3 marca 2021 Maryny, Kunegundy, Tycjana
Reklama Heops

Dzień pamięci

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-01-19
Dzień pamięci

Wczoraj po raz pierwszy na Warmii i Mazurach obchodzono Dzień Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów, który został ustanowiony przez Sejmik województwa warmińsko-mazurskiego, 26 maja 2020 r. Data 18 stycznia nie jest przypadkowa, 18 stycznia 1945 roku wyzwolono niemiecki obóz w Działdowie w którym przetrzymywano patriotów polskich, inteligencję, duchownych oraz jeńców wojennych kampanii wrześniowej. Pierwszymi jeńcami byli obrońcy twierdzy Modlin. Po wyzwoleniu w działdowskim obozie utworzono Obóz Nakazowo-Rozdzielczy NKWD Ludowego Komisariatu Spraw Wewnętrznych. W obozie znaleźli się żołnierze AK, ludzie niezgadzający się z okupacja sowiecką. Pasłęckie Obchody Dnia Ofiar Obu Totalitaryzmów odbyły się przed pomnikiem Odzyskania Niepodległości. Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku Marian Matuszczak i Jarosław Babalski przedstawiciel wojewody warmińsko-mazurskiego złożyli pamiątkowe wieńce i wiązanki.

ma

 

0
0
0
0
0
0
0
0

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Formularz logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Tutaj


#Czeslaw   Ponad miesiąc temu, 2021-01-20

Idzie trzeci totalitaryzm o nazwie Covidionizm


#StyX   Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

To żołnierze czy traktorzyści z technikum rolniczego ? Bo po ułożeniu beretów szczególnie na taką uroczystość śmiem twierdzić że to drugie.


#Tak to widzę#StyX  Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

Jeszcze ani jedno ani drugie mądralo. Poniżej też sami " szpece " od wojskowości. Większość państw ma formacje podobne do naszego WOT-u i jest oki tylko u nas trzeba negować i wybrzydzać.


#Heniek#StyX  Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

Zabawa w Wojsko tak samo jak Wojska Obrony Terytorialnej.....!


#Kri#Heniek  Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

Dokładnie tak, te WOT, to się nadają do mierzenia temperatury w szpitalu i rozwożenia posiłków potrzebującym niestety taka brutalna prawda.. Zamiast ładować kasę w coś co polegnie od razu na polu walki, lepiej inwestować w sprzęt dla wojska zawodowego.


#Taka prawda#Kri  Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

Tego wojska zawodowego co na co dzień opiernicza się w koszarach i stuka kluczem o klucz jak stary idzie żeby było słychać że coś robią, daj spokój ? Jedyne prawdziwe wojsko w Polsce to komórki do zadań specjalnych która jest hojnie dofinansowywana tam na szczęście nie szczędzi się na nic. Reszta to fikcja czy to wot czy "zawodowi".


#Pytanie#Heniek  Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

A Ty w co się bawisz? Pochwal się na forum


#Hmm#Kri  Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

Obyś nigdy nie potrzebował czyjejś pomocy...bo nawet dowiezienie gorącego posiłku ludziom starszym, chorym czy biednym jest gestem ogromnej dobroci i pomocy


#Ja#Hmm  Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

Tyle że na takie okazje taniej nawet byłoby wynająć katering niz to wszystko utrzymywać


#Weteran#Kri  Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

Akurat te czynności, które wymieniłeś są wręcz niezbędne, jak taki gieroj jesteś to postój w przeciągu 12 godz i mierz temperaturę w tym osobom z silnymi objawami COVID.


#Pani Piguła#Weteran  Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

Ty też weteranie nie stój w przeciągu bo cię przewieje.


#Renia#Hmm  Ponad miesiąc temu, 2021-01-20

Za darmo tego nie robią więc skończ pitolić służba w końcu


#Ja   Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

postaw pomnik i bij poklony brawo


#Miska ryżu   Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

Tydzień w tydzień władze państwowe, wojewódzkie itd. coś upamiętniają. Normalni ludzie od nadmiaru tych eventów dawno już zobojętnieli (co widać na załączonych obrazkach). Czemu ma to służyć. To tak jakby co tydzień obchodzić święta bożego narodzenia.(Tak na marginesie, są jakieś granice epatowania społeczeństwa wstydliwą historią polskich klęsk i niepowodzeń). Podziwiam tylko przedstawicieli władz wszelakich, za poziom sztuki aktorskiej. Patos i egzaltację opanowali do perfekcji. Brawo.


#Ja#Miska ryżu  Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

podpisuję się obiema rękoma


#Dr prawa   Ponad miesiąc temu, 2021-01-19

A gdzie tablica i ksiądz ???


nasza2