21 maja 2022 Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Reklama Heops

Dotacje na wyminę źródła ciepła

dodał Tydzień temu, 2022-05-14
Dotacje na wyminę źródła ciepła

13 maja 2022 r. w gabinecie Burmistrza Pasłęka podpisano umowy o udzielenie dotacji celowej z Budżetu Gminy Pasłęk na dofinansowanie inwestycji służących ochronie powietrza, polegających na trwałej zmianie ogrzewania na proekologiczne. Beneficjenci dotacji gminnej obecni na spotkaniu zdecydowali się na wymianę starych źródeł ciepła na kotły pelletowe oraz podłączenie do sieci ciepłowniczej.

Zasady udzielania dotacji celowej z Budżetu Gminy Pasłęk na wymianę kotłów zostały określone w Uchwale nr IV/35/21 Rady Miejskiej w Pasłęku z dnia 30 czerwca 2021 r. W Budżecie Gminy Pasłęk zabezpieczono na ten cel kwotę 200 000,00 zł, a kwoty dotacji możliwe do uzyskania przez jednego Beneficjenta wynoszą do 50% udokumentowanych kosztów, przy czym na inwestycję w budynku jednorodzinnym lub w budynku z jednym lokalem użytkowym może być udzielona dotacja w wysokości 4 000,00 zł, a na inwestycję związaną ze zmianą ogrzewania dla więcej niż jednego mieszkania lub lokalu użytkowego - 6 000,00 zł.

W tegorocznym naborze wniosków, który trwał od 10 stycznia do 30 kwietnia do Burmistrza Pasłęka wpłynęło 30 wniosków w sprawie udzielenia dotacji celowej na wymianę źródła ciepła. Wnioskodawcy zdecydowali się na wymianę swoich starych kotłów na: kotły pelletowe (25 wniosków), podłączenie do sieci ciepłowniczej (3 wnioski), 1 wniosek dotyczył wymiany kotła na kocioł gazowy oraz 1 na podłączenie do sieci gazowej.

Dotacja gminna jest jednym z narzędzi walki z niską emisją na terenie miasta i gminy Pasłęk. Działania Burmistrza Pasłęka na rzecz poprawy jakości powietrza w mieście i gminie Pasłęk związane są z realizacją Programu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Pasłęk oraz Programu Ochrony Powietrza dla strefy warmińsko – mazurskiej.

info. umig

0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :amur

Komentarze

 • leśnik amator
   4 dni temu, 2022-05-17

  Drzewa jak człowiek mają kiedyś swój kres i trzeba je usunąć. Awantura jest dopiero wtedy jak komuś konar spadnie na głowę lub samochód. Trzeba też prowadzić właściwą gospodarkę. Zdecydowana większość usuwanych drzew jet chora.

  pytam
   4 dni temu, 2022-05-17

  Jak ma jp walczyć o ginące w naszym mieście drzewa, skoro wiele razy na swoim portalu "tłumaczył" ludziom, że wycinki i obrzynki są jak najbardziej potrzebne? Nie pamiętajcie przerzedzania z drzew Parku Ekologicznego?

  • janusz pytam
    4 dni temu, 2022-05-17

   Sami fachowcy się tu wypowiadają. Coroczne wichury więcej drzew wywracają niż się wycina. Prawdziwej gospodarki leśnej nie ma od lat. Kto pozwolił np. na sadzenie w Parku topoli? Jedno wiem na 100 %, co roku coś się w parku sadzi. Widziałem na własne oczy.

  • Raczej pytam
    4 dni temu, 2022-05-17

   Nie przerzedzenie Parku Ekologicznego, tylko zamienienie lasku w krzaczowisko, całkowite zniszczenie dróg leśnych oraz zdemolowanie drogi wzdłuż kanału młyńskiego oraz ścieżki spacerowej na jej górnym brzegu, zamienienie zbocz w klonów-krzaczowisko, zniszczenie zbocza widokowego, na panoramę Pasłęka.

  Przyjezdna
   4 dni temu, 2022-05-16

  Jeszcze niedawno Pasłęk był zielonym, pięknym miastem. Teraz jest smutno i przykro patrzeć jak giną drzewa. Temat dla Redakcji Gazety jakoś nie jest ważny. Kilkukrotnie pisali o tym czytelnicy. Może jednak warto byłoby się zająć sprawą.

  jagga
   5 dni temu, 2022-05-16

  A czy masowe wycinanie drzew z terenu naszego miasta ma również poprawić jakoś powietrza w Pasłęku? Moze ja czegoś sie nie douczylam, moze drzewa zabieraja czysty tlen z powietrza???? Fakt faktem miasto wyglada tragicznie jak wielkie klepisko. Ostanio nawet czepili sie drzew na parkingu przy osrodku zdrowia.... Panie burmistrzu czy pan w ogole wie co sie u nas wyrabia czy zajety Pan jest wyłacznie rozdawaniem nagrod i dyplomow???

  • Nick jagga
    5 dni temu, 2022-05-16

   Wiele osób już zwracało na to uwagę w komentarzach, może bu pan o tym napisał JP?

kocham jarka
Żwirownia 1140 px