20 września 2020 Filipiny, Eustachego, Euzebii

Jak wybrać pakowarkę próżniową?

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2020-07-07
Jak wybrać pakowarkę próżniową?

 

Opakowania dla różnych produktów mogą być mniej lub bardziej skomplikowane, jednak zawsze wymagają maszyny, która będzie w stanie je odpowiednio przygotować. W przypadku produktów pakowanych próżniowo takim urządzeniem jest pakowarka, dzięki której jesteśmy w stanie odessać zbędne powietrze z wnętrza opakowania. Jak jednak wybrać pakowaczkę odpowiednią do naszych potrzeb? Jakie są rodzaje pakowarek i na co zwrócić uwagę przy okazji zakupu?

1. Czym jest pakowarka próżniowa?

2. Rodzaje pakowarek próżniowych

3. Jaką pakowarkę próżniową wybrać?

4. Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Czym jest pakowarka próżniowa?

Pakowarka próżniowa jest narzędziem umożliwiającym sprawne zamykanie różnych produktów w folii przy jednoczesnym usuwaniu powietrza z zewnątrz. Tę metodę wykorzystuje się do pakowania wielu różnych produktów, jak na przykład mięso. Dzięki takiemu zapakowaniu produkt pozostaje dłużej świeży i nie ma kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym, a także łatwiej jest go przechowywać ze względu na mniejszą objętość całości. Pakowaczka próżniowa znajdzie zastosowanie w wielu różnych miejscach, od sklepów spożywczych, przez branżę gastronomiczną, po przedsiębiorstwa produkujące i pakujące żywność i inne towary.

 

Rodzaje pakowarek próżniowych

Co do zasady możemy podzielić pakowarki na dwie podkategorie. Zaliczamy do nich:

- pakowarki próżniowe komorowe, gdzie produkt wkłada się do specjalnie do tego przeznaczonej komory, a maszyna wytwarza w niej próżnię, odsysa powietrze a następnie zgrzewa folię. Istnieją modele zarówno z jedną, jak i dwoma komorami;

- pakowarki próżniowe bezkomorowe, przy których należy wsunąć folię we wskazane miejsce, a pozostała część produktu pozostaje na zewnątrz urządzenia.

Wybór odpowiedniej pakowaczki zależy nie tylko od naszych potrzeb, ale również ilości miejsca jaką chcemy przeznaczyć na sprzęt. Wersje z komorą, szczególnie podwójną wymagają więcej przestrzeni, niż pakowarka bezkomorowa.

Jaką pakowarkę próżniową wybrać?

Decydując się na konkretny model należy zwrócić uwagę nie tylko na wymiary urządzenia, ale również jego dopasowanie do naszych preferencji. Zarówno pakowarka bezkomorowa, jak i pakowarka próżniowa komorowa posiadają szereg parametrów, którym warto poświęcić chwilę uwagi zanim zdecydujemy się na konkretny zakup. Kwestie techniczne, które zdecydowanie wymagają chwili zastanowienia to przede wszystkim:

- moc urządzenia, od której jest zależna szybkość jego pracy;

- grubość woreczków lub folii, jakich możemy użyć do pakowania - ma to znaczenie szczególnie gdy już jesteśmy przyzwyczajeni do konkretnego systemu pracy;

- długość listwy zgrzewającej, określająca jak duże paczki możemy tworzyć;

- wydajność pompy - im lepsza, tym szybciej nastąpi odessanie powietrza i zgrzanie opakowania.

Wybierając pakowarkę próżniową po raz pierwszy mamy trochę większe pole manewru, niż gdy wymieniamy obecne urządzenie na nowe. W drugim przypadku najlepszą opcją jest po prostu zakup tego samego modelu lub zbliżonego o możliwie jak najbardziej podobnych aspektach technicznych.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Poza podstawowymi parametrami warto jest również mieć na względzie te dodatkowe, jak na przykład możliwość pracy zdalnej i automatycznej, ilość wykonywanych zgrzewów, mierniki i wyświetlacze informujące o poziomie ciśnienia i tak dalej. Dzięki nim praca z urządzeniem będzie łatwiejsza, przyjemniejsza i bardziej wydajna, a my nie będziemy musieli martwić się o to, czy zdążymy wykonać zaplanowaną wcześniej pracę w założonym terminie.

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności