27 lutego 2021 Gabriela, Anastazji
Reklama Heops

Jak usprawnić porządki świąteczne?

dodał 2019-11-13
Jak usprawnić porządki świąteczne?

Czas przedświąteczny kojarzy nam się nie tylko z kupowaniem prezentów, ale również z domowymi porządkami. W tym okresie wzrasta liczba obowiązków i miejsc do uporządkowania. Warto więc pomyśleć nad ułatwieniem sobie przedświątecznego sprzątania. Na rynku dostępnych jest coraz więcej urządzeń, które wyręczają użytkowników z konkretnych zadań.

Robot sprzątający

Jednym z popularniejszych urządzeń pomagających w sprzątaniu jest odkurzacz samojezdny. Sprzęt posiada wbudowany akumulator, który pozwala na nieustanną pracę nawet przez wiele godzin. Urządzenie działa bardzo efektywnie i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dzięki oryginalnej budowie, roboty sprzątające bez problemu uprzątną przestrzeń pod łóżkiem i meblami. Oczywiście urządzenie najlepiej radzi sobie w dużych pomieszczeniach, bez licznych zakamarków. Z oczywistych względów, odkurzacz nie wjedzie we wszystkie kąty, choć producenci dokładają wszelkich starań i modyfikują kształt urządzeń, by stworzyć jego optymalny wygląd. Odkurzacze samojezdne sterowane są za pomocą aplikacji, więc użytkownik może zmienić parametry pracy robota, na odległość. Jest to bardzo wygodne i mało angażujące rozwiązanie. Producenci odkurzaczy proponują konsumentom darmowe aktualizacje oprogramowania, dzięki czemu mają oni dostęp do innowacyjnych funkcji. Odkurzacze samojezdne są doskonałym rozwiązaniem, poza tym, że pozwalają zaoszczędzić czas, to są skuteczne i proste w obsłudze. Z pewnością sprawdzą się podczas przedświątecznych porządków.

Myjka do okien

Równie przydatnym urządzeniem podczas domowych porządków jest akumulatorowa myjka do szyb. Sprzęt jest wygodny w obsłudze i pozwala szybko uporać się z brudnymi oknami. Co ważne, urządzenia tego rodzaju są bardzo skuteczne i pozostawiają szyby bez smug. Myjki posiadają zbiornik na wodę i płyn, dzięki czemu, nic nie rozchlapuje się podczas sprzątania. Urządzenie nadaje się do czyszczenia wszystkich płaskich, szklanych powierzchni: okien, luster i stolików. Urządzenie dobrze zbiera wodę i brud. W domowym asortymencie, jest to bardzo przydatne akcesorium.

Rozplanowanie obowiązków

W skutecznym sprzątaniu bardzo istotne jest jego właściwe rozplanowanie. Porządki przedświąteczne powinniśmy rozpocząć kilka tygodni przed Wigilią. Najlepiej jest sporządzić listę rzeczy do zrobienia i nadać czynnością ważność. Oczywistym jest, że w przedświątecznym klimacie, który działa na wszystkich specyficznie, chcemy uprzątnąć cały dom ze wszystkimi najmniejszymi zakamarkami. Trzeba jednak ustalić pewne priorytety i wykonać czynności, które będą najbardziej satysfakcjonujące. Przykładowo, sprzątanie szafek i segregowanie ich zawartości można wykonać o wiele wcześniej. Następnie warto sukcesywnie myć kolejne meble i okna, zostawiając na koniec wieszanie firanek. Kilka dni przed świętami powinniśmy myśleć jedynie o przygotowywaniu potraw i zdobieniu pomieszczeń. Czas przedświąteczny musi być okresem radości i przebiegać w miłej atmosferze. Nie powinniśmy przytłaczać się jedynie sprzątaniem domu. Lista zadań pozwala uniknąć nagromadzenia obowiązków w jednym czasie.


Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Formularz logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Tutaj


#Magdalena   2020-07-24

robot sprzątający, suszarka do ubrań oraz myjka parowa ariete - najlepsze sprzęty jakie kupiłam.


#Agatka   2019-11-19

Cały plan działania mam rozpisany, tak by zdążyć z porządkami do świąt ;) W porządkach pomaga mi moja córeczka i irobot, myślę, że we troje spokojnie do pierwszej gwiazdki się wyrobimy ;)


#Ziuk   2019-11-13

To jest płatna reklama


#Haha   2019-11-13

Widać komuś tu brakuje pomysłu na kreatywny artykuł..


nasza2