22 lutego 2019 Marty, Malgorzaty, Piotra

II Gala Wolontariatu

dodał 2017-12-06
II Gala Wolontariatu
Wczoraj, w dniu święta wszystkich wolontariuszy, burmistrz Wiesław Śniecikowski wręczał wyróżnienia i podziękowania tym osobom, które aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności.

 

Wolontariusze to wyjątkowi ludzie. Swój wolny czas poświęcają dla innych i nie oczekują przy tym nic w zamian. Wczoraj ich trud został doceniony podczas Gali Wolontariatu, która w Pasłęku odbyła się po raz drugi.

 

Wyróżnieni:

CHÓR „ADORAMUS”pod kierunkiem Marii Korzeniewskiej – za uczestnictwo w różnorodnych przedsięwzięciach kulturalnych, społecznych i religijnych, ważnych dla rozwoju życia społeczno – kulturalnego społeczności miasta i gminy Pasłęk od 20 lat.

Jan Bartłomiej Kozłowski - za podejmowanie wielu cennych inicjatyw na rzecz społeczności Miasta i Gminy Pasłęk zapoczątkował organizację „Jarmarku św. Bartłomieja”, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszej Gminie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Zielonce Pasłęckiej – za pełną ofiarności pomoc ludziom poszkodowanym w wyniku podtopień jakie miały miejsce w tym roku oraz wiele innych akcji przeprowadzonych na terenie Miasta i Gminy Pasłęk

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Kuźnia Pruska” - za inicjatywy i aktywny udział w uroczystościach związanych z Jubileuszem 720 – lecia nadania praw miejskich Pasłękowi realizację wielu projektów na terenie naszej gminy min. warsztaty kuglarskie dla dzieci i dorosłych, organizacja Jarmark św. Bartłomieja i inne.

Stowarzyszenie „Pasłęk Pomagamy” - za organizację wielu akcji charytatywnych na rzecz chorych dzieci oraz dzieci i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej i społecznej

Feliks Paszkowski Honorowy Dawca Krwi - za szczególny dar serca i dzielenie się cząstką siebie. Pan Feliks jest rekordzistą w naszej gminie, który do tej pory oddał 75 litrów krwi. Wraz z nim podziękowanie za propagowanie idei honorowego krwiodawstwa na terenie Miasta i Gminy Pasłęk odebrał Mariusz Perlejewski –prezes koła Honorowch Dawców Krwi w Pasłęku.

Tomasz Rozenbajgier - prezes Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego - za działalność wolontariacką i organizację wielu zbiórek publicznych (m.in. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wielu innych akcji charytatywnych).

Przemysław Klarecki - prezes Koła Nr 14 w Pasłęku Polskiego Związku Wędkarskiego za organizację ZAWODÓW WĘDKARSKICH DLA DZIECI Z OKAZJI DNIA DZIECKA, w której rokrocznie uczestniczy około 300 dzieci.

Justyna Wrótna - wolontariuszka i członek Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia” w Pasłęku za w upowszechnianie jeździectwa na terenie Miasta i Gminy Pasłęk oraz za pracę wolontariacką z młodymi sportowcami Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia”.

 

Przy okazji wręczania nagród burmistrz W. Śniecikowski wspomniał, że w Pasłęku zarejestrowanych jest ponad 60 stowarzyszeń. Te najaktywniejsze widzimy na co dzień podczas konkretnych działań. Wolontariusze z kolei zapowiadali, że nadal będą podejmować różnego rodzaju inicjatywy, do udziału których zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i gminy. 

aw

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#CBA   2017-12-06

Wąska wylewa a ten pajac Napoleon z pucharami lata i na siłę wolontariuszy szuka normalnie patologia


#Jhg   2017-12-06

Brawo Pan Feliks!


#Jhgf   2017-12-06

Brawo Kuźnia!


#Obserwator   2017-12-06

A gdzie jest wyróżnienie dla Pani Izabeli Malinowskiej? Wstyd...


#Obserwujacy#Obserwator  2017-12-07

To mało wiesz o p.Izie.Nie dosyć że szykuje atrakcje dzieciom w mieście to jeszcze organizuje paczki do domów dziecka w Marwicy,Pasłeku i w Elblągu.Zawsze pod przebraniem klauna albo Mikołaja.Cały rok organizuje zbiórki na rzecz biednych rodzin.Mało według ciebie?!yhgf


#Hgf#  2017-12-07

Nie znam tej pani. Skoro tak piszesz, to ja Ci wierzę. Może, żeby się "przebić" trzebaby bylo jakąs grupę wolontariacką stworzyć....? Grupa ma większą siłę przebicia i daje tez innym możliwość działania. To, że obecna klika nie chce innych inicjatyw , to jasne. Więc powodzenia !


#Yhgf#Obserwator  2017-12-07

Spokojnie, pani Izabela może nie nalezy do kliki, ale żeby tak po 2 lub 3 razach juz domagac sie wyróżnienia?


#Obserwujacy#Obserwator  2017-12-07

P.Izabela nie należy do "elity pana burmistrza" :) (całe szczęście) .Z resztą,to kobieta czynu,a nie orderów.


#Max#Obserwator  2017-12-06

Jak dla Izabeli to i dla Napoleona bo zawsze przed szereg wychodzi i wszystko psuje cymbał jeden


#Ja   2017-12-06

Brawo Wolontariusze!


#Koniuszy   2017-12-06

Justyna...wolontariuszka.


#Hgf#Koniuszy  2017-12-06

brawo Justyna!


#Mieszkanka   2017-12-06

Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych,a szczególnie dla Pana Tomka i Kuźni Pruskiej.


#Kasia   2017-12-06

Gratulacje panie Tomku! Pozdrawiam


#Bezradny   2017-12-06

Zainteresowanie mieszkańców ogromne sama gmina na sali oraz podlegli napolenowi zaczyna sie robic kabaret a nawet niezla szopka i wcale nie noworoczna a wybory juz niebawem


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało5 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało7 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało16 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...