10 sierpnia 2020 Borysa, Filomeny, Wawrzynca

Jak uzyskać środki z programu "Czyste powietrze?"

dodał 2019-01-04
Jak uzyskać środki z programu
Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Pasłęk na spotkanie informacyjne w sprawie możliwości uzyskania dofinansowań w ramach programu priorytetowego pn. „Czyste powietrze". Konferencja planowana jest na środę 9 stycznia o godz. 17.00 w Urzędzie Miejskim.

 

Spotkanie poprowadzi Doradca Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące wyżej wymienionego programu dotacyjnego.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program będzie realizowany w latach 2018-2029, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji i/lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

źródło: wfosigw.olsztyn.pl


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   2019-01-04

Program obecnie wstrzymany!


#Jj#Nick  2019-01-05

program wstrzymany w składaniu wniosków do 14 stycznia więc na spokojnie dalej będą przyjmowali wnioski


#Bez złudzeń#Nick  2019-01-05

Burmistrzunio wstrzymał?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności