3 lipca 2022 Jacka, Anatola, Tomasza
Reklama Heops

Galanteria skórzana – jak dobrać produkty najlepsze jakościowo?

dodał 2022-01-08
Galanteria skórzana – jak dobrać produkty najlepsze jakościowo?

Skóra naturalna to wyjątkowy i szlachetny materiał. Jej proces przetwórczy jest skomplikowany i decyduje o jej finalnych właściwościach. Jednak, co  najważniejsze, produkty galanteryjne wykonane z wysokiej jakości skóry z biegiem lat nie tracą swojego blasku, a jedynie nabierają uroku. Na co warto zwrócić uwagę, dokonując zakupu galanterii skórzanej?

Szlachetność materiału

Wyprawiana tradycyjnymi metodami skóra jest definicją naturalności materiału, a i zarazem jego szlachetności. Tekstura prawdziwej skóry jest niepowtarzalna, tak więc każdy produkt jest na swój sposób wyjątkowy i nie do podrobienia. Ma swój charakterystyczny zapach, który jest znakiem rozpoznawczym prawdziwej skóry. Szukając ponadczasowych egzemplarzy galanterii skórzanej, warto kierować się najmniejszymi – często niezauważalnymi gołym okiem – detalami, które decydują o ich doskonałej jakości.

Kunszt rzemieślniczy

Mistrzowie sztuki kaletniczej na zdobywanie swojej wiedzy poświęcają długie lata. Jako że proces garbowania jest skomplikowany i złożony, to wymaga od zaangażowanych w jego działanie pracowników odpowiednich umiejętności i lat praktyki. Prawdziwa torebka skórzana nie jest wytworem taśmy produkcyjnej, a wręcz przeciwnie – jest dziełem pochodzącym z rąk prawdziwego mistrza.

Filozofia slow

Chcąc, wybrać galanterię skórzaną najlepszej jakości, warto zdecydować się na produkty powstające w duchu minimalizmu, czyli w zgodzie ze słynnymi słowami – less is more. Kolekcja SLOWBAG marki ADAM BARON, charakteryzuje się nieszablonowym wzornictwem, niespotykaną surowością skór bydlęcych oraz niebywałą trwałością. W tym wypadku przy zakupie galanterii skórzanej zyskuje nie tylko jej właściciel, ale i środowisko. Skóry, które wykorzystywane są do jej stworzenia, poddawane są procesowi wyprawiania z wykorzystaniem ekologicznych garbników pochodzenia roślinnego. Co więcej, we wnętrzu produktów z kolekcji SLOW znajduje się skórzana podszewka, która jest symbolem bezapelacyjnej doskonałości designu i formy. To całkowicie surowe wykończenie stanowi gwarancję trwałości i najlepszej jakości. Zespół kaletników marki ADAM BARON stara się, aby każdy produkt wychodzący spod ich ręki charakteryzował się ponadczasową odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Choć obecnie cykl życia trendów w modzie z roku na rok ulega skróceniu, to galanteria skórzana jest permanentnym dodatkiem, który towarzyszy nam w naszej codzienności niezmiennie od kilkudziesięciu lat. Wybierając wysokiej jakości galanterię skórzaną marki ADAM BARON, zyskujesz pewność, że – prędzej Ci się znudzą, niż zniszczą.


kocham jarka
Żwirownia 1140 px