Jak wyliczyć całkowity koszt kredytu?

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-03
Jak wyliczyć całkowity koszt kredytu?

 

Planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy? Liczysz się z tym, że będzie trzeba zwrócić środki wraz z odsetkami? Zastanawiasz się, ile to wyniesie? Sprawdź, jak wyliczyć całkowity koszt zaciąganego zobowiązania.

Kredyty gotówkowe cieszą się wśród Polaków dużą popularnością. Rodacy zaciągają je z różnych powodów: począwszy od zakupu drobnych dóbr, poprzez realizację bieżących wydatków, a skończywszy na sfinansowaniu kosztów leczenia itp. Decydując się na takie rozwiązanie, mało kto wylicza całkowity koszt zobowiązania. Tymczasem taka kalkulacja pozwala wybrać kredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach finansowych – bez przepłacania.

Zacznij od porównania ofert

Zanim przystąpisz do szacowania ofert kredytowych, warto je porównać. W tym celu wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora – ze specyfiką jego działania zapoznasz się pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/ Jest to narzędzie, dzięki któremu otrzymasz informacje o konkretnych kredytach gotówkowych dostępnych na rynku.

Tak przygotowany możesz przejść do kolejnego kroku – wyliczenia całkowitej kwoty do spłaty.

Całkowity koszt kredytu – od czego zależy?

Na całkowity koszt kredytu wpływa wiele czynników. Jest to nie tylko oprocentowanie, ale szereg dodatkowych opłat nakładanych przez bank.

W szacowaniu łącznej kwoty zobowiązania do spłaty należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak m.in. :

· oprocentowanie,

· prowizja,

· ubezpieczenie,

· opłata przygotowawcza.

Wszystkie wyżej wymienione koszty uwzględnia RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To wskaźnik, który informuje o całkowitej kwocie do spłaty, obejmując zarówno odsetki, jak i wszelkie koszty pozaodsetkowe.

Aby poznać całkowitą kwotę zobowiązania do uregulowania, warto ponownie skorzystać z internetowego kalkulatora. Takie narzędzie pokazuje nie tylko wysokość raty, ale również wskaźnik RRSO i konkretną kwotę do zapłaty w ciągu całego okresu kredytowania.

Czy całkowita kwota do spłaty może być równa wnioskowanej kwocie?

Okazuje się, że jest to możliwe – w takim przypadku RRSO musi wynosić 0%. Chociaż tego rodzaju kredytu należą do rzadkości, od czasu do czasu banki przygotowują promocyjną ofertę. Trzeba jednak mieć świadomość, że tego rodzaju wsparcie finansowe przyznawane jest na ściśle określonych zasadach. Najczęstszą praktyką są niskie kwoty kredytu – do 5000 zł oraz krótki okres kredytowania – do 12 miesięcy.

Więcej o darmowych kredytach gotówkowych przeczytasz w tym poradniku https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-gotowkowy-za-darmo/ Dowiesz się, kto ma szansę na uzyskanie takiego wsparcia finansowego i na jakich warunkach.

Jeśli nie chcesz, aby spłata zaciągniętego kredytu gotówkowego była zaskoczeniem, zapoznaj się z całkowitą kwotą do spłaty – jeszcze przed podpisaniem umowy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że właśnie ten kredyt jest rozwiązaniem dopasowanym do Twoich oczekiwań.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Czy będzie nowy rekord na KRAM GOLF CUP?

Pozostało5 dni

29 czerwca na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbędzie się szósta...


Muzyka polska powraca nad Warmię i Żuławy

Pozostało11 dni

„Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” to festiwalowa specjalność...


Muzyka polska na Żuławach

Pozostało11 dni

„Muzyka polska na Żuławach” to letni festiwal Elbląskiej Orkiestry...