19 września 2021 Januarego, Konstancji, Teodora
Reklama Heops

Jak otworzyć konto firmowe? Sprawdź jakie dokumenty są do tego potrzebne

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2021-07-15
Jak otworzyć konto firmowe? Sprawdź jakie dokumenty są do tego potrzebne

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju konto firmowe chcesz otworzyć – czy chodzi o konto dla jednoosobowej działalności, czy spółki. Oczywiście w każdym przypadku potrzebne będą inne dokumenty, niż te, które potrzebujesz, aby otworzyć konto osobiste. Sprawdźmy to i poczuj się przygotowany do założenia firmowego konta bankowego po tej lekturze.

  1. Jakie dokumenty są potrzebne aby założyć firmowe konto jako jednoosobowa działalność gospodarcza?
  2. O jakich dokumentach nie możesz zapomnieć zakładając konto dla spółki cywilnej i dysponując kontem firmowym?
  3. Z jakimi dokumentami do banku celem założenia rachunku firmowego dla spółki jawnej?
  4. Spółka Z o.o. - jakie dokumenty są niezbędne do założenia konta firmowego?

Bez względu na to, dla jakiej firmy planujesz założyć konto bankowe – czytaj dalej, a poznasz szczegóły co do niezbędnej dokumentacji.

Jakie dokumenty są potrzebne aby założyć firmowe konto jako jednoosobowa działalność gospodarcza?

Do założenia konta firmowego dla jednoosobowej działalności gospodarczej niezbędny jest wydruk z CEIDG (potwierdzający wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Co ciekawe – poza tym dokumentem nie ma żadnych specjalnych wymagań co do formalnych informacji – poza tymi, które też są potrzebne, gdy zakłada się konto osobiste, jak numer PESEL i tak dalej. Jeśli jednak chciałbyś się upewnić w temacie i dowiedzieć się więcej – sprawdź http://firmowybank.pl/krok-po-kroku/, czyli miejsce, gdzie można zasięgnąć kompleksowej wiedzy na ten temat. Przed założeniem konta warto też sprawdzić ranking kont firmowych, aby ogólnie wiedzieć do jakiego banku z takim zamierzeniem się udać.

O jakich dokumentach nie możesz zapomnieć zakładając konto dla spółki cywilnej i dysponując takim kontem firmowym?

Tutaj w odróżnieniu od konta dla jednoosobowej działalności gospodarczej trzeba się nieco bardziej postarać, bowiem konieczny będzie podobnie wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – ale każdego z członków wchodzących w spółkę. Aby założyć rachunek firmowy dla spółki cywilnej przyda się też umowa spółki, a jeśli interesuje Cię ten temat i naprawdę chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej – strona http://firmowybank.pl/ obfituje w takie informacje, od karty płatniczej do urzędu skarbowego oraz wiele innych, pokrewnych tematów.

Z jakimi dokumentami do banku celem założenia rachunku firmowego dla spółki jawnej?

Czas na najlepsze konto firmowe dla spółki jawnej, jak również partnerskiej. Tutaj najważniejszym dokumentem jest aktualny wypis/wydruk z KRS – to podstawa dokumentacji, która pozwoli na prowadzenie konta firmowego w tym zakresie. Warto przy okazji zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów, jakie muszą znaleźć się w umowie spółki jawnej – a są to informacje na temat tego, że spółce nadano nazwę (firmę) i że przedsiębiorstwo będzie prowadzone pod własną firmą. Ważna jest również informacja, że zostały wniesione wkłady przez wszystkich wspólników, jak również, że został określony przedmiot działalności spółki. Z takim kompletem informacji można udać się do banku.

Spółka z o.o. - jakie dokumenty są niezbędne do założenia konta firmowego?

Nie chodzi o przelew do zus, gdy chce się założyć rachunek firmowy dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, ale przede wszystkim o by podobnie jak w przypadku spółki jawnej, bądź partnerskiej dostarczyć razem z tradycyjnym pakietem dokumentów do banku aktualny wypis/wydruk z KRS. Z takim kompletem informacji można liczyć na to, że założenie konta bankowego dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odbędzie się całkowicie bezproblemowo.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zakrzewko

Komentarze

Żwirownia 1140 px
nasza2