28 stycznia 2022 Walerego, Radomira, Tomasza
Reklama Heops

Jaki kolor ścian do czerwonej cegły?

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-11-29
Jaki kolor ścian do czerwonej cegły?

We współczesnej architekturze wnętrz panuje duża różnorodność, dzięki czemu każdy może znaleźć dla siebie modny styl na miarę własnych potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem podczas remontów bądź urządzania własnej przestrzeni, jest zestawianie ze sobą różnych faktur. Dużą popularnością cieszą się ściany z cegły, które w zależności od pozostałych elementów wystroju, pozwalają na osiągnięcie różnych efektów. Jak więc dobrać kolor ścian do czerwonej cegły, aby podkreślić jej piękno i dopasować ją do klimatu całego pomieszczenia?

W jakich stylach sprawdzi się czerwona cegła?

Czerwona cegła to niezwykle ciekawy, a przy tym dość uniwersalny dodatek do wystroju. Z uwagi na swoją ponadczasową formę, doskonale sprawdzi się u zwolenników tradycyjnych wnętrz, jak i u fanów nowoczesnych przestrzeni, wystarczy tylko zestawić ją z odpowiednimi kolorami i dodatkami.

W popularnym aktualnie stylu loftowym, czerwona cegła ogrywa istotną rolę i może być wykorzystywana wszędzie - zarówno w salonach, ale też kuchniach, sypialniach, a nawet łazienkach. Aby osiągnąć modny efekt, czerwoną cegłę należy zestawić z odpowiednimi dodatkami, takimi, jak nowoczesne meble, często opierające się na metalowych konstrukcjach. Dużym atutem takich wnętrz jest też nowoczesne, ciekawe oświetlenie, a także sporych rozmiarów okna. Dla osób pragnących połączyć loftowe wnętrze z domową atmosferą, świetnym rozwiązaniem będą ciepłe dodatki, takie jak dekoracyjne poduszki lub eleganckie zasłony do salonu.

Inną wpisującą się w popularne trendy propozycją, jest styl rustykalny. Szczególnie zwolennikom przytulnych wnętrz, takie rozwiązania powinny przypaść do gustu. Czerwona cegła w tym przypadku pięknie komponuje się z drewnianymi elementami wystroju, a także mnogością dobrze przemyślanych dodatków. Doskonałym elementem wystroju będą tu jasne firany na przelotkach, które pięknie kontrastują z ciepłym kolorem cegły.

Jakie kolory łączyć z czerwoną cegłą?

Ściana z czerwonej cegły to ponadczasowy element wystroju, jednak aby zachwycała swoją formą, nie można jej przytłoczyć. Najlepiej cegłą pokryć tę ścianę, której nie będą zasłaniały meble bądź zasłony, a kiedy jest to niemożliwe, lepiej zdecydować się na delikatne dodatki, takie jak np. zwiewne firany na przelotkach. Cegła powinna być odpowiednio wyeksponowana i aby to osiągnąć, należy dobrze przemyśleć kolory pozostałych ścian, jakie znajdują się w danym pomieszczeniu. Chociaż dobór barw w głównej mierze zależy od indywidualnych preferencji, wielu architektów wnętrz od lat kieruje się sprawdzonymi zasadami, które pozwalają na osiągnięcie spójnych i modnych kompozycji.

Na początek najlepiej skupić się na tym, czego unikać. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, lepiej nie łączyć czerwonej cegły z farbami o zbliżonej kolorystyce i jaskrawych barwach. Może się wydawać, że duże dopasowanie jest korzystnym efektem, ale w rezultacie wynik będzie taki, że ściany się ze sobą zleją i nikt nawet nie zauważy piękna cegły. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie ze sobą odcieni, które pozwolą na uzyskanie kontrastu, jaki podkreśli ceglaną ścianę. Spójność kompozycji można osiągnąć poprzez odpowiednie dodatki, np. dopasowanie kolorystyką do cegły, powieszonych na innej ścianie zasłon do salonu.

W pomieszczeniach o dużym metrażu panuje analogicznie duża swobodna. Z cegłą zestawić można zarówno kolory jasne, jak i ciemne, które w tym przypadku nie przytłoczą wnętrza. Z czerwoną cegłą idealnie połączą się kolory ziemi o stonowanych barwach, takich jak beże, biele, zielenie, brązy, granaty, szarości i czernie. W mniejszych pomieszczeniach lepiej zdecydować się na jaśniejsze kolory, ponieważ ciemne farby mogą wizualnie pomniejszyć przestrzeń.

Firany na przelotkach czy zasłony do salonu - jak dopasować do czerwonej cegły?

Bardzo często to właśnie dodatki bądź ich brak w danym pomieszczeniu, tworzą najważniejszy klimat. Ograniczenie liczby elementów pozwala na uzyskanie nowocześniejszych wnętrz, a uzupełnienie kompozycji o wiele ciekawych dekoracji, pomaga w osiągnięciu przytulnego efektu. Z czerwoną cegłą pięknie komponują się różne elementy wystroju. Pomieszczenie z ceglaną ścianą przystroić można roślinami lub obrazami. W oknach warto zawiesić firany na przelotkach, kontrastujące z kolorem cegły bądź nawiązujące do jej barwy, jeśli firanki znajdują się na ścianie pomalowanej farbą. Chcąc osiągnąć przytulny, domowy klimat, firany można zestawić lub zastąpić długimi zasłonami do salonu, o gładkiej fakturze. Dobre oświetlenie również pomoże osiągnąć idealny klimat, szczególnie gdy skierowane będzie na cegły, podkreślając tym samym ich ciekawą fakturę.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ogrodowa

Komentarze

kocham jarka
nasza