28 maja 2020 Jaromira, Justa, Justyny

Ferie 2019 w Bibliotece Publicznej Gminy Godkowo - podsumowanie

dodał 2019-02-05
Ferie 2019 w Bibliotece Publicznej Gminy Godkowo - podsumowanie
W czasie ferii zimowych codziennie od godz. 11.00 do 13.00 w Bibliotece odbywały się zajęcia dla dzieci. Tematem przewodnim była otaczająca nas przyroda, zwierzęta, ptaki oraz bezpieczny wypoczynek. Poznaliśmy kryjówki, zwyczaje zwierząt oraz w jaki sposób możemy dbać o przyrodę i zwierzęta mieszkające w lesie. Pamiętaliśmy również o dokarmianiu ptaków . Uzupełnialiśmy pokarm dla ptaków w karmniku obok Biblioteki.

Lepiliśmy również sowy z masy solnej. Lepienie to ulubiona zabawa , a ponadto przyczynia się do rozwoju twórczego myślenia i wyobraźni oraz rozwija wrażliwości zmysłowe u dzieci.

Piękne sowy powstały również , dzięki kreatywności dzieci , z oklejonych rolek po papierowych ręcznikach.
Piękno zimowej przyrody stało się inspiracją do wykonywania prac plastycznych - „W zimowej szacie”. Wykorzystując rolki po papierze, kolorowe wycinanki oraz niesamowite własne pomysły, dzieci wykonały makietę „Zabawy w towarzystwie śniegowych bałwanków”.

Pamiętaliśmy również o naszych kochanych Babciach i Dziadkach. Dzieci wykonały piękne laurki z życzeniami.

Jako, że jest to czas karnawału, nie zabrakło masek karnawałowych.

25. 01. 2019 r., (w piątek) , aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa zaprezentowali przedstawienie teatralne „Lodowa kraina” zrealizowane na podstawie znanej bajki . W sposób spontaniczny uczestniczyły w nim dzieci i przy tym świetnie się bawiły.

Podczas zajęć panowała atmosfera wsparcia, bezpieczeństwa i otwartości. Dzieci chętnie uczestniczyły w realizacji zadań, często też miały ciekawe pomysły, z których korzystaliśmy na zajęciach.

Warsztaty pokazały, że udział w realizacji różnych zadań, współpraca, wspólna zabawa pozwalają dzieciom budować relacje oparte na wzajemnym szacunku , poznawać świat i pomagać im w wyrażaniu emocji. Współpracują i oczywiście świetnie się przy tym bawią! Bardzo nam miło, że dzieci zechciały spędzić swój wolny czas w Bibliotece na zajęciach inspirowanych literaturą .

Dzięki informacjom zwrotnym w postaci komentarzy i licznym polubieniom na profilu Biblioteki, wiemy, że prowadzone przez nas warsztaty miały sens i przynosiły radość – a to dla nas niezwykle inspirujące do tworzenia i organizowania kolejnych zajęć.

Zapraszamy do Biblioteki. Po feriach - zajęcia w piątki od 14.00 do 16.00.

 

Opracowała:
Paulina Basaj

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności