28 września 2021 Waclawa, Tymona, Marka
Reklama Heops

II mundurowa z ZSEiT na obozie szkoleniowym

dodał 2019-05-22
II mundurowa z ZSEiT na obozie szkoleniowym

Pogoda nie rozpieszczała uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku podczas pobytu na kolejnym obozie szkoleniowym w 9BBKPanc.

Kadeci po raz drugi odbyli szkolenie w jednostce wojskowej pod opieką nauczycieli Moniki Kucińskiej i Bolesława Czechowskiego.

13.05.2019 r. po przyjeździe i zakwaterowaniu odbyło się spotkanie w Sali Tradycji, następnie kadeci uczestniczyli w treningu musztry, a w godzinach popołudniowych trenowali na hali sportowej. Podczas drugiego dnia pobytu na obozie przeprowadzony został najważniejszy sprawdzian, czyli strzelanie z kbks-u /karabinku sportowego/ - broni palnej. Wyniki były bardzo dobre. Zwyciężył Paweł Litwin, który uzyskał 48 punktów /na 50 możliwych/. W środę, 15 maja nastąpiło przemieszczenie plutonu do portu w Nowej Pasłęce. Nad pięknym Zalewem Wiślnym odbyło się spotkanie w Placówce Straży Granicznej strzegącej morskiej granicy za pomocą poduszkowców. Na kolejny dzień zaplanowano taktyczny tor przeszkód w Ośrodku Szkolenia Fizycznego, czyli w tzw. „małpim gaju” i drużynowy bieg na orientację. „Liniówka” to bieg po wyznaczonej na mapie linii, na której są punkty kontrolne, ale trzeba je zlokalizować w terenie.

Rozliczenie sprzętu kwaterunkowego zakończyło krótkie, ale intensywne szkolenie.

Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.

Info ZSEiT: mjr rez. Bolesław Czechowski

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Żwirownia 1140 px
nasza2