12 lipca 2020 Jana, Brunona, Bonifacego

Dzień Edukacji Narodowej

dodał 2019-10-13
Dzień Edukacji Narodowej

Od 1972 roku Dzień Edukacji Narodowej zwany na co dzień Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Święto ma związek z powstaniem Komisji Edukacji Narodowej w dniu 14 października 1773 roku.
Z okazji święta wszystkim nauczycielom, pracownikom administracyjnym i obsługi z pasłęckich szkół podstawowych i średnich składamy najlepsze życzenia.
Redakcja
 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Zgroza   2019-10-15

O kołczowa jak dobrze , że poszła na emeryturę .... nie dziekuję


#Belfer   2019-10-15

Poziom nauczania ? A poziom nauczania życia , szacunku do pracy , do innego człowieka , do zainteresowań , empatii ? dzisiaj to rzadkość u nauczycieli . Tępe nauczanie programu , nauczyciele też się nie buntują , że uczą masę niepotrzebnego materiału , zaśmiecają umysł swój i uczniów . Dość sytuacji przypodobania się dyrekcji czy tez rankingów itp itd czas na zmiany w szkolnictwie i to od podstaw .


#Xc   2019-10-13

Temat ewidentnie nie żre. Nawet Twoja sentymentalna łezka i konkretne nazwiska belfrów, Absolwentko , nie ciągną dyskusji. A rację masz na pewno w jednym. Męcząca jest ta dzisiejsza modła pisania o każdym wydarzeniu w którejś z pasłęckich szkół średnich. Nie stoi za tym wiele, a już nie wysoki poziom nauczania. Takie bicie piany i mentalność w stylu: mamo, chwalą nas.


#Absolwentka#Xc  2019-10-14

Temat "nie żre" ponieważ "żre" temat wyborów, a i tak będę mile wspominać nauczycieli z dawnych roczników, gdzie ich pasją było nauczanie i rozpoznawanie w uczniach licznych talentów. Wychowawcy byli pedagogami z najwyższej półki i nie był potrzebny etat w szkole pedagoga bądź psychologa. Szacun ogromny dla p. Paździora, śp. pani Mańko, śp. pana Dąbrowskiego od polskiego, śp. pani Pawelec, śp. pana Małucha i wielu innych, którzy umieli nauczyć i pomóc rodzicom w wychowywaniu ich latorośli. Proszę mi uwierzyć, że wielu rodzicom chętnie się wspomina te czasy


#Absolwentka   2019-10-13

Z łezką w oku wspominam nauczycieli z dawnych lat, którzy nie szczędzili swojego czasu i wiedzy uczniom. Dzisiaj czysty pęd programowy i korki, bo oni tłumaczą, a "uczniowie są winni że nie umieją". Paranoja! 2 SZKOŁY KOREPETYCJI w małym Pasłęku plus korki prywatnie. Dlaczego?...


#Kri#Absolwentka  2019-10-13

Dokładnie tylko rozpisują się jedna szkoła ,druga ...heh stare czasy i nauczyciele Panie Bania,Seroka,Łuka Pan Małek ciekawe czy tak łatwo i bezstresowo by było :)


#Hej#Kri  2019-10-13

E tam, wcale tak kiedyś super nie było, jakoś wybitnych absolwentów brak a tych średnio-wybitnych, to na palcach jednej ręki można policzyć


#Lola#Kri  2019-10-13

Że niby p. Bania byłą dobrą nauczycielką ? Uważam, że była beznadziejną polonistką, osobą o wąskich horyzontach, nieumiejącą wyjść poza szkolny program i zwyczajnie złośliwą. Za to doskonale wspominam p. Garnowską - prawdziwie otwarty umysł, olbrzymia wiedza oraz umiejętność i chęć dzielenia się nią .


#Kri#Lola  2019-10-13

Bardziej chodziło mi dyscyplinę w tamtych czasach itp.bo teraz tego nie ma


#Lola#Kri  2019-10-13

Z tym się w pełni zgadzam.


#Bezradny   2019-10-13

Kiedy strajk grona pedagogicznego ???


#Abc#Bezradny  2019-10-13

Wydaje się,że nie w najbliższym czasie.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności