8 lipca 2020 Edgara, Elzbiety, Eugeniusza

Dożynki gminne

dodał 2019-09-16
Dożynki gminne

Tegoroczne dożynki gminne odbyły się w Zielonce Pasłęckiej. Główne obchody poprzedziła Msza święta celebrowana przez ekscelencję ks. biskupa Józefa Wysockiego. Po odprawionej mszy wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście korowodem przemaszerowali na plac parafialny gdzie odbyły się główne uroczystości. Starostami dożynek było małżeństwo Paulina i Paweł Giers z Majek. Państwo Giers przekazali symboliczny bochenek chleba na ręce gospodarza dożynek burmistrza Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego i proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Zielonce Pasłęckiej ks. dr Karola Dąbrowskiego. Konkurs na najładniejszy wieniec wygrało sołectwo Nowe Kusy, drugie miejsce zajęło sołectwo Rzeczna, a trzecie Zielony Grąd. W programie artystycznym na scenie można było zobaczyć występ zespołów Coolturalni z Godkowa, zespołu Pasłęczanie, Kapeli Sztama i na koniec gwiazdę grupę No Problem.

m

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Mieszkaniec Zielonki   2019-09-17

Dożynki z Zielonce ze wspaniałymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.Pozdrawiam.


#Marek Chrapan   2019-09-17

Vipy były, a autor nie napisał o :najważniejszym" - ceremonii uznania dla państwa Święcikowskich przeprowadzonej przez biskupa podczas Św. Mszy. Stojąc na końcu nie dosłyszałem za jakie zasługi dla Kościoła, ale zauważyłem, że pani Święcikowska albo nie pretendowała do wyróżnienia albo pan Burmistrz tylko sobie przypisywał wyróżnienie wyskakując do Biskupa sam i dopiero księża przywołali panią Święcikowską.


#Jak ja nienawidzę idiotów w wieku geriatrycznym#Marek Chrapan  2019-09-17

Po pierwsze to nawet wychowanku komuny nie znasz nazwisk osób o których piszesz a jeśli znasz i je celowo przekręcasz to znaczy, że twoja małość sięgnęła goowna. A po drugie to co protoplasta dawnego ustroju i obrońca Gomułki robi w kościele w tylnych ławkach Zostały stare przyzwyczajenia.


#Oldcopper#Jak ja nienawidzę idiotów w wieku geriatrycznym  2019-09-17

Doczekasz się i ty wieku geriatrycznego oraz demencji lub alzheimera


#Jadzia   2019-09-16

A gdzie vipy z pisuaru i platformy?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności