pieniądze. Stracone pieniądze to wydatki na narkotyki, dopalacze, alkohol i tytoń. Na te dwie ostatnie pozycję trochę mniej ale też.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności