19 września 2021 Januarego, Konstancji, Teodora
Reklama Heops

Dożynki w Mariance

dodał 5 dni temu, 2021-09-14
Dożynki w Mariance

W niedzielny poranek, 12 września 2021 roku w Mariance odbyły się doroczne dożynki zorganizowane przez Sołtys Sołectwa Panią Justynę Stando wraz z Radą Sołecką w skład której wchodzą: Pani Małgorzata Karczewska, Pani Alicja Przewoźniczuk i Pan Dariusz Skowronek, przy współudziale sołectw z Marianki, Aniołowa, Borzynowa, Zielonego Grądu i Leszczyny. Doroczne bogato przystrojone i pachnące bochny chleba starostowie dożynek oraz Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski wnieśli do kościoła św. Piotra i Pawła w asyście celebrującego mszę świętą księdza dra. Andrzeja Kłódkę i złożyli na ołtarzu. Celebrujący mszę świętą podkreślał rolę dziękczynienia Bogu za tegoroczne plony. Podziękował rolnikom i ich rodzinom za codzienny trud pracy rolnika, jego poświęcenie, aby na naszym stole nikomu, nigdy nie zabrakło chleba powszedniego.

Po mszy świętej odbył się poczęstunek przygotowany przez gościnnych mieszkańców Marianki.

Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa Rady Miejskiej w Pasłęku Pan Zbigniew Cieśla podziękowali pani sołtys Justynie Stando i Radzie Sołeckiej oraz sołtysom i starostom dożynek za przygotowanie uroczystości dożynkowych.

info. wł.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zakrzewko

Komentarze

 • były mieszkaniec
   4 dni temu, 2021-09-15

  Nie mieszkam już kilka lat w Mariance ale widzę żę wieś się zmienia na lepsze. Jakie piękne rzeżby tam są. Chyba trzeba się będzie wybrać i zwiedzić

  • sasiad były mieszkaniec
    3 dni temu, 2021-09-15

   Dużo młodzieży z roku na rok widzę :)

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2