Reklama Heops

Dzień Strażaka 2022 - życzenia Burmistrza Pasłęka

dodał Ponad miesiąc temu, 2022-05-05
Dzień Strażaka 2022 - życzenia Burmistrza Pasłęka

Wczorajsze święto to doskonała okazja do rozważań i refleksji nt. trudów i niebezpieczeństw jak również dumy i satysfakcji z pracy strażaków. Beż żadnej przesady można powiedzieć, że strażacy wzięli się z potrzeby życia i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” to hasło na strażackich sztandarach wyznaczało i wyznacza społeczną i zawodową rolę Waszej służby.

Ryzykując często własnym życiem i zdrowiem spieszycie by zdążyć z pomocą na czas, angażując się całym sercem w działalność ratowniczą i społeczną, jesteście wzorem rzetelności i szlachetnych postaw. W dzisiejszych czasach strażacy już nie tylko gaszą pożary ale także zmagają się z innymi niebezpieczeństwami, na które jesteśmy narażeni. W minionych latach swoją pracą i postawą potrafiliście wyrobić w społeczeństwie przekonanie, że umiecie udzielić niezbędnej pomocy wszystkim, którzy jej oczekują niezależnie od zagrożenia.

Z okazji Dnia Strażaka składam Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu mł. bryg. Łukaszowi Kochanowi, Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pasłęku st. kpt. Pawłowi Raczewskiemu, funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, wszystkim druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z naszych jednostek w Zielonce Pasłęckiej, Aniołowie, Borzynowie, Mariance, Drulitach, Rzecznej oraz w Stegnie oraz członkom orkiestry dętej OSP w Zielonce Pasłęckiej, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy serdeczne życzenia, podziękowania i wyrazy wsparcia.

W dzień strażackiego święta oddaję także hołd poległym w akcjach, wyrażając jednocześnie wdzięczność wszystkim, którzy na dźwięk alarmu natychmiast ruszają na ratunek. Niech odpowiedzialna, ale jakże zaszczytna służba pożarnicza przynosi Państwu jak najwięcej satysfakcji, a opieka świętego Floriana niech zawsze wspiera Was i Wasze rodziny.

Burmistrz Pasłęka

dr Wiesław Śniecikowski

 


kocham jarka
Usługi Dźwigowe Pasłęk